Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladásom lett mindkét...

Mellgyulladásom lett mindkét mellemben, nem tudok rendesen fejni, nem megy rendesen a szoptatás, mit csináljak, a többi lent?

Figyelt kérdés

1 hete volt császárom. A kórházban nem indult be a tejem, a szoptatós nővérek mutogatták hogyan szoptassak, csináltam amit mondtak, volt hogy másfél órát volt rajtam a fiam. Mikor felkelt egyből cicire tettem, nem hagytam hogy elaludjon, de soha nem tudott rendesen szopni, mert amint mondták az álla kicsit befelé néz és emiatt neki nehezebb, de mondták hogy minél többet van rajtam akkor majd beindul.


A mellbimbóim gyulladtak be legelőször, majd két napja a melleim is. 2 napja a védőnő megnézte, ő mondta hogy ez komoly mellgyulladás és azonnal kezdjek el fejni minden szoptatás után akár egy órán keresztül, vagy be fogok lázasodni és kórházba kerülök. Kérdeztem hogy milyen mellszívóvál, azt mondta mindegy. Először vettem egy Csöpi készüléket, ennél szájjal lehet szabályozni a vákumot, szinte semmi sem jön, ráadásul kiakad az állkapcsom, mert nekem erős szívóerő kell és azt nem tudom produkálni. Utána vettem egy R-med pumpásat, de attól meg a kezeim durrantak be, mert annyira kell nyomni hogy valamit kipumpálhassak, hogy fizikailag nem bírom. Még 5 ml-t sem sikerült kinyomnom eddig magamból. A fima 1 óra szopizás után is mindig éhes. :(


Nem tudom hogy más mellszívó milyen lenne, nem tudom megengedni magamnak hogy az összeset kipróbáljam hátha beválik.


A babának nagyon rossz a szívóereje, nem tudja rendesen kiszívni, meg el is alszik rajta mindjárt, valószínűleg meg neki ez csak komfortszopizás, pedig próbálom felébresztgetni, masszírozni a melleim, azt csinálni amit tanácsoltak, de semmi siker.


Nagyon el vagyok keseredve emiatt. A kórházban is a többi császáros anyukának már másnak annyi teje volt, hogy aludva szopiztatták a gyerekeiket, míg én szinte egész nap a babával ültem és kínlódtam.


2021. okt. 27. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Állj be a zuhany alá,és meleg víz alatt,masszírozd ki a csomókat a melledből,utána ha megindul a tej, akkor tudsz majd fejni.Én avent mellszívót használtam,a sima készít,de jó lesz a tiéd is,nem feltétlenül a vákuum a lényeg,hanem,hogy a csomók az kimaszírozd,addig nem fog menni.
2021. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kipróbálom. Aventről már hallottam jókat. Jelenleg sárga színű a tej, szóval csak az előtej jelent meg, de nagyon kevés, azt odaadom a babának.
2021. okt. 27. 20:17
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Szoptatási tanácsadó sürgősen.

A mellbimbó miatt és a mellgyulladás miatt is.


És valószínűleg antibiotikum is kelleni fog.


Kézzel is lehet fejni, ezt ha engeded a tanácsadó megmutatja,


nekem 2.

Babával a kórházban életet mentett, mert nagyon hamar, a születése másnapján belövellt( mert a naggyal nem hagytuk még abba ekkor)


A csöpivel szerintem valamit nem jól csinálsz mert azzal rendesen jönnie kellene, nem nagy vákuummal szívni, hanem úgy, mint a baba ( nekem gyorsabban, ès jobban jött, mint elektromossal)


Nagyon drukkolok, hogy a baba és te is megtanuld a szoptatást, nem olyan egyszerű, mint azt az ember elsőre gondolná😩

2021. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy előtej csak,nekem sokáig sárga volt az anyatej.Meleg víz alatt sokáig maszírozgasd,meg fog indulni.Legyél türelmes,nem biztos,hogy gyorsan megindul.1-es voltam.
2021. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elektromos mellszívót bérelni, és itt tudnak nagyon sokat segíteni, hogy melyik lesz neked a megfelelő. Bérelsz egy hónapra, és ha kelleni fog, megtudod hosszabbítani. Nekem megváltás volt az elején mindkét gyerekkel. Főleg mivel az elején még nem tud az ember olyan jól kézzel fejni. Amúgy nekem is sárga volt a tejem az első hétben. Ez a kolosztrum miatt van, utána majd fehéres lesz.


Ha Pesti vagy, akkor bérlés szempontjából őket ajánlóm. Mindent is tudnak a szoptatásról:

[link]


Illetve nem kell egy órán keresztül csinálni. Ahogy kiürült nyugodtan abbahagyhatod, ha csak nincs szükséged szaporító fejésre.


Illetve minden rendben a babád nyelvével, lenőtt vagy rövid nyelvfék?

2021. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképp hivj fel valakit az lll.hu tanácsadói közül, hogy a zuhany alatt hogyan masszírozz, mert az sem jó ha durván csinálod! Nekem például a kórházban a tanácsadó azt mondta, semmiképp nem kell fájnia a masszírozásnak. Úgy kell elképzelni az egészet, mintha kenyér tésztát göngyölgetnél. Mindig úgy, hogy a kezeid átellenben legyenek egymás fele mintha tükörképek lennének. Nekem sokat segített. Lehet elzáródásod van, ahhoz is jó lenne a babád. Hátha ő mégis meg tudja majd oldani! Amennyit tudod, tedd mellre.


És mantrázd magadnak: ez az állapot nem tart sokáig. Ha túllendülsz ezen, elmúlnak a sebek, a gyulladások, megismeritek egymást a babával és onnantól fájdalommentes, kellemes dolog lesz ez. Általában csak az első 3 hét a nehéz, utána már beáll minden. Kitartást!

2021. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az ilyen ábrák sokat segítettek: [link]


Szoptatási tanácsadó tippjei és az lll.hu olvasása sajnos nem. Sőt, csak jobban frusztrált, hogy az LLL szerint szinte mindenki tud szoptatni, de akkor én miért nem?

2021. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoptatasi tanácsadót javaslok a lehető leghamarabb. Első babammal kézi mellszivo volt , chiccos. Azzal sokat szenvedtem. Másodiknál már elektromos van. Egy megváltás. Vegyél ha tudsz, ha esetleg nincs ra kerek akkor bérelj mindenkepp .

Kitartást!!!!

2021. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Tudsz telefonon is tanácsadót hivni, nagyon rendesek es segitenek. Én anno massziroztam illetve az segitett, hogy abba az iranyba iranyitottam a fiam fejet amerre a piros folt volt.
2021. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Háziorvos! Antibiotikumot ad amit szedhetsz szoptatás mellett is. A többiekkel egyetértve tanácsadó és ne add fel
2021. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!