Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz babás anyák: ti hogy...

Iszsz babás anyák: ti hogy oldottátok meg a szoptatást, mikor nyilvános helyen voltatok és ha a baba szopizásában nem nagyon volt rendszer?

Figyelt kérdés
3 hónapos babámra elég rendszertelenül jön rá a szopizhaznék, emiatt egy hosszabb sétára sem nagyon tudunk elmenni, mert van, hogy 45 perc múlva sír hogy éhes. Adnátok olyan tippeket a nyilvános helyen szoptatásra, hogy azért az mégiscsak ne olyan legyen hogy mindenkinek az arcába tolom, hogy szoptatok? Jó lenne úgy kimozdulni, hogy ne kelljen egyből hazarohanni hogy szopizzon. :(

2022. máj. 20. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Elvontultam egy eldugottabb helyre, és egy nagy kendővel eltakartam magunkat. Két gyereknél csináltam végig, nem annyira ritka, mint hinnénk.
2022. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Kendővel eltakarom, hidegebb napokon poncsó is jó.
2022. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Az enyèm nem tűrte a kendőt a fejèn. Szoptattam, ahol voltunk. Àltalàban az emberek nem nèzik, hogy ki mit csinàl. Szoptatàsbòl kb annyi làtszik, hogy szorosan magadhoz eled a babàt, ha nem àllnak meg kifejezetten nèzelődni. Mellbimbò a szàjàban, a többi rèsz meg kivàgott felsőből is kilàtszik.
2022. máj. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Leülök egy padra és megszoptatom. Letakartam magunkat egy nagyobb textil pelussal. Ha nagyon nem volt olyan hely, vagy rosszabb időjárás volt, akkor eddig az autó hátsó ülésén intéztem. De egyszer étteremben is előfordult. Terasz helyiség, kifelé fordultam, hogy ne a bent ülők nézzék premierplan, hogy mi történik és ugyanúgy letakartam egy pelussal magunkat.
2022. máj. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk eddig 2 hónaposan fordult elő hogy muszáj volt nyilvánosan, én is kendővel és elfordulva oldottam meg
2022. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem mentünk messzire,míg nem állt be rendszer. Hosszabb idöre max.nagymamákhoz/dédikhez mentünk,vagy ha barátokhoz,akkor is az otthonukba,így mindig volt egy üres szoba,ahová elvonultunk. Sétánál is csak a környékre mentem,így ha láttam,hogy éhes,hazajöttem vele. Soha nem szoptattam nyilvánosan,annál szemérmesebb vagyok. Nyilván ha lesz másik gyerek úgy már muszáj lesz mert a nagyobbat nem rángathatom haza ha épp játszik mondjuk a játszótéren. Akkor valahogy megoldom majd.
2022. máj. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire lehet elvonulsz,és nagyobb textilpelust,vagy szoptatós kendőt használsz.
2022. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem van mindig a táskában szoptatós kendő. Teljesen eltakar, de én belátok a babára. De ha olyan helyre megyek, ahol nem akarok egyáltalán szoptatni, pl okmányiroda… akkor viszek cumisüvegbe lefejt tejet.
2022. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ez a fajta póló vált be:


[link]


Mindent takar. Azért próbáltam nem a legzsúfoltabb helyen leülni.

2022. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Engem nem nagyon érdekelt a dolog. Ha valaki nem kimondottan bámul, csak annyi látszik, hogy a karomban tartom a babámat. Ha nem túlzsúfolt helyen voltunk, akkor semmit nem terítettem magunkra. Mi rendszeresen lent vagyunk a nagy miatt a játszótéren napi 2-3 órát, ez alatt előfordul, hogy szopizik. Ott nem takarom le magunkat, hanem a játszóvár mögötti padra kiülök vele, ahol nem nagyon van általában senki. Amúgy 99%-ban ismerős anyukák járnak ki, akikkel jó ideje ismerjük egymást. Ha odatévednek apukák is, akkor leterítem magunkat kendővel.

Plázákban már a legtöbb helyen van baba-mama szoba.

De sokszor ültem be vele az autóba is.

2022. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!