Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy kéthetes szoptatott...

Egy kéthetes szoptatott babának milyen gyakran van széklete?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy akár minden evés után is lehet. Nálunk napi egy vagy kettő van.
2008. dec. 22. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom, de az en fiam 3 hetes. olyan min. 6 kakis pelusunk van naponta. remelem ez a valasz segit.
2008. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha naponta egy-két kaki van, az már jó. Kaptam egy szuper tájékoztatót erről, mielőtt indultunk haza a kórházból és azon az volt, hogy az első egy-két napban, amikor a magzatszurok távozik, akkor teljesen normális az, hogy minden pelusban van kaki, illetve az első héten is ez a gyakori, mivel még nagyon pici a gyomruk és ahhoz, hogy az új kaja beférjen, a réginek ki kell jönnie. De ez napok alatt változhat, minél nagyobb a baba, illetve a felvevő kapacitása, annál ritkább lehet a széklet. De azért az első hetekben naponta egy-kettőnek lennie kell függetlenül attól, hogy anyatejes, vagy tápszeres a baba. Amíg a színe és az állaga jó (anyatejesnél sárga és puha, akár vízszerű is lehet, tápszeresnél szürkés-zöldes és valamivel keményebb), addig nem kell aggódni, akkor sem, ha napi egy van, akkor sem ha öt. Ahogy nő a baba viszont előfordulhat, hogy anyatejes babának akár napokig sincs széklete, ugyanis a tejből szinte mindent hasznosít a szervezete, nagy részét pedig kipisili. Tápszeres babának viszont a későbbiekben is a napi egy széklet ideális és erre oda is kell figyelni, mert tápszernél könnyebben lehet szorulás.

Az én fiam egyébként 3 és fél hetes, félig tápszeres, félig anyatejes és az első napok kivételével ő is napi 1-3 kakit produkál.

2008. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 22. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!