Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szopi rovására mehet, ha...

A szopi rovására mehet, ha esténként a napközben lefejt tejcsit cumisüvegből kapja meg 4,5 hós babám?

Figyelt kérdés
Vagy próbálkozzak pohárból adni?
2008. dec. 20. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szió!


Sajnos a szopi rovására megy, ha akármiből is odaadod a lefejt tejet a babádnak. A szomszéd anyuka miután első babáját nem tudta szoptatni, nagyon örült, hogy a másodiknál nagyon sok teje van. Fejt is napközben, ahogyan a védőnő tanálcsolta, de este, meg éjszaka (ő kényelemből, hogy hamarabb letudja a dolgot - ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is erről van szó, csak azért írom le, hogy érzékeld az anyuka hozzáállását) odaadta cumisüvegből a lefejt tejet. A második babája már 6 hónapos, és tápszeres. Mindez a cumisüveg miatt - legalábbis többnyire, mivel a kislánynak könnyebb volt az üvegből szívni, mint a ciciből.


Zita (34 hetes kislány anyukája)

2008. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
ha kevesebbet szoptatsz,kevesebb a tejcsi is,hiába fejed
2008. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az előző válaszolókkal ellentétben azt mondanám nem feltétlen megy a szoptatás rovására.Az elején nekünk is kicsit pótolni kellett cumisüvegből mert nem evett sokat és nem tudott olyan erősen szívni mint kellett volna.De amellett ugyanúgy szopott nem fordúlt el a cicitől és a mami napig szopik rendesen igaz már rég nem kap cumisüvegből csak ha muszály mert a nagyi vigyáz rá.Azért inkább szoptasd egyszerübb, mindíg kéznél van, biztos friss a tej, a babának is jobb meg neked is.Én sem értem azokat az anyákat akik pusztán kényelmi szempontból etetik üvegből nem egyszerűbb elővenni a cicit és rárakni,mint melegítgetni cumisüveget mosni fertőtleníteni stb?
2008. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Minden nap majdnem minden szopi után fejek, hogy nehogy kevesebb legyen a tejem. Elég sokszor volt, hogy azt hittem, nem tudom tovább szoptatni, mert nem elég. Így se sokat tudok lefejni, a nap végére lesz kb. 60-80 ml tejcsi. Azt is azért adtam oda a babámnak, mert estére már kevesebb a tejem, be is vágta mindig, valahányszor odaadtam Neki, mindezt az utolsó szopinál, amikor is már bealszik. Ezért gondoltam, h cumisüvegből adom, mert kanálból, vagy pohárból macerás, mert már olyankor mindig nagyon nyűgi. Amúgy sosem adom Neki úgy a tejet, hogy szoptatás helyett lefejem, és aztán cumisüvegből. Csak azt kapta üvegből, amit a szoptatások után fejtem. De ma nem adtam semmit, inkább lefagyasztottam, legfeljebb éjjel hamarabb ébred.
2008. dec. 21. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!