Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori szopás? A melegtől...

Gyakori szopás? A melegtől van? Vagy attól, hogy tegnap éjszaka sokat volt fent?

Figyelt kérdés

5 hetes és 3 napos a babám ma. Tegnap éjszaka elég sokat kelt, volt fent, ma is szinte folyamatosan szopik egy kicsit, majd bealszik. Alig teszem le, már megint fent van, van hogy 10 perc az egész alvás. Tegnap 2-től fel 4-ig folyamatosan fent volt, illetve utána is, de már az nem is néztem, hogy mennyit és mikor, mert dög fáradt voltam. Gondoltam ma ledőlök délután, de így nem igazán fog működni. Most is leraktam. Kimentem kiteregetni a törölközőket, 10 perc volt max, bejövök, már fent van. Szopik 3-4 percet, bealszik. Tisztába teszem, ilyenkor megébred. Adom neki a cicit, szopik megint egy kicsit és alszik megint. Próbálom ébren tartani, ahogy mondták, de nem használ.


Szerintetek a meleg miatt? Szomjas?


A másik kérdésem. Fejek. Ilyen esetben is kell, hogy fejjek? Mert általában etetés után fejtem le (nem olyan régóta csinálom), de akkor 2 órák vannak, vagy 1,5-1 óra minimum az étkezések között. De most nagyon max. fél óra, vagy kevesebb. Ilyenkor mit csináljak?


2022. aug. 16. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes növekedési ugrás.
2022. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért fejsz? Gondot okoz, ha nem csinálod?
2022. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Hogy szaporítsak. Ma persze nem fejtem. Nem volt az elején elég a tej. Nem került cicire szülés után, csak egy nappal. Sok stressz stb.
2022. aug. 16. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Jól tetted, ma felesleges is volna fejni. A baba viszont legyen cicin, amennyit csak szeretne - ez szaporítja legjobban a tejet.
2022. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm! Huu, érdekes éjszakák lesz. Per pillanat nagyon szopik, mint aki kivan éhezve.
2022. aug. 16. 19:39
 6/8 A kérdező kommentje:
# Annak tűnik. De közben félek, hogy lehet csak nagyon éhes, mert vesz nap bealudt cicin.
2022. aug. 16. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Nálunk a 3 hetes növekedési ugrás volt ilyen.

Az első napba még majdnem belezakkantam, eleve mindenem fájt, plusz még a baba 0/24-ben cicin akart lenni. Aztán mikor tudatosult bennem, mi is ez, kicsit könnyebb volt. 3-4 nap alatt túl voltunk az egészen. Kitartás, mindent szuperül csinálsz, boldog baba lesz ilyen jó anyuka mellett a picid! :-)

2022. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm szépen, igazán kedves vagy 🥰🤗


Már a picur is fáradt, látszik rajta, hogy alig bírja nyitva tartani a szemeit, de azért csak kitart. 😅 Összesen talán valamivel többet aludt ma, mint 2 óra. Fürcsi előtt, után evett, teljesen KO volt, mikor leraktam. Erre annyit érkeztem, hogy lecseréltem az ő és a saját ágyneműnket. Ahogy jöttem le a lépcsőn, már hallottam, hogy fent van, és rá is zendített úgy rendesen, amit nagy ritkán szokott alapjáraton.

2022. aug. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!