Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy fejéskor...

Miért van az, hogy fejéskor nem jön tej a mellemből?

Figyelt kérdés
Egyikbl sem. Pedig amikor szopizik a babám hallom ahogy issza. Szeretnék félretenni tejet későbbre. Egyébként kézi mellszívóm van és kb. 1-1.5 hónapja még jött, azótamost próbáltam először.
2011. szept. 27. 09:55
 1/6 xStefix ***** válasza:
100%

A magyarázata lehet az, hogy már stabilan beállt az egyensúly ill. az (is), hogy már nem eléggé erős számodra a fejő ingere. Az előbbi esetben a prolaktin, az utóbbinál az oxitocin-termelés/-működés módosulhatott.

De, egyik sem kóros vagy baj. Sokan vannak, akik idővel ezt tapasztalják, de ez magát a szoptatást nem szokta befolyásolni.


De ha mindenképp el akarod tenni a tejet, akkor kezdd el rendszeresen fejni magad, mindennap ugyanabban az időpontban. Első nap pl. addig, amíg 10 ml összejön, másnap aztán 15-20 és így tovább, mindennap kicsit emelve. Ha a fejőre nem indul meg a tejleadás, akkor a kezeddel, ujjaiddal stimuláld, amíg nem jön. Kitartó munkával sikerülhet újra megnövelned a tejed. (Bár kérdés, hogy biztosan kell-e ill. hogy a babád megissza-, megeszi-e majd, miután kiolvasztod.)

2011. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából nagyon megijedtem, hogy esetleg elfogy a tejem, de még mindig elég 1 mell a 11hetes babámnak és ezért nem értettem a dolgot. Tejet csak a biztonság kedvéért tennék el, de ha ilyen macerás, akkor inkább hagyom, nem olyan fontos.

2011. szept. 27. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:

(fili)

Próbáld kézzel a Marmet-módszerrel.

[link]

Úgy ahogy Stefix írta.

2011. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy megváltozott a mellbimbó formája.


A mellszívók akkor működnek jól, ha a bimbót és a bimbóudvar kis részét szívják be és a ritmusos vákuumképzés során az szabadon mozog - fájdalom nélkül - ki és be.


Ha túl vastag a mellszívó bimbócsatornája, a bimbót túlságosan mélyre beszívja, a tejvezetékek megnyúlnak és a tej nem tud átfolyni a keskeny keresztmetszeten.


Ha túl vékony a mellszívó bimbócsatornája, a beszívott mellbimbót a cső fala összepréseli, ekkor ezért nem folyik a tej.

Bővebben: [link]

2011. szept. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Az lehet a magyarázat,hogy már nem olyan érzékeny a melled a fejésre és nem indul be a tejleadó reflexed,ezért nem tudsz fejni.

Az elején nekem még arra is beindult,ha a felkarommal egy kicsit megnyomtam a mellem vagy fürdés közben,meg ilyesmi.Később már ilyenekre nem indult be,sőt eléggé kell ingerelni ahhoz,hogy beinduljon(én ezt a mellbimbó sodorgatásával szoktam elérni).

Most 13,5 hós a babám,anyatejleadó vagyok,így folyamatosan fejtem eddig,ezért nincs gondom vele.Viszont az első kisfiamnál csak 3 hónapig fejtem és egyszer megpróbálkoztam a fejéssel,mikor 7 hónapos volt és nem akart megindulni a reflexem,mintha elszokott volna tőle a mellem vagy nem is tudom,hogy fogalmazzam,viszont a szopizással nem volt gond.

Nálad is ilyesmi lehet szerintem.

Üdv

2011. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg, attól, hogy fejni már nem (annyira) tudsz, még bőven van elég tejed, csak teljesen ráálltál a babádnak megfelelő mennyiségre. :)

Nem annyira macerás a fejést újra elkezdeni, de ha többet akarsz eltenni, akkor kitartóan, naponta kell csinálni, mert most is ugyanúgy (napok alatt) szaporodna csak meg, ahogy pl. ugrásnál is. Ha csak amolyan vésztartaléknak gondolsz egy keveset, azért nem biztos, hogy megéri, főleg, ha csak nagyon nehezen akarózik megindulni... De persze te érzed, mennyire szükséges.


Én 2,5 évesen kezdtem el átmenetileg újra fejegetni, mert esti suliba mentem és napokig nem szoptattam. Az első néhány alkalommal még muszáj voltam, mert keményedtem, utána már egyre kevesebbet kellett, végül egyáltalán nem, de még ígyis szoptattam további 1 évig. Igaz, én jó kétéves korig éreztem a tejleadó-reflexet is... De maga a reflex érzése nem kötelező; van, aki sose érzi, mégis simán megindul a teje.

2011. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!