Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOS! Kedves tapasztalt anyukák...

SOS! Kedves tapasztalt anyukák! Meddig tartható fenn az anyatej termelődése, ha "csak" fejem?

Figyelt kérdés
Annyira fáj a szoptatás, hogy már attól görcsbe rándul a gyomrom, hogy a gyerek a mellemhez közeledik! Szeretném anytejjel táplálni, ezért fejem a tejcsit! Minden tapasztalatot szívesen fogadok! Ha van arra ötletetek, hogyan tudnám fájdalom-mentesíteni a szpoit, azt is zívesen fogadom! Elvileg jó a szopási technikánk!
2010. márc. 31. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

első pár hétben fáj csak, aztán megszűnik, valahogy érzéketlenebbé válik a mell, csak ezt tudom javasolni, h bírd egy kicsit még

a fejés nagy meló, én nem fejnék, ha tud szopni, mármint képes a technikára

a kérdésre válaszolva én ismerek olyan csajt aki 10 hónapig fejte a tejét, mert az ikrei nem voltak képesek szopni

2010. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia 10 hónapos, és még mindig bőven van teje, pedig az első három hónapban csak fejte, a kicsi nem volt hajlandó szopni, csak üvegből inni. Három hónaposan kapott rá a cicire. A tej termelődése szempontjából mindegy, hogy a baba szívja ki, vagy te fejed le.
2010. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
A legjobb, amit tanácsolhatok, türelem és kitartás. Mindenképp próbálj meg szoptatni, esetleg bimbóvédőt próbáltál már? De mindenképp fejj is, ha már nem bírod. Egyébként nekem az első kb. 10-15 másodperc volt mindig szörnyű az elején még, aztán durván egy hónap alatt elmúlt. A szopás, de a mellszívó és a bimbóvédős szopás is erősíti a mellbimbódat, amellett kend valamilyen bimbóvédő krémmel (én Bepanthent használtam, de ezen az oldalon nagyon dícsérik a Garmastant is). Hidd el, ha ezt a nehéz időszakot átvészeled, utána már el is felejted, hogy volt ilyen :)
2010. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Három hónapig szopizott, hat hónapig fejtem, és volt még csak már útáltam fejni. Ímmel-ámmal szopizott, így még egy hónapig bírtuk. Aztán sajna vége.
2010. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szia.

én 5,5 hóig fejtem neki a tejet. nem tanult meg szopizni egyálltalán - kéthét intenziv ennek fele inkubátorban megtette hatását -

szerintem csupán fejéssel is fenn lehet tartani a tejtermelést elég sokáig, kitartás kérdése.

2010. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is majdnem ráment a szoptatás a fájdalomra, pedig bőven volt tejem. A mellbimbóvédő jelentette a megoldást, hatékonyan szopizott így és végül majdnem 9 hónapig sikerült is a szoptatás.

Az én tejem csak fejéssel biztosan elapadt volna, de olvastam már itt olyat, hogy valakinek sikerült!

2010. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp mellre is kell tenned ahhoz, hogy beedződjön a bimbó! Az elején fejd 1-2 percig, amíg bejáródnak a tejcsatornák, majd bimbóvédővel még pár percig szoktasd magad a szúró fájdalomhoz, és aztán vedd le azt is, így már elviselhetőbb lesz.

Sajnos a fejéssel mindig marad a ciciben 20-30 ml tejci, és ezért nem is termel annyit legközelebb, mert a kínálat-kereslet elve azt az utasítást adja a termelésnek, hogy nem fogyott el mind, ezért elég kevesebbet is termelni...


Csaj az első 3 hét kellemetlen! Kitartás, ez a technika beválik! :)

2010. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ui: vannak persze kivételek, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy 6-8 hét után már elhanyagolható a tejtermelés, és abba is hagyják a kismamák a fejést, mondva, hogy ezért a kevésért nem szenvednek...:( Pedig valamikor meg kell érte szenvedni, hisz ezt se adják ingyen, mint ahogy a tápszert sem...
2010. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam 3 hónapig szopott-addig nem fejtem, aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó. Ezért leáltam a ciciről és csak fejtem egészen 1 éves koráig. Bevallom én éjszaka is felkeltem és így megmaradt ugyanaz a mennyiség, 1 éves korában viszont magamtól folyamatosan leálltam, akkor már tényleg untam a dolgot.

Egyszer használtam a More Milk kapszulát, az sokat segített!!!

2010. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Próbálkozom még!
2010. ápr. 1. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!