Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka mindenki szoptat?

Éjszaka mindenki szoptat?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám. Nem tudom fog-e változni, de egyélőre nehézkes a szoptatás. Hamar bealszik úgy, hogy nem lakik jól. Így fél óra múlva vagy még korábban kér is még enni. Éjszaka lefejt tejet adok neki emiatt. Ha megeszi az adagját, akkor nem kel fel fél óránként és így tudok én is aludni. Más aki hasonló helyzetben volt szoptatott éjszaka is? Illetve ha főzni szeretnék akkor is lefejt tejet adok neki, hogy legyen időm megcsinálni egy gyors kaját. Viszont sokszor olvastam, hogy más rendel pont emiatt és mindig rendelkezésre áll. Nem jó, hogy így csinálom?
2021. máj. 17. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Úgy csináld, ahogy neked jó...

Lányom 15 hónapos, ha kel éjjel még mindig szoptatom. Nekünk ez a jó és kényelmes. Ha neked nem, akkor csináld úgy ahogy jó.

2021. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Majd az idő eldönti. Nekem első gyerek cumizavaros lett egy kis pótlástól is, olyannyira hogy nem is sikerült visszafordítani,

így a kisebbel nem kockáztattam, szoptattam mindig. Nem volt fontosabb dolgom.

2021. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Én igény szerint szoptattam. Igen az elején hoztuk/rendeltük a kaját is. Illetve éjszaka is szoptattam akár egy órán át is. Cumisüveget a kórház után nem látott a fiam. Örültem hogy nem lett már ott cumizavaros. Akkor és ott fontosabb volt ő számomra mint a saját kényelmem. 🤷

Ha neked jó így és ha esetleg cumizavaros lesz, nem fog szopni, elfogy a tejed, tápszeres lesz akkor csináld így.

2021. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Szoptat vagy szopat...igen altalan alvas helyett.😉🤣
2021. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Jó dolog a szoptatás, meg az iszsz is, de azért a legjobb ha van egy anya aki nem idegbeteg a kialvatlanságtól. Úgy csináld ahogy neked, nektek jó.
2021. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki úgy csinálja, ahogy neki kényelmes. Számomra sokkal kényelmesebb éjszaka cicire tenni, mint melegítgetni, sterilizálni, cumit elmosni, de nálam az elalvás az nem is probléma, mert jellemzően amúgy együtt alszunk, és akkor csak annyi a kényelmetlenség, hogy kicsit éberebben alszok, nehogy ráfeküdjek (már 10 hónapos, de az elején is így volt). De attól még nem jobb vagy rosszabb egyikünk megoldása sem.
2021. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pótlást a védőnő javaslatára többször kell adnom, mert már az elejétől nem volt elég a tejem. Szóval ha cumizavaros lesz, akkor nem ettől lesz. Ha nem kellene néha tápszer is, akkor nem kockáztatnám meg a cumisüveget, de így mindegy.
2021. máj. 17. 10:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked kényelmes! Én csak pici fejt tejet adtam neki a lactase comfort miatt, de azt is utáltam. Kényelmesebb szoptatni. Nekem.
2021. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, mert egyszerűbb így. Néha jó lenne, ha a férjem megetetné, én meg alszom, de sok a macera a lefejéssel, melegítéssel, sterilizálással, de ez én vagyok. Ha nektek a babával kényelmes így, akkor csináld így.
2021. máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szoptattam, pont ezért. A kaja még hagyján, de két kortyonként haladtunk, és egész nap feküdve is bedarált a nulla alvás. Fejt tejjel a félóra alvásból öt óra lett. Nekünk jó volt így, nem volt ár érte a fejét meg a cumisüveg mosás... Ne érezd rosszul magad.
2021. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!