Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnam leszokatni a...

Hogyan tudnam leszokatni a babat,hogy ne aludjon a mellemen?

Figyelt kérdés
Csak 3 hetes..tudom kicsi, de nem szeretnem,ha szopas utan elaludna a mellemen,mikor vegyem ki a szajabol kb hany perc utan,mikor van az hogy jollakik? Mert ő soha nem engedi el,nekem kell kifesziteni a szajabol,persze utana mar nem alszik, sehogyse. Van egy nagyobb tesoja,őt is el kell latnom,illetve orjong ha szoptatom a kicsit,igy nem kivitelezheto ez a sok mellen levés. Cumit erőltetem..de nem veszi be mindig. Lerakom barhiva,pihenoszekbe,babakocsiba kb 2 perc es sir...a masik gyerek kb mikor szokja meg ,hogy van egy testvere? Meg csak 22 honapos..de minden nap csak rosszabb,mindenen sir,ordit,nem jatszik semmivel mar, nem ért semmit meg kb amit mondom..de érti..de megsem.nem beszel,ez is annyira faraszto,mindenert csak nyafog. Ugyhogy a szoptatason kell valtozatnom, akicsin,mivel ő jott később. De hogy? Igeny szerint szoptatom, ki se birna neha egy orat sem. .csak ha alszik kicsit hosszabban.

#3 hetes #22 honapos
2022. júl. 28. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell erről leszoktatni, ő még nagyon kicsi. Igényli a testközelséget, amit ő így tud bebiztosítani magának. Most ez az igénye, amihez alkalmazkodni kellene.
2022. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
húha itt nagyon nagy bajok vannak… nem a szoptatáson kell változtatnod, a 3 hetes várjon vagy ne kapja meg az ellátást mert a 2 éves dackorszakos és nem bírsz vele?!
2022. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Kösd fel a kicsit kendőbe, abba egyébként szoptatni is tudsz, ha úgy állítod be...


A nagyobbiknak meg csak idő kell, ez élettani dolog, hogy nyafi van, ha megérkezik a kistesó. Majd megszokja, foglalkozz vele is ugyanolyan mértékben. A kicsi a kendőben tökéletesen ellesz.

2022. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Magadon kell dolgozni nem a 2 gyereken

Én is azt mondom vegyél egy kendőt, a kicsi tud szopizni, aludni, a nagyot el tudod látni hisz van 2 szabad kezed

Azon viszont megrökönyödtem, hogy azt írod, a kicsinek kell alkalmazkodni "ő jött később"

Ezt felejtsd is el, borzalmas felfogás

2022. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
4. így kell mini zsarnokot nevelni akitől az egész család képtelen lesz funkcionálni.
2022. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezek szar valaszok koszi, igy is egesz nap egy ordibalas ,mert semmibol nem ert a nagy. Nalunk nincs nyugidt szoptatas stb, ezt ugyse ertheti neg akinek nem ilyen a gyerek..es nem en nevelem ilyennek,en ellentet vagyok. Na mindegy. A kendotvazert nem merem,mert akkor nem tudom gyorsan lerakni a kicsit ha a nagy elesik,kart tesz magaban,vagy barmiben,mert ot csak olben lehet megfekezni,vagy kiabalassal. De attol meg a kicsi ijed meg nyilvan,es utalom is ezt. Szep szobol nem ert mielott azzal jon barki. Foglalkozok a naggyal is eleget,sztem,de ot is olbe kell vennem,jelenleg utanozza a kicsit,cumit vesz a szajaba,keri h pelenkazzam stb,huzgal ide oda akkor is ha epp szoptatok,aztan hozzank vag vmit ha bem megyek. Konnyu mondani,h a kicsi az elso..de nem szeretnem ha a nagy serulne ezmiatt,a kicsi még sztem ebbol semmit nem jegyez meg. Szoval valaszt nem kaptam.
2022. júl. 28. 12:08
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

De, kaptál választ. Másnak is van két gyereke, pl. nekem is.

Cicit elvenni nem jó opció. Mi az, hogy a kisebb alkalmazkodjon, mert később jött?

Normális emberek egyenrangúnak tekintik a gyerekeiket. A kendő nagyon is opció, mindent meg lehet csinálni hordozás közben, hiszen ott a két szabad kezed. Amúgy is két gyereked meg két kezed van.

Evidens, hogy egy kisbabához alkalmazkodik a család, nem fordítva. Majd a nagyobbad is megszokja, de nyilván nem ennyi idő után. Pár hónap kell, de úgy nem fog menni, hogy leveszed ciciről, mert neki nem tetszik.

Ha mindenki ugyanazt mondja, akkor el kéne gondolkodni, hogy nem te vagy helikopter.

2022. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Tápszer, és akkor nem leszel 0-24 élő cumi, plusz még normálisan aludni is fog a kicsi.
2022. júl. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát őszintén szólva nem gondoltam, hogy csúnyát írok valaha egy frissen szült anyukának, de a jó édes....

Nem érzi a kicsi? Hát te nagyon nagy tévedésben élsz. Minek vállaltál még egy gyereket, ha a nagyobbik gyerekkel sem bírsz. Minden válaszra csak kifogást keresel. Hát tudod mit? Oldd meg magad! Hol a férjed? Van időd kettesben a naggyal is?

2022. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Nyolcas, legalább baromságot ne írj. Főleg ne kettőt egy mondatban.
2022. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!