Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos a kislanyom. 3050...

10 napos a kislanyom. 3050 grammal született, 3000 grammal hoztuk haza a korhazbol 3 nap utan. Ma mértem es a sulya 3040 gramm volt. A védőnő szerint ez igencsak kevés, mar 3150 kene kb lennie. Szerintetek is az?

Figyelt kérdés

Mondtam neki, hogy nagyon sokat van cicin, de hamar el is alszik. Szerinte a vizesebb tejet eszi a gyerek, ez lehet a baj. Mi a véleményetek erről? Min kene változtatnom?

Mindent megteszek, hogy ne aludjon bele a szopiba, ha kell leteszem es 5 perc múlva ugyan ugy visszateszem enni.

(egyebkent az egyik szülésznő azt mondta nekem, hogy egy jo szopás 20-30 percig tart ami megszokott nalunk lenni. De akkor, hogy nem ér el a minőségibb tejig a kicsi?)


2022. júl. 25. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy vizes tej.
2022. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

7. napra ,,kell" megállnia a súlyesèsnek, ès 14. napra ,,kell" visszanyerinjûk az újszülötteknek a születési súlyt. E szerint jól fejlődik a lányod, a súlyesése is minimális volt.

Mindig olyan tej termelődik, amire a gyereknek szüksége van. Reggel vizesebb, este zsìrosabb. Melegben vizesebb, hűvösben zsìrosabb. Szoptatas elejèn vizesebb, szoptatàs előrehaladtàval sűrűbb lesz. Tehàt ez nem àllandò, hanem aszerint vàltozik, hogy èpp mi kell.

2022. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem csinálsz rosszul.Minden rendben van veletek.Az előző leírt mindent,nem ismétlem meg.
2022. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 3 hetes korára nyerte vissza a súlyát és nagyon hálás vagyok a védőnőnek, hogy nem stresszelt azzal, hogy a nagykönyv szerint hogy is kéne lennie.

Picike még, valószínű nem állt be a tejtermelésed még, nem éreztetek egymásra még, stb. Ne aggódj, minden rendben lesz. :) Tedd minél többet merre és ne időre szoptass, hanem érzésre. Nekem volt hogy egy szoptatás 1,5 óra is volt, pici, még nem olyan ügyes, össze kell szoknotok! Türelem és kitartás!

2022. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket ajánlom, ha megnyugtatásra van szükséged (és tudsz angolul):


[link]


A lényeg, hogy nincs olyan nagy különbség a tej eleje és vége között.

2022. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!