Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kezdjem? Most szültem,...

Hogyan kezdjem? Most szültem, fogyókúrázni szeretnék.

Figyelt kérdés
20 kilót sikerült híznom terhesség alatt, ebből 4 ment le. Nem volt gond se a cukrommal, se a vérnyomásommal. Most szeretnék életmódot változtatni, ami összefér a szoptatással. Edzeni még szerintem egy ideig nem fogok tudni, repedtem és vágtak is, még most is borzasztóan fáj a sebem. Vannak tippjeitek, tanácsaitok?
2022. aug. 19. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Góg Anikó Újra én könyve pont a terhesség és a szülés utáni időszakra koncentrál.
2022. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Pedig edzés nélkül nem fog menni. Szoptatás alatt nem szabad fogyókúrazni, de az egészséges etkezesre figyelj, ne egyel edességet. A tornát kezdd el minél hamarabb.
2022. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ajánlom figyelmedbe az Anyatest Projekt Hurrá, szültem programját. Ez kimondottan szülés utáni regeneráló torna, plusz receptek, étkezési tippek szoptatós anyukáknak. Én is 20 kgt híztam, tavaly szültem. Most már 25 mínusznál tartok, szóval túl is teljesítettem a terveket. :) Annyi, hogy ezt min. 6 héttel szülés után lehet elkezdeni (császár esetén inkább 8-10 hét).
2022. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is huszon akárhány kilót híztam, de nem zabáltam. Egyszerűen nagyon hízékony vagyok. 6 hónapja szültem, és eddig kb 18-20 kg ment le kajával. Most is szoptatok. Mellette sportolok, és a kajára figyelek. Sok tejem van, a tévhitekkel ellentétben. Az étkezésem lényege, hogy 6-szor eszek. Reggeli, tízórai, ebéd, két uzsonna, vacsora. Kb 2,4-3 órá ként eszek. Semmi hozzáadott cukor. Semmi liszt. Vagyis durum lisztet meg zabpehelylisztet használok, de nem este. Sok fehérje, pl túró, joghurt, sajt. Sok zöldség. Gyümölcs, de azt sem este. Ha érdekel részletesebben, írj rám. Nem érzem éhesnek magam. Heti 1 kiló ment le. Most már lassabban megy a vége felé. Nagyon jól érzem magam. És nincs hatással a tejtermelésre sem. Kellett a változás, mert csak simán szoptatással nekem egy deka sem ment le. Szóval meg lehet csinálni!
2022. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Szoptatsz?


Kalóriaszámolással.


Ez megy szoptatás mellett is, ha helyes étrendet és változatosan eszel csak enyhe deficittel.


Én ahhoz képestc hogy szülni mentem, 30 kg-mal vagyok kevesebb.

Nem ment el a tejem sem a fogyás alatt ( 10 kg nekem lement simán a további 10 ragaszkodott, aztán belejöttem az életmódváltásba, hogy a terhesség előtthöz képest is 10 kg lement.)


Persze mozogni is kell, mert ha izomvesztéssel fogysz, akkor nagyobb lesz a kàr, mint a haszon.


Én 174 magassággal, 86 kg-ról 1750-1700 kcal-t vittem be.. így fogytam le 15 kg-ot, aztán vittem lejjebb a bevitt mennyiséget.

Ekkor már akkora volt a “baba”, mert nem szülés után álltam bele, hogy nem zavart volna, ha elmegy a tejem ( nem ment, úgy választottam le)


Tavaly május 1-jén kezdtem és 20 kg ment le szeptember 5-ig. Júniustól edzettem is.( azóta is edzek minden nap valamennyit, akkoriban 1 óra/ nap)

2022. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ahogy az utolsó írja: kalóriadeficit.

teljesen mindegy miből jön össze (kaja vagy plusz mozgás) le fognak menni a kilók. a végeredmény szempontjából nem lesz mindegy mozogsz-e mellette.

de nyilván tanácsosabb akkor elkezdeni ha már nem cipeled a plusz 20 kilódat.

2022. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Életmódváltás, amit a többiek is írnak. Másfajta ételek, sok mozgás. Konkrét fogyókúrát nem javaslok, mert semmi értelme 2-3 hétig szenvedni és utána visszajojozni az egészet.
2022. aug. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne most akarj fogyózni. Először gyógyulj meg, álljon vissza a tested a normál állapotába.

Most a hormonjaid, ízületeid, izmaid regenerálódása a lényeg.

Előfizethetsz egy regeneráló tornára, de a 6 hetet mindenképp várd meg bármi komolyabbal. Én is 20 kilót híztam, szülés után csak a nasizást hagytam el. 8 hét után kezdtem rtm tornára járni, a szétnyílt hasizmom miatt, ezen kívül sétálni megyünk minden nap. Tegnap volt 9 hónapos a lányom, kevesebb a súlyom, mint a terhesség kezdetekor.

2022. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!