Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatós nők hány százaléká...

A szoptatós nők hány százalékának lehet kevés teje?

Figyelt kérdés
Mindig ezt olvasom

2022. okt. 10. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

*szoptató

Nem ertem a kerdesedet. Mit olvasol mindig?

Ez tok random, van, akinek sok van, van, akinek egyaltalan nincs.

2022. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Sokszor nem lenne kevés, csak téves infókat kapnak, meg ráparáznak és adják a tápszert. Az hogy hány esetben van az hogy valóban kevés a tej és nem is lehet felszaporítani, sose fogod megtudni
2022. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Igaz amit kettő ír. Nekem volt olyan ismerősöm aki 3 óránként max 25 percig szoptott, mérlegelt majd adta a tápszert. Ha még feszült a melle azt meg lefejte. Ergo lett volna elég teje ha hagyja a babát enni amíg akar. Dehát neki ezt mondta a védőnő. Asszem 3 hónapos ugrás után már nem szoptatott mert neki "kevés a teje"
2022. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan nem annyi ,mint amennyien azt állítják. Csak nem elég kitartóan, nincs mellettük segítség, aki bátorít, támogat. Sajnos amint az első nehézségnél előkerül a tápszer ,onnantól nehéz visszatérni. Tapasztalatból mondom, az első nagyon nehéz volt, sokat küzdöttem érte, de megérte. Másodiknál már tudtam hogy menni fog.
2022. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
4 vagyok , és bizony el kell fogadni ,hogy az első pár hét szoptatással telik, szinte éjjel nappal. Ahhoz hogy rendesen beinduljon, nem kell megijedni attól,hogy 50-60 percig tart egy szoptatás és fél óra múlva újra éhes. Sokan az első növekedési ugrásnál adják fel,mikor újra nagyon sokat akar cicin lógni.
2022. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindenkinek telik szoptatással az első pár hét. Nekem a 3. naptól rengeteg tejem volt, és hozzá egy kezdettől fogva remek technikával szopizó baba. Az első pár hétben sem volt soha 20 percnél hosszabb szoptatás, és 3 hónaposan már csak 5 perc ( nem vicc). A növekedési ugrásokat meg sem éreztem mert mindig volt elegendő tejem. (És nem csináltam érte semmit). A második gyerekem 5 hetes korától nem evett éjszaka, mégis sokáig anyatejes volt és hát finoman szólva sem sovány.

És ettől még simán el tudom képzelni hogy másoknak meg nincs elég teje

2022. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy nagy százalékuk tényleg hamar, az első kellemetlenségnél feladja a szoptatást.

Nekem pl. kevés tejem van és egyszerűen semmivel nem tudom szaporítani. Szülés után 1 hétig 5-10 ml-ert fejtem/szopott. Aztán most 6 hetesen sajnos 30-50 ml tejem van szoptatásonként. De szoptatok, nem adom fel, ez is valami...

2022. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nem lehet tudni.

Én jó példa vagyok arra hogy megszenvedtem azért hogy tudjak szoptatni. Rengeteget sírtam és idegeskedtem, egyedül a férjem támogatott, mindenkitol a családban azt hallgattam minek szoptatok egesz álló nap, meg mi az a növekedési ugrás olyan nincs is…

Aztan nem adtam fel, lett is elég tejem ami pont elég volt a babamnak, szoptatás után még 120-160 miliket le tudtam fejni.

Most pedig történt valami mert nem lakik jól, egy idő után ideges lesz mert nem jön neki úgy a tej, rángatja a mellem és két szoptatás között csak sírt ezért kénytelen voltam tapszerrel pótolni neki. Azóta elégedett és nem marad éhes. Tudom én hogy az anya tej a legjobb de azért az is lényeges hogy az anyuka ne menjen mar tönkre ebbe az egeszbe mert en mar ott tartottam. Nem egy kiegyensúlyozott boldog anyukaja voltam/vagyok a kisfiamnak hanem egy feszült, folyton ideges es aggodalmaskodo. Ez neki se jó.

Hiába teszem mellre többet, akkor se lesz több tejem, csak mielőtt belem kötne valaki.

Plusz egy ráadás hogy csak bimbovedovel tudok szoptatni mert kicsi es lapos a bimbom, be se tudja kapni még akkor se ha a védő el kiszivta. Úgyhogy tegye össze a ket kezet az akinek nincs problémája a szoptatassal.

2022. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Általában csak azok nem értik meg, hogy nincs valakinek elég teje, akinem nincs ilyen jellegű baja a szoptatással. El sem tudják képzelni, milyen az amikor lilulásig ordít a gyerek, mert hiába van 0-24-ben mellen, egyszerűen nincs elég tej. Szerintük pedig csak azért nincs tej, mert nincsenek eleget mellen.

Nem kívánom nekik, hogy átéljék azt, hogy együtt sírjanak a gyerekkel. És nem, hiába jön a századik szoptatási tanácsadó, akkor sem lesz több tej, sőt akkor sem, ha a Canterbury érsek szent olajjal kenné fel a mellem. Pont.

2022. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
És le lettem pontozva. Gondoltam 🤣🤣🤣🤣
2022. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!