Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig indulhat meg az anyatej...

Meddig indulhat meg az anyatej termelődése?

Figyelt kérdés

4 hete szültem, 3 hete van anyatejem. A kezdetektől kevés az anyatejem, de ennyi idő alatt 5 ml-ből kb 3 dl tejem naponta, így pótlás kell, mert nincs elég tejem.

Fejem is a mellem, szoptatok is, szoptatós teát iszok, masszírozom a mellem. Mit tegyek még, hogy rendesen legyen tejem? Nem akarom még feladni! Van még esélyem rá, hogy beindul a tej?


2022. szept. 26. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Minél többet legyen a pici mellen. Ennél többet igazából nem tehetsz. Nekem ezzel, szondás kiegészítéssel és duplafejes mellszívóval sikerült úgy felszaporítani, hogy 7 hetesen elhagytuk a pótlást.
2022. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanaz mint az elso valaszolo. 8.heten tudtuk elhagyni a potlast. Minel tobbet szoptatsz, annal tobb tejed lesz, ha ez napi 23 ora akkor annyi, egy par hetet meger, utana szepen beindul ! 2,5 evig szoptattam utana.

Szaporito fejes, ovass utana , hogy kell es mit jelent.

2022. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan tudnám kivitelezni egy mohó kisbabával? Ha érzi, hogy nem jön, de erőltetem, akkor annyira üvölt, hogy teljesen ellilul a szája is.
2022. szept. 27. 02:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szoptatási tanácsadó hozott tápszondát.

[link]

Egyik vége egy pohárba/cumisüvegbe, másik vége a bimbóra. A baba ingerli a mellet és jól is lakik. Ez a szoptanit olcsó verziója. :)

A kislányom eleinte 5x30 ml tápszert kapott így szopizás végefelé, amikor már kezdett türelmetlen lenni (jellemzően a délutáni, este evésekhez). Aztán nem igényelte már csak háromszor és azt tudtam biztosítani lefejt tejből. Végül azt is eltudtuk hagyni. Evések után még napi 2-3-szor fejtem legalább 15 percet dupla fejű mellszívóval.

Én teljesen el voltam keseredve, egy végtelen szélmalomharcnak tűnt teljesen feleslegesen, de végül meghozta az eredményt. Én nem szoptattam sokáig, de kitartott egy éves koráig. Nem volt teljesen 6 hónapos, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, onnantól szépen lassan elengedtem. Nem szerettem szoptatni (talán pont a kezdeti nehézségek miatt), de végtelen jó érzés volt, hogy a kislányom viszont imádta, megnyugvást jelentett neki, úgyhogy nem bántam meg, hogy belefeccöltem ezt a munkát. Macera, de megéri, ha valaki szoptatni szeretne (és ezzel nem azt mondom, hogy nem értem meg, ha valaki inkább tápszerre vált, mert de, nagyon is!).

2022. szept. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!