Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vegyes táplálásnál van valamil...

Vegyes táplálásnál van valamilyen rendszer abban, hogy mikor kap egy baba cumisüveget és mikor szopizik?

Figyelt kérdés

Igeny szerint szoptatott kislányom hat hónapos. Se cumisuveget se cumit nem adtunk neki, gyumolcsot kóstol tízórai és uzsonna időben, ezen kívül csak anyatejet kap.

Egyre nehezebben megy a szoptatas mióta megjött a menstruaciom, már előtte egy héttel is nehéz fogadja el és kevesebbet is eszik. Ez kihat az ejszakakra is, már egy ideje nem ebredt most sokszor kel, de enni nem, vagy csak keveset tud, a súlya egyébként rendben van, nem fogy, elég nagy babát, így nem tűnik nagy gondnak egyelőre, hogy gyarapodása lelassult.

Elkezdtem gondolkodni rajta, hogy tapszerrel egészíteném ki az anyatejes táplálását ezzel kapcsolatban szeretnek gyakorlati tapasztalatokat, akik így táplálják a gyermeküket hanyszor szoltatnak és mikor kap cumisuveget a baba, éjszakai ebrdesnel égetnek e, ga igen hogyan?

Második baba, a testverenel nem volt ilyen gond.



2022. jún. 17. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Pótolni szoptatás után szoktak, amennyit elfogad. Éjszakára nem adnék neki, max. estére... De nem biztos, hogy el fogja fogadni a cumit, sőt valószínűbb, hogy nem. Ha nem ragaszkodsz a tápszerhez, talán vacsira jöhetnek már ezek a tejpépek.
2022. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy a mozgàsfejlődès ès a meleg miatt is kel gyakrabban. 6 hónaposnak nem adnèk cumit, tàpszert, ha eddig nem kapott.
2022. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 5 hónapos gyermekem van,de mi is kellett pótoljuk,mert nem gyarapodott eléggé a súlya. De mindenképp előbb cici és utána cumisüveg ha elfogadja. Érdemes többször megpróbálni. Estére szerintem érdemes,mert teli hassal ő is jobban alszik. De próbának mindenképp délelőtt próbáld ki,hogy lásd a reakcióját. Ha minden oke akkor lehet estére 1 adag. Úgy is annyit eszik majd amennyire szüksége van,a többit visszaböfizi. Inkább adj neki többet,mint hogy éhezzen. Én ezen az elven vagyok.
2022. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!