Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, ilyenkor mit kell...

Anyukák, ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

A kisfianak növési ugrása van. Tudom, hogy ez nehéz, túl kell élni, de hogyan?


Épp szopott, mikor egyik pillanatról a másikra, nagyon ideges lett, szopás közben ki-ki esett a szájából a cici, amire még jobban begurult, türelmetlen lett, meresztette magát, sírt. A végén már hiába próbálkoztam szoptatni, 3-4 másodpercig után kiköpte (sokszor) és ordított, leveresedett, beleizzadt az egészbe. Mit csináljak vele? Nem fogadja el a cicit, kiköpi. Éhes! A lényeg a szopás lenne, de mivel üres (gondolom), nem kell neki.


2022. júl. 29. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem üres, a tej szopi közben termelődik. Persze kimerülhetnek a mirigyek, de ezt a növekedési ugrást ki kell bírni? Melyik ez? 6 hetes? Nálunk az volt kemény. Nincs kendőtök? Ilyenkor az is tud segíteni. Amúgy tudom, nagyon nehéz én is már sírtam aztán hamar elmúlt.
2022. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hetes lesz. Hát igen, csak nem akarja szopni. Persze próbálom később még, de kb. 20x kiköpte 3-4 mp után és ordított. 😔
2022. júl. 29. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Türelem. Megnyugtatod, és visszateszed szopni.
2022. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Büfiztesd meg közben.Nem biztos,hogy azért köpi ki,mert nem jön tej,lehet,hogy beszorult a levegő.És soha nem üres a cici,mert folyamatosan termelődik,csak ugye először gyorsabban jön.
2022. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Elfáradt


Visszatértek rá, amikor pihent.

Nem éhes, csak növekedèsi ugrása van.


Számíts rà, ha ilyen durva hogy 1-2 bapon velül indul a hasfájás ( legyen valami ccsepped rá annak is 5 nap kell, hogy hasaon)


Nálam ekkor kiütötte a sok tej az arcát is mind2 gyereknek.. nem diétaztam, 3-4 hét alatt elmúlt,, csak érik az emésztőrendszere.



Visszatérve, kendő, bújás.. túlèlés

Sok-sok folyadèk

2022. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megijedtem de csak azért, mert láttam rajta, hogy akarja, de végül mindig kiköpte, gondoltam okkal. Csak ordított, miután kiköpte. Tudom, hogy nem volt szabad, (mert írják mindenhol) de adtam neki tápszert, ugyanis már leveresedebb, leizzadt és csak sírt meg sírt... Most épp megint szopik, pontosan cumizik rajtam. Már nagyon fáradt, látom rajta, de nem alszik el. Több, mint 2 órája eszik, mondhatni. Igaz kakilt is, az is bántotta, meg a puki.
2022. júl. 29. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis pihenő, nyugtatás, mellváltás.

Kitartás! 2 hónapja csináltam ezt végig, tudom, hogy durva. De elmúlik napokon belül, csak ne add fel.

Nekem sokat segített, hogy mikor már nagyon kivoltam, akkor a férjem vette át babusgatni 20 petcre, fél órára, én meg addig kicsit elvonultam vagy egy gyorsat aludni, vagy zuhanyozni, vagy csak nézni ki a fejemből kicsit, netezni...

2022. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm! Az én férjem is ezt csinálja. Igen, nagyon fárasztó, idegölő az egész. Főleg éjszaka, mikor épp elalszok és kezdődik újra az egész, na az a kedvencem.
2022. júl. 29. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!