Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell leszokatni a...

Hogyan kell leszokatni a gyermeket az éjszakai pelusrol?

Figyelt kérdés
Kisfiam most volt 4eves de meg mindig tele van a pelusa pisivel reggelre,próbáltam mar hogy éjszakánként felkeltem egy hónapig csináltam 2orankent keltettek de akkor is bepisilt valahogy,es mindig nagy nyűg volt a felkelés es így hagytam ,szoval pelus van meg mindig, erről kellene valahogy leszokni!segitsetek!
2014. márc. 11. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

4 évesen???


Vedd le róla a pelust! Tegyél alá gumilepedőt és moss minden nap. Hidd el, 2 hónap múlva már nem lesz pelus. Azért pisili teli a pelust, mert megszokta.

2014. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha nincs szervi oka, akkor ennyi idősen (korábban is) már simán meg lehet vele beszélni, hogy vigyázzon a pizsomájára, kedvec takarójára, mert a nagy fiúk már nem pisilnek be

pelust levenni és nem visszaadni, egyszerűen felébrednek, ha érzik az ingert, nem kell őket keltegetni állandóan, mert az sem jó

lesz még néhány baleset az elején, ezért nem szabad leszídni, de ha sikerül reggel szárazon ébredni, akkor nagyon meg kell dicsérni

2014. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem 3 gyerekem van 2 lány és egy fiu.Csajok másfél évesen szobatiszték voltak éjjel-nappal.Fiam 5 éves és éjjel,még mindig bepisil.Kivizsgáltattam,mert aggódtam,nincs e valami szervi baja,de nincs:)Egyszerüen nem érett meg rá.Férjem is 9 éves koráig bepisilt,így lehet megörökölte.Én is próbáltam kelteni,de belefáradtam és neki is rossz volt,amikor könyörögtem a wc-n,hogy pisiljen.Vissza adtam a pelust és várom a csodát.Kipróbáltam mindent még a cseppcsengőt is megvettem,de semmi.Türelem én már nem görcsölök.
2014. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok....Én is levettem 8 hónapig küzdöttünk,de nem ébredt fel rá.Bent aludt a pisibe.Sajnáltam szegényt.Ha nincs megéredve rá akkor hiába veszed le a pelust.
2014. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom,mindent meg fogok próbálni!milyen gyakran kelt sem fel szerintetek?
2014. márc. 11. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Júliusba múlt 3 éves a kislányom, novemberig éjjel pelusba aludt. Utána volt egy kis vitám az óvodában, levettem róla éjjelre a pelust, bár amikor beteg volt, visszaadtam rá. Az első pár napban kb. 2 óránként kérdezgettem, nem kell-e pisilnie. 5-7 napot nem pisilt be, utána igen. Január óta este 9-kor pisil és kibírja 3/4 6-ig. 4,5 hete nem pisilt be, remélem már így marad.


Rakj alá vízhatlan lepedőt, mielőtt lefekszik menjen el pisilni, 3 óránként kérdezd meg, nem kell-e pisilnie.


Kitartás!

2014. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy a 2 éves szülinapjára szobatiszta lett éjjelre is nappalra is. A kicsi nappalra 2 éves kora után, de éjjelre nem tudtuk leszoktatni a pelusról. Már 3 éves és 4 hónapos volt, még mindig tele pelenkával kelt reggel, mikor besokalltam, és levettem róla a pelust. És nem pisilt be! Totál haragudtam magamra, hogy miért nem vettem le róla hamarabb. A pelust mindig tele pisilte, én meg vártam a száraz pelust reggelre. Persze volt pár baleset azóta, de nem vészes. Szerintem a keltegetésnek semmi értelme, attól még nem fog felébredni az ingerre, ha vezényszóra kell elmennie éjjel x óránként.
2014. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

enyém is 4 éves.

pontosan tudom hol csúszik el a dolog, ha kap lefekvéskor kakaót, akkor bepisil és nem ébred fel rá, arra se ébred meg, hogy átöltöztetem, pedig nem kímélem, de ő ilyen, beájul esténként...

ha nem iszik akkor nincs baleset. csak sajnos gakran kiharcolja én meg sajnálom. beszéltem az orvossal és védőnővel is a státuszon, kinevettek.

egy hormon a felelős az éjjeli szobatisztaságért ami 3-5 éves kor között kezd termelődni, addig a fejem tetejére is állhatok azt mondták.

vagyis még ugye az működik, hogy nem kap este folyadékot és akkor nincs mit kipisilni ;) ha türelmetlen vagy akkor az utóbbi működhet!


egyébként olyan furák azok a válaszok, hogy beszéld meg a gyerekkel, hisz 4 évessel lehet.- meg hogy vigyázzon a pizsijére. ja, okosak, értelmesek, sőt, lelkileg instabilok ebben a korban. de ha alszanak akkor nem urai önmaguknak, hiába beszélsz meg vele bármit. bár gondolom aki ilyet ír annak kisbabája van ;) de majd megtudja... :)

2014. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lcs ***** válasza:
nekem is bepisilős volt öcsém 6 éves koráig, mert baromi mélyen tudott/tud aludni, és nem ébredt fel rá, hogy pisilni kell, aztán utána,ahogy a többiek írták, biztos megérett rá, mert szépen lassan elmúlt a "balesetes" időszak :) esetleg még a leszoktató bugyit ki tudod próbálni pellus helyett, ez olyan mint egy sima bugyi, csak van benne egy frottír betét, ami valamelyest azért visszafogja a pisit,hogy ne ázzon el az egész ágy + vízhatlan lepedő. (700 ft körül már lehet kapni, simán ki lehet mosni, tök gyorsan megszárad) :) lányomnál ezt használtuk egy darabig, aztán ezt is elhagytuk amikor már nem volt egyáltalán bepisilés :)
2014. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 évesen már rég nem kellene pelus.



este egy kevéske vizet adj neki pisiltesd meg és feküdjön le ha kell éjjel ébresd föl és vidd wc re



ez már csak kényelmi kérdés neki



ne adj rá pelenkát átmentileg se ha héten 26 bepisilés lesz akkor 26

az összes pelenkát ajándékozd el

2014. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!