Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sürgős. Szoptatásban tapasztal...

Sürgős. Szoptatásban tapasztalt anyukák. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Első babámmal vagyunk itthon. Két hetes, 3 napos, most kb 3100 gramm. Már szépen beindult a tej, és 70-90 körül szopizik. A jobb mellemben azonban van 4 jóindulatú daganat, abból kettő nagyon közel a bimbóhoz. Nem az a baj, van benne rendesen tej, viszont képtelen vagyok kifejni. Próbáltam kézi pumpással, gépivel és kézzel is (a másikat már csak kézzel fejem, az a leghatékonyabb nekem). Ebben viszont annyira útban vannak a csomók, hogy iszonyatosan fáj, ha fejem, és nem is jön rendesen. Félek, hogy galibát okozok, meg persze negyed óra alatt leizzadok, és nagyon rossz, úgyhogy abbahagytam annak a fejését. A mellem viszont kezd bedurranni a sok tejtől.


Mit csináljak? Volt valaki hasonló szituációban? Hagyjam abba abból a szoptatást és szoptassak egy mellből? Abból viszont szerintem még nem lakna jól 3 óránként... vagy nem tudom. Kicsit tanácstalan vagyok. Segítenétek? Köszönöm, és Boldog Új évet mindenkinek!



2013. jan. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, erről nem világosítottak fel a szakemberek? Én írnék a helyedben, vagy telefonálnék a Kossuth rádió Gyermeknevelési műsorába - Vendég a háznál-ott Sződi Judit szoptatási tanácsadó biztos válaszol a kérdésedre. Ez nem egyszerű fejési probléma. Lehet, hogy a gyötréssel ártasz is magadnak.
2013. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Mindenképpen fordulj szoptatási tanácsadóhoz,mert ez nagyon nem gyerekjáték!!!
2013. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondott senki semmit, pedig az orvosom is tudott róla, és a kórházban is mondtam a csecsemősöknek, akik segítettek a szoptatásban. (bababarát kórházban szültem ráadásul)
2013. jan. 1. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szakember kell minél hamarabb mielőtt tejlázat kapsz. Az durva lenne mert azt is masszírozni kell és ha már a fejés is probléma akkor most sürgősen ürítsd ki szopival és a másikat próbáld fejni. A baba jelenleg a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás. Aztán irány a szaki.

4 éves és 6,5 hós fiúk Anyuja

2013. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is szakember, vagy orvos tanácsát kérném.

viszont nem biztos, hogy kell ám fejni a tejet.

én már lassan 7 hónapja szoptatok, és sosem fejtem. beáll a tejtermelés a gyerek igényéhez, ha minden okés.

vagy fejd csak az egészséges ciciből.

2013. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell feltétlenül fejni, de eddig azért fejtem, hogy beinduljon a tej, mert nagyon nehezen akart elindulni. Aztán pár napja csak az egészségeset fejem, de ezért kezd bedurranni a másik, mert már annyi van benne. Akkor szakértőt azt hiszem fel fogok keresni. Addig remélem minél többet szopizik belőle a kisfiam :)
2013. jan. 1. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igen, többször tedd akkor arra a cicidre, de majd beáll az is, ha nem fejed.
2013. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!