Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az, hogy állítólag...

Hogy lehet az, hogy állítólag a nőknek csak 2-3 százaléka nem lenne képes szoptatni fizikai okok miatt, mégis ezer féle tápszer fogy "mázsaszámra" és a tápszergyártó cégek meg csak gazdagodnak?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt..végigmegyek egy dm-ben pl. és tele van egy egész sor tápszerekkel. Most akkor vagy ez a tény nem igaz, hogy nők kb 97 százaléka tud szoptatni, vagy egyszerűen sokan nem szoptatnak annak ellenére, hogy tudnának?
2011. máj. 26. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fizika okok egy dolog, de szerintem a mai világban nagyon sokan pszichés okok miatt nem tudnak szoptatni. És ezen okok miatt lehet, hogy az a 2-3% sokkal több. Illetve manapság nagyon túl van dimenzionálva pl a hozzátáplálás. Itt is sok szülőtől olvasom, hogy a gyerek már 1,5-2,5 éves és még mindig tápszert kap reggel, este. Mindenhol azt hallani, hogy a gyerek ne kapjon bolti tejet 1,2,3-lassan ott tartunk, hogy soha-éves koráig, viszont bizonyos mennyiségű tejalapú táplálékra szükség van, amit nem lehet csak túróból, sajtból stb fedezni. Így marad a rengeteg tápszer, tejpép stb. És ahogy Te is írtad a cégek meg csak gazdagodnak...
2011. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én fél éves koráig tudtam szoptatni, és szinte mindent megtettem, kipróbáltam, hogy tovább menjen, de nem sikerült. Nincs lelkiismeret furdalásom, és nem sajnálom a pénzt sem a tápszergyártóktól, mert nekünk nagy segítség volt ez az alternatíva.

2011. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megértelek második válaszoló. Csak arányaiban nem értem a dolgokat. Érdekes lenne tudni, hogy az anyák hány százaléka tud mondjuk 1 évig szoptatni. Mert akkor már lenne magyarázat.
2011. máj. 26. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Fizikailag képes rá 98%. Csak túl sok a tájékozatlanság. A cumi, a cumisüveg okozta cumizavar miatti kudarc, a tájékozatlan szomszédnéni teaötletei amivel tömni lehet, a tájékozatlan védőnő túlzott súlygyarapodási elvárása, a minden szoptatás utáni mérlegelés okozta stressz... elég ezek közül egy hiba, és fuccs a szoptatásnak. Sajnos már a kórházi mintacsomagban is cumi van... vajon csak ez hány kudarcért felelős?

Szóval ha kellően tájékozottak lennének a nők, és tudatosan és magabiztosan elkerülnék a hibákat, akkor menne.

2011. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én sem tudom hogy van ez, én fizikailag képes voltam rá, csak sajnos soha nem volt elég a tejem,

energiát, pénz nem kímélve, mindent megtettem, és megvettem amit erre valaha kitaláltak, mégse lett több :(

4 hós koráig úgy szopott, hogy délután, este kellett neki tápszer pótlást adnom, aztán még jobban megcsappant, végül még 2 hónapig kapott reggel este anyatejet

2011. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha dm, rossmann mész akkor az nem mind tápszer :) Hanem tejpép...ergo vitaminozott, ízesített tejbedara. Sokkal laktatóbb mint a tápszer vagy az anyatej nagy étkű babáknak.


Szoptatás nehézségei vagy nem szoptatás okai

- egészségügyi fizikai (tejmirigyek hiánya, beforduló bimbó stb)

- egészségügyi hormonális (van egy hormon oxytocin az segít a szülésnél is, és a tejtermelésnél is, ha ott gondok vannak, nem termelődik elég akkor anyuka ha meggebed akkor sem lesz teje, vagy minimális mennyiség)

- szellemi (stressz, depresszió stb)

Tehát az a 2-3 % sokkal sokkal több, csak persze nem reklámozzák, mert manapság aki nem szoptat AKÁRMILYEN okból az már sz@r anya a többiek szemében.


Az pedig, hogy többféle tápszer van. Nos egyik babának ez a fajta jó, másiknak a másik féle. (hasfájás, reflux, allergia stb nem lehet nekik ugyanazt adni)


NEM védem a tápszergyártókat, de mint a 2. esetű nem szoptató anyuka az én gyerekem bizony tápszeren nőtt fel :)

2011. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én és anyósom példáját írom le:

tudtam volna szoptatni, csak az én drágám volt a béna, nem tudott szopmi. Előre álló álla volt és egyszerúen akár mit csináltam, akár hogy próbáltam nem ment neki! Az apja úgyan ilyen volt kicsinek. Nem szopizott rendesen 4x egymás után kaptam tejmirigy gyulladást 2 hetes baba mellett, annyira erősen kellett szívni, hogy vérzett így a lefejt tejet sem adhatam oda neki. Mire elmúlt a tej is elapadt, sajnos! Ha ezek után nem lett volna tápszer nem is tudom, hogy 2 hetes gyerekem mit evett volna. Úgyanis próbáltunk neki anya tejet szerezni, de azt mondta a védőnő, hogy annyira keveset kapnánk egy hétre, hogy csak a hasa fája az állandó váltogatástól így inkább nem javasolja!

Most megint babát várok, remélem a második szopi terén ügyesebb lesz! :o)

2011. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Az a legnagyobb baj ebben a témában, hogy az anyukák nem kapnak megfelelő segítséget, kellő információt a témában!Nem megfelelően képzettek ebben a témában a kórházi szakemberek (gyerekorvos, védőnő, csecsemősök)

Az anyák nem kapják meg a megfelelő biztatást/támogatást!

Ehelyett a gyerekorvos az első látogatás alkalmával felír egy doboz tápszert, hogy legyen otthon a bizti kedvéért!(vagy már a kórházból tápszer-recepttel engedik ki a friss anyukát!)


Mert van választék, van reklám, tehát nem lehet ez olyan rossz ha a tv-ben is benne lehet....


Amit írtak a cumi is hatalmas zavart okoz...

Az anyáknak nagyon kevés a hiteles információjuk!

Pár példa:

-Estére olyan puha a mellem= nincs benne elég tej

Holott este más a tej minősége,sokkal zsírosabb, táplálóbb vagyis sokkal kevesebb is elég!MERT a babák nem akkor vannak jól lakva ha a poci durranásig tele, hanem ha az agy jelez, hogy megvan a kellő mennyiségű tápérték :)Ez természetesen felnőtt korban is így van!

Reggel pedig azért vannak durranásig a cicik, mert a reggeli délelőtti tej sokkal vízesebb, szomjoltóbb!

- a mérleg nem mutat semmi változást,pedig fél óráig szopizott!

Nahát a mai digitális mérleget...minden apró mozdulatra mást muatatnak és hogy lehet elvárni egy csecsemőtől hopgy nyugton maradjon!EZ a mérlegeleés egy nagyon nagy hülyeség :)Csak stresszelésre való :)

Bővel elég hetente egyszer ugyanabban az időpontban megmérni!ÉS ha hízott (akármennyit) akkor minden rendben!Nem kell papírforma szerint 150-600 grammot hízni egy hónapban!50 gramm is hízás, és 1000 gramm is!

-Azt mondta a védőnőm, hogy 3 óránként kell ennie!???????

Én felnőtt vagyok, és pontosan tudom, hogy naponta 5* kellene ennem keveset, de ha megőrülök akkor sem bírok napi 5* enni!!!!!!!Van aki tud én nem!Miért várjuk el egy apróságtól, hogy 3 óránként egyen!Mikor az előbb már emlegetett tejösszetétel itt is fontos!Nyilván a vízesebb tejtől hamarabb éhes, a zsírosabb tejtől később!Ha esetleg átaludja az éjszakát akkor nyilván többször fog délelőtt enni!...Szóval ez az óra szerinti etetés is a tejmennyiség csökkenéséhez vezet!Így fogy, és az anyuka kétségbe esik hogy apad a teje!Holott csak akkor kellene etetni a gyerkőcöt,mikor éhes, és akkor annyi tej lenne amennyi a babának kell!

-És természetesen mindezen infókat el is kell hinni!És nem hülyén nézni a tanácsadóra....

-és a növekedésugrásokról nem is beszélve....


másfél éve szoptatok és pontosan tudom, hogy nem olyan egyszerű ez!Én is adtam 3 napon keresztül a lányom nak tápszert, mert karácsony és szilveszter között senkitől nem tudtam érdemi tanácsot kérni :( mert nem vettékk fel a telefont!Így én mivel minden szopi után bukott, folyamatosan sírt szopi közben...már CUMIsüvegből sem fogadta el...

Szóval az első 4 hét alatt (első gyermekem) annyi hibát követtem el...(CUMIsüveg, tápszer, persze mindez a tudatlanság vagyis infó hiány miatt!

Közben a neten találtam egy egri szopi tanácsadót, aki fel is vette a telefont szilveszter napján is, és csak azért csak 2-án jött mert nme volt a városban!

De már telefonon elmondta hogy erős a tejleadó reflexem így a szoptatási pozíción kell változtatni ha ez kevés akkor minden szopi előtt fejnem kell egy kveset, és utána mellre tenni!Nem fejni és cumisüvegből adni, mert arra ösztönből rájöttem, hogy a cicimmel van valami probléma!Így fejtem és cumisüvegből adtam!

Aztán betartottam a tanácsait, és hívhattam amikor csak probléma adódott, és ő mindig készségesen segített!MERT találtam segítséget !

8 hetes korára a lányom gyönyörűen szopizott fejés után!Nálunk ez volt a megoldás kulcsa!És erre se a gyerekorvos se a védőnő nem is gondolt (nem is gondolhatott merrt nem ez a szakmájuk)


És áldom a szopi tanácsadónkat,és nagyon köszönöm Neki!


Szóval szerintem igaz az, hogy a nők 2-30%-a képtelen csak szoptatni!

De hogy ez a szám sokkal nagyobb az egyáltalán nem az anyukák hibája!Hanem a segítség hiánya!MERT nyilván nem működik kb 30 szopitanácsadóval az ORSZÁGBAN!És a védőnők gyerekorvosok ehhez képzetlenek! :(


Természetesen vannak olyan nők is akik, nem akarnak szoptatni :(MErt nagyon összeköti őket a gyerekkel....

Van ilyen barátnőm is, aki közölte hogy neki nincs ideje óránként szoptatni....az 1 hónapos gyermekét ?!?!??!Vajon mit csinál????Mert dolgozni nem dolgozik, a kaját rendeli...


Szóval van ilyen példa is!


Én úgy gondolom ezek az indokok!Összefoglalva az információ hiányra szavaznék,mert az a szám aki nem AKAR szoptatni az szerintem azért kevés!

2011. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2-3%-ot akartam írni :)
2011. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Leirom az en storym:

Csaszarozni kellett es nem kertem epidularist igy altattak.Parom probalt eszhez teriteni a mutet utan hogy meg tudjam szoptatni az en kicsikemet.Sajnos annyira komas voltam hogy latni nem lattam.Erre nem birnak varni 20percet szajaba nyomtak a tapszert.Egyeb okokbol az intenzivre kerult igy persze ott is tapszer+cumi.Masnap reggel megyek fel az intenzivre:Na anyuka szoptassa meg a gyereket.Persze hogy a gyerek nem szopik mert elotte kapta a tapot amiert nem kellett "megdolgozni".Tiszta depis lettem azt hittem nem fog soha cicizni DE kitartoan kuzdottem hogy mar pedig az en gyerekem nem lesz tapos es csodak csodajara masnapra ugy szopizott hogy azota is(8 honapja) szopik.Persze a baba tukmalta volna ram a tapot de en azert se vettem.

A masik baratnom 2 eve szult.Mikor kerdeztem tole hogy szoptatsz-e mi volt a valasza.A tapos a gyerek igy nincs kotottseg.Akarhova el tudok menni.Na erre mit mondjak?

Nem itelem el azt aki nem tud szoptatni de aki nem kuzd vagy kenyelembol teszi azt igen.

Bocsi nincs ekezetem.

2011. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!