Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejfehérje allergiás anya...

Tejfehérje allergiás anya szoptathat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 8 éve derült ki, hogy súlyos tejfehérje allergiám van, azóta nem is fogyasztok tejterméket. Már újszülötten is allergiás voltam, akkor hipoallergén tápszert kaptam (később automatikusan a testvéreim is), viszont azt hitték, kinőttem. Szerintetek ebben az esetben szoptathatok? Van köztetek tejfehérje allergiás? Milyen szakemberhez érdemes ezzel a kérdéssel fordulni?

Előre is köszönöm szépen!



2022. okt. 10. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szoptathatnál?!
2022. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerek allergiás hanem te! akkor miert ne szoptathatnál!?

Ha a gyerek is allergiás lesz akkor is lehet szoptatni csak az anyukanak kell kihagyni az etrendjéből.

Logikusan gondolkodj es nem menjen el az agyad mert terhes vagy!

2022. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze


Semmi sem indokolja az ellentettjét, amíg a gyereken nem jönnek tünetek, sőt sok esetben az anyatejre nem is reagálnak, csak ha az anya fogyaszt tejfehérjét ( más a 2 fehérje)


Mondjuk a sógórnőm a kecsketejre,- sajtra nem reagál, ha nincs felütve tehénnel ( sajnos a legtöbb esetben keverik)


Szóval ez nem ilyen egyértelmű

2022. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is allergiás vagyok és kifejezetten jó a szoptatás, mert a baba is simán örökölheti és akkor nem szenved az allergiás tünetek miatt ha te amúgy is diétázol. A 100%-ban tejmentes tápszert pedig nem írják ki csak úgy hacsak nincs nagyon egyértelmű allergiás reakciója a Pepti-Pregomin (nagyjából) tejfehérjementes tápszerektől is.


Egyébként nekem mindkét gyerek allergiás. :(

2022. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is allergiás vagyok (glutén, tej). Az allergiám szempontjából gond nélkül szoptattam mind két gyereket, sőt még hasfájósak sem voltak (addig amíg csak anyatej volt). Nem fordultam a szoptatás miatt szakemberhez csak a kicsik miatt gasztróshoz, mert nagyon terhelt a családom (anyukám, apukám, nővérem, bátyám, tesóim gyerekei...kb mindenkinek van glutén és/vagy tej allergiája)


Az első gyereknél kellett pótolni tápszerrel. Hamar kiderül, hogy ő is örökölte a tejallergát, úgyhogy Peptit aztán Pregomint kapott. Hozzátáplálásnál meg előjött a glutén. A kicsi még csak anyatejes (még pótlást sem kapott) nála még nem tudni.


Szóval szoptass nyugodtan, ha kap a babád tápszert, akkor kell óvatosabbnak lenni, hátha ő is örökölte tőled.

2022. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!