Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Magától el tud múlni a tejcsom...

Magától el tud múlni a tejcsomó-mellgyulladás??

Figyelt kérdés

Sziasztok! Péntekről szombatra éjszaka a lányom (6hós) átaludta az éjszakát amit kb sosem szokott. Emiatt nem keltünk cicizni. Én keltem reggel arra hogy fájnak a melleim. Természetesen tiszta csomós volt mind a kettő,brutálisan fullra telítődött. Csináltam azt amit ilynekor tenni szoktam. Az egyikből megszoptattam a leányzót, a másikat pedig mellszívóval lefejtem. Szuper. Viszont a jobb mellembe maradt egy nagyobb csomó. Csak hogy értsétek majdnem a hónaljamnál van annyira a cicim szélén. Próbáltam már négykézláb a cicim a szájába lógatni úgy hogy az álla a csomónál legyen,próbáltam kézi,gépi,mindenféle fejést. Meleg vizes borogatást,meleg vizes zuhanyt. Mindent is! Nem jön ki mert onnan oldalról nem tudja kiszívni. Tegnap volt egy kis hőemelkedésem 37,5-re ment fel. Szedek most Ibuprofent. De ennyi.. Egyenlőre nem vagyok borzalmasan sz@rul. Enyhén vannak influenza szerű tünetek. Mellgyulladásról beszélhetünk… De mondjuk stagnál az állapotom. Nem vagyok jól azért így se.


Az volna a kérdésem ha sehogy nem jön ki az a csomó.. Mert ugye sehogy nem jön ki. Mindenféle masszázs technikával,összes féle szopi pózba szoptatással,meleg víz stb.


Akkor mindenképpen tályoggá alakul?

Vagy az is lehet hogy magától elmúlik a csomó? Szóval az érdekel vajon ha sehogy nem jön ki akkor majd fel kell vágni és még szarabbul leszek?


Köszi



2022. júl. 26. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz. Írni fog antibiotikumot, hogy megszűnjön a gyulladás és folyamatos szoptatással el fog múlni a pangás.

Azért az nagyon nagyon ritka, hogy vagdosni kelljen.

2022. júl. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Sosem kellett orvoshoz mennem, pedig szinte állandóan ilyen problémám volt. Ikreket is szültem később velük semmi gond nem volt, képzelheted, hogy 1 szem gyereknek mennyire sok tejet termeltek a melleim, ha az ikrek is gond nélkül jollaktak csak anyatejből.

Nekem is volt lázam is, rázott a hideg, a kezem sem bírtam megemelni. Sosem lett talyog szerencsére. Ha tudod a technikákat azokat csináld, folyamatosan, váltogatva, előbb utóbb oldódik. Illetve nézd meg a mellbimbodat, nagyon tüzetesen, apró kb. homokszem méretű tejkő is lehet, ami azt az egyik csatornát elzárja.

2022. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik=egy
2022. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Tejkövet keress, nekem ilyenkor az volt. Próbáld meg hogy lefelé lógatod a melled, és két tenyed között sodorgatod kifelé haladva, mintha gyurmakukac készítésénél. (Bocs, béna hasonlat) szóval nem maszirozod, hanem sodró mozdulatokkal próbálod kifelé tessékeli az elzáródást.
2022. júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem már vagy 20x bekeményedett 1 év szoptatás alatt, de sose lett belőle gyulladás, tejkövet se találtam soha. Eleinte én is mindennel nekiestem, mert megrémítettek a netes írások, hogy láz meg minden, pedig lázam sose volt, piros is csak egyszer lett. Viszont amikor kemény, akkor először mindig tömbökben az, majd ha a mirigy is kemény, az lehet a hónalj irányában, az ilyen rücskös, 2-3 cm-s, a tömbös meg nem rücskös, csak nagy. Aztán annyi tapasztalatot gyűjtöttem vele, hogy ma már egy vállrándítással elintéződik, pedig néha drasztikusan néz ki, mintha egy legó építmény lenne, mert ezek a keményedések tisztára eldeformálják. Már nem masszírozom, mert az Édesanyák facebook csoportban olvastam egy szakértői hozzászólást, hogy azt nem szabad, csak a gyereket nyüstölöm, hogy szopjon már. :) Általában 2-3 nap alatt, de legkésőbb 1 hét alatt elmúlik, leszívogatja szépen, főleg éjjel.

Amiket én próbáltam: fejés, férj szívja, gyerek szívja hanyatt fekve, én meg fölötte váltogatom az irányt, olívaolajos pakolás, napraforgólecitin, mellmelegítő/hűtőpárna, nagyítóval tejkőkeresés, sok folyadék ivás, melegzuhany…

Amit nem: káposztalevél

2022. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!