Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig fejtek szoptatás...

Mennyi ideig fejtek szoptatás után?

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 15:10
 1/9 A kérdező kommentje:
A védőnöm szerint ne fejjek de ugy vettem észre igy igenis nő a tej mennyiség! Miért mondta,hogy ne fejjek?....
2008. dec. 22. 15:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél többször teszed cicire a babát, illetve minél többet fejsz, annál több lesz a tejed, ez így van.

Hogy a védőnő miért nem enged téged fejni, az jó kérdés.

Én úgy szoktam, hogy szoptatás után, ha úgy érzem, hogy még feszül a mellem, akkor lefejek belőle, hogy elmúljon a feszülő érzés. Ha pedig két szoptatás között vagyok, és még nem akar ébredni a lányom, akkor csak picit lefejek belőle, hogy ne durranjak szét.

A babám eszik rendesen, jó sokat. Ezen felül is van egy halom tejem, ha nem fejem le, fáj a mellem. Egyelőre lefagyasztom, aztán majd le fogok adni belőle, jó lesz más mamáknak.

2008. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet fejsz, annál több tejed van. Azért mondták nekem is az elején, hogy ne fejjem le a mellem teljesen, mert túl sok lesz a tej. Talán ezért mondta a védőnőd. De ha feszül a melled, akkor mindenképp fejd, mert csúnya mellgyulladást lehet tőle kapni. Ha kevés a tej, akkor is jól jöhet.

Lefagyasztani túl sokat azonban nem érdemes. Más anyukáknak eladni csak frisset lehet. Ha később elapad a tejed, akkor esetleg jól jöhet, de túl sokáig amúgy sem érdemes eltartani, mert a tej a baba igényeinek megfelelően változik. Egy 6 hónaposnak már nem jó a 3 hónaposnak "készült" tej. Eleinte én is fagyasztottam el egy csomót, de aztán mind kidobtam. Egy csomó pénzbe kerültek a sterilizálható dobozok, meg nem fért semmi más a hűtőbe. Nem nagyon érdemes.

2008. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


A védőnők azért mondják, hogy ne fejjenek a kismamák, mert most ez a divat. Azt mondják, hogy a kereslet-kínálat elve érvényesül és amennyi kell a babádnak, annyi tejed termelődik - , ami szerintem nem igaz.

Mint ahogyan azt is divatból mondják, hogy három óránként meg kell etetni a babát ha éhes, ha nem. Néhány évvel ezelőtt ugyanezek a védőnők még az igény szerinti szoptatás hívei voltak. Ez van.


A fejés szerintem nagyon jó dolog, ennek köszönhetően 6 hónapig csak anyatejen élt a kislányom.


A kérdésre természetesen szeretnék válaszolni. :))) ÉN a kezdetek kezdetén, mikor még nem éreztem, hogy lazul a mellem, időre fejtem, ami általánban 20-30 perc volt.

Miután viszont már érzed, hogy a fejéssel lazul, akkor már nem kell időhöz kötni, hanem mikor már nem feszülnek a melleid, abbahagyhatod a fejést.


Boldog szoptatást!!!

ZIta (8 hónapos kislány anyukája)

2008. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még valami kimaradt. NAGYON ÜGYES anyuka vagy!!! A fejés igen macerás dolog, és nagy áldozat, sajnos nagyon kevesen csinálják. Szuper vagy!!!

Zita

2008. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Zita nagyon köszi!
2008. dec. 23. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mindenki azt mondta, hogy az első hat hétben kell fejni, hogy beinduljon rendesen a tej. Evett a pici majd ha még volt a cicimben azt lefejtem. Én sokta fejtem éjszaka, mert kevesebbet evett mint nappal és mindig arra keltem, hogy ömlik a mellemből a tej. Átázott a melltartóm és vele együtt a kis párna is ami benne volt. Én felkeltem és csak annyit fejtem belőle, hogy ne feszüljön annyira, hogyha felkel a bab neki is jusson.
2008. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en ugy szoktam szopi utan fejni,hogy 7-7-5-5-3-3-1-1 percig valamelyik szopis oldalon olvastam..nekem bevalt..
2008. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha percre gondolsz, akkor szopi után kb. 5 percet, amig még rendesen jött belőle. Ha arra, hogy a baba hány hónapos koráig, akkor amikor a lányom 5 hónapos lett és a hűtő is tele volt abbahagytam. Én is féltem állandóan, hogy kevés a tejem, így a napi lefejt tejet összeöntöttem és lefagyasztottam. Nem tudom mennyi ideig tárolom még, szerencsére eddig nem volt szükség rá. Talán majd a főzelékbe fogom tenni. Neked kell eldönteni, hogy fejsz, vagy nem. Egyébként tényleg macerás, de képtelen voltam abbahagyni... :) ha már ilyen szerencsém van, hogy van tejem, akkor mentsek meg belőle, amit lehet, ki tudja, meddig szoptatok.
2008. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!