Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás miatt nem hizok?

A szoptatás miatt nem hizok?

Figyelt kérdés

Már lassan 4 éve szoptatok folyamatosan, a második babám most 15 hónapos.

Sosem voltam kövér, mindkét terhességem alatt 18-20kg híztam. Azonban első után fogytam 26-27et, a második után már csak 20at.

Most 53kg vagyok. Utoljára talán 18 évesen voltam ennyi (ennek amúgy örülök).😄

Viszont annyit eszem, amennyi belém fér, vagy még annál is többet, de semmit, semmit sem hízok. Persze ennek örülni kéne, de elkezdtem aggódni, hogy amúgy ez normális?

Nem lehetséges hogy valami hormon problémám van? Ha abbahagyom a szoptatást akkor újra visszahízok?

Járt már valaki így?

Az igaz hogy az életformam nagyon más mint gyerekek előtt. Akkor lustalkodas, bulik, ülő munka.

Most sportolok heti 4-5ször, plusz gyerekekkel napi 1-2 óra séta, egész nap kiszolgálom őket.

De sokkal többet eszem mint a gyerekek előtt.


2022. szept. 16. 05:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fogytam a 2 év szoptatás alatt folyamatosan. 13kg-t. Pedig majdnem 2x annyit ettem,mint a férjem. Plusz a rengeteg csoki,kalács,limonádé,karamalz..


Végül ezért kellett elválasztani a lányomat,mert csontsovány voltam már.

Van ilyen.

2022. szept. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És az abbahagyása után egyből híztál?

Félreértés ne essék, én ennek most örülök hogy ilyen vékony vagyok 😄 Nem kóros egyáltalán.

Nem is szeretnék többé visszahízni, úgyhogy próbálok majd figyelni, ha tudok, de inkább attól félek hogy a befolyásom nélkül kezdek hízni minimal evés mellett is.

2022. szept. 16. 06:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szoptatás után oda fog kelleni figyelned, de nem olyan hízás lesz hogy hipp hopp egyet pislogsz és rajtad van, hanem érezni fogod hogy na most ez már sok. Nekem legalábbis így volt ;)
2022. szept. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Nálam is ez volt, én már eleve a terhesség alatt is fogytam (pedig nem ettem keveset egyáltalán), és hát a szoptatás sem segített utána kilókat pakolni magamra. Amikor lecsökkentettem csak napi 2x-re a szoptatásokat, akkor kezdtek visszakúszni a kilók, aminek örültem, mert szerettem volna egy kis "plusszal" indítani a következő terhességet, amit akkor már terveztünk. 64 kg voltam, amikor először teherbe estem, legalacsonyabb súlyom 51kg lett, ehhez képest sikerült 54 kg-vel teherbe esnem másodszorra, és még jó is, hogy így volt, mert az első trimeszter megint jól kikészített, szóval kellett a "tartalék" (ami azért így sem volt sok, lássuk be). De az előző tapasztalatok alapján ha ismét abbahagyjuk, vagy hát, lecsökkentjük a szopikat ketteskével, akkor utána megint oda kell figyelni, mert onnantól már nem lesz annyira könnyű a fogyás/szinten tartás.
2022. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!