Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Okozhat problémát, ha szoptatá...

Okozhat problémát, ha szoptatás alatt egészségtelenül eszem?

Figyelt kérdés

Sajnos mióta itthon vagyok a babámmal, nagyon sok édességet és nasit eszek, állandóan kívánom, sokszor egy tábla csoki is lecsúszik egy nap. Ez befolyásolja a tej minőségét és mennyiségét?


Tudom, hogy rám nézve nem túl egészséges, bár hízni szerencsére nem hízok tőle, gebe alkat vagyok, úgyhogy ez nem aggaszt.


2022. szept. 6. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az anyatejbe az a tápanyag tud átmenni,amit te elfogyasztása.Ihen okozhat problémát,mert csupa vackot eszel rendes tápanyag helyett.
2022. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális kaját is eszel akkor nem.
2022. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteg edességet ettem, napi 1 tábla csoki simán lement, de mellette rendes kaját is, sok zöldséget, húst, halat. A gyerekem teljesen oké, csak elég edesszájú. Azt mondják, az anyatej ízét befolyasolja, hogy mit eszel.
2022. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatáshoz sok ch kell.


Figyelj oda mert rossz vége lehet.. ( mmint meghízol)


Ha eszel mellette feherjét vitaminokat

Akkor szoptatás szempontból semmit nem jelent, mert a lényeg is megvan.


Ca-ot érdemes szedni még pluszban étkezéstől függetlenül..


Rostanyag pedig az emésztésednek kell, szoptatásra nincs hatással.

2022. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej makrotápanyag tartalma nagyjából fix, azt nem tudod elrontani. A zsírsav-összetétel, meg gondolom a hasonló kisebb dolgok már változhatnak. Szóval egyél halat is :-) Ha sok szénhidrátot eszel, az segít, hogy sok tejed legyen. A csokitól néhány babának fáj a hasa, de persze nem biztos, hogy a tiednek is, és ha hasfájós, lehet mögötte más élelmiszer is. Másrészt meg a különböző ételek íze átmegy a tejbe, megismeri a baba, ami segít majd a hozzátáplálásnál.


A fő veszélynek azt tartanám inkább, hogy neked lesz bajod, elhízol, vagy nagyon hozzászoksz a sok édességhez és a szoptatás után hízol el. Pár hetente állj rá a mérlegre, biztos ami biztos. Elvileg a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását is segíti a sok édesség, de ha azért eszed, mert csak így tudod fedezni a kalóriaszükségletedet, akkor ez kevésbé merül föl.

2022. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 hónapos a babám, szerencsére a hasfájást megúsztuk, és eddig inkább fogytam, mint híztam. 5 kilóval vagyok kevesebb, mint a terhesség előtt. Viszont tényleg vissza kellene fogni magam, nem akarom hogy a babám csokifüggő legyen, és én sem persze. Régen tök jól meg tudtam állni a nassolást, valami a terhesség alatt kattant be nálam. Most állandóan az édeset enném. De azért igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget, és fehérjét is enni.
2022. szept. 6. 09:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigyet érdemes nézetni meg egy cukorterhelést, nincs-e IR. Ezek okozhatnak ilyen irdatlan édesség utáni sóvárgást és fogyást. Háziorvos el tud küldeni vérvételre. A másik meg ha nem alszol ugye, mert sokan cukorral tartják ébren magukat... Próbálj olyan ételeket keresni a jóllakásra, amiknek magas a kalóriatartalmuk, de alacsony a szénhidrát (töpörtyű, olajos hal, magvak, zsíros sajt). Gyors szénhidrátok helyett (édesség, gyümölcs, sós snackek, tészta, rizs, krumpli...), amik után hamar és még jobban megéhezel, meg próbálj lassúakat enni (pl. hüvelyesek, "barnább" pékáruk). És szedj kalciumot - én is sokat fogytam szoptatás alatt, pedig folyton édességet ettem. Szóval ez saját tapasztalat.
2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, hogy a szoptatás első hónapjaiban csak ettem és ettem, édességet és mindent, mert kellett a kalória. Így is fogytam kicsit. Nekem van vércukormérőm, így azt tudtam ellenőrizni, hogy nem a 2-es típusú cukorbetegség alakult ki, hanem tényleg az extra kalóriaigény miatt kell annyit ennem. Nálam az alacsony szénhidráttartalmú ételek se működtek, azokból nem tudtam annyit megenni, mert úgy rosszul lettem a túl sok zsírtól.


Olyan 8-9 hós korában a babának lett ennek vége, és akkor kellett nagyon figyelnem, hogy valami normális étrendre át tudjak állni. Sikerült fokozatosan csökkenteni az édességet. Igaz, még mindig többet eszem, mint mikor dolgoztam, akkor segített, hogy kevesebbet voltam itthon.

2022. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4! Én folyamatosan fogytam szoptatás mellett. 2 éven át! Pedig ettem,hidd el. Nem is keveset,csokit,kalácsot is!
2022. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6


Valószínűleg ezétt kívánod ennyire a ch-t, mert neked a sok termeléshez sok energia kell.


Nekem sajnos nem kellett hozzá sok, de szintén ettem és mem híztam, csak le sem fogytam a terhesség alatti kilókat..


De cserébe mondjuk kalóriadeficittel sem ment el a tejem és 20 kg-ot tudtam fogyni ( ez 10 kg-mal több fogyás mint amivel a terhességet kezdtem..174 cm mellett 36 a méretem a hossz miatt néha 38)


Örülj neki, hogy nem kell aggódnod.


Persze ha teheted azer ta sajàt egészséged végett próbálj meg egészségesebb tápanyagot is bevinni, plusz egy vérvétel nem árt a pajzsmirigy miatt..

2022. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!