Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás érgörccsel.Van...

Szoptatás érgörccsel.Van kiút,vagy hónapokig szenvedni fogok?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babám,igény szerint szoptatom.Kb egy hete kezdődött a pokoljáráson,iazonyatosan fáj mindkét mellbimbóm szoptatás közben és két szoptatás között is.Ezenkívül viszket,ég,nyilal a mellem és az izmaim is fájnak.A védőnö szerint érgörcs,azt tanácsolta,hogy szedjek fájdalomcsillapítót.

Szeretnék szoptatási tanácsadótól is segítséget kérni mert őszintén szólva annyira fáj non-stop (éjszaka sem tudok tőle aludni) hogy azon gondolkozom,feladom.Pedig nagyon szeretnék szoptatni de ezen az áron nem.Belebolondulni nem akarok.

Volt valaki hasonló helyzetben?Van erre megoldás?A védőnö szerint ügyes a babám,szerinte nem a mellretétellel van a gond.

Elkezdtem magnerotot szedni,hátha,meg melegítem a melleimet amikor tudom de eddig semmi nem hozott enyhülést.Konkrétan sikítva sirva szoptatok és rettegek,hogy mindjárt megint kel a baba és enni akar.Szörnyen megkeseríti ez a mindennapokat.


2022. okt. 17. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rendszeresen fáj és kireped, de nálunk a babának nem jó a technikája a tanácsadó szerint, nagy nehezen jutottunk el odáig hogy bimbóvédővel egyáltalán sikerül.

Én kenem bimbóvédővel és ha nagyon kiharapja és én is már rettegek a kövdtkezőtől akkor inkább fejek egy szoptatás helyett és odaadom cumisüvegből, mert a fejés nem fáj annyira.

2022. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tejkő okozott iszonyatos fájdalmakat.

Viszont nekem pont akkor el is kezdett apadni a tejem, és tápszeres lett a baba

2022. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak a jobb cicinél jelentkezett ilyen (gondolom arra gondolsz, mikor kifehéredik a mellbimbó a szoptatás után, mert összehúzódnak az erek és nem jut bele vér). Már a terhesség előtt is előfordult néha, főleg hideg, de néha stressz hatására. Én inkább a bal mellemből szoptattam, mert azzal csak nagyon ritkán jött elő a probléma. A jobb mellemnél pedig bár úgy tűnt, jó a mellretétel, szerintem nem volt tökéletes (akkor én is azt gondoltam, hogy nincs vele gond, de utólag azt mondom, most már más érzés, ahogy szívja a baba). Sokáig bimbóvédővel szoptattam a kis mellbimbóm miatt (plusz koraszülött volt a baba, szoptatási tanácsadó is ezt javasolta), addig nem volt gond, max hidegre. Szóval a bimbóvédőt is megpróbálhatod. A másik pedig hogyha fejtem valamennyit szoptatás előtt és nem full kemény mellekkel álltam neki szoptatni, szintén segített (talán mert úgy jobban sikerült a mellretétel is). Kitartás, tudom milyen kegyetlenül tud ez fájni :-(
2022. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagyobb volt a babám, mikor előjött. Annyit tudtam tenni, hogy melegítettem szoptatás előtt és után is szőlőmagpárnával. Olyan volt, mintha kést döfködnének belém. Szoptatási tanácsadónak se volt épkézláb ötlete. Egyszer csak elmúlt és nem jött vissza. 2,5 évig szoptattam (és én untam meg végül). Most 9 hónapos a kicsi, eddig nem jelentkezett. Szerintem tarts ki, ha szoptatni szeretnél, el fog múlni idővel.
2022. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, de nekem ki is repedt olykor, úgyhogy több okból is rettenetesen fájdalmas volt. 4 hós korig tartott a kín, már majdnem feladtam, de utána teljesen elmúlt minden, így én is 2.5 évig szoptattam.

Sajna semmi nem hatott igazán. A meleg vagy konkrétan a mellbimbó masszírozása jól esett rá. De meg nem oldotta semmi, csak az idő.

2022. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elfehéredik a bimbód? Mert akkor van érgörcsöd.

Nekem is van, mostanaban egyre többször. Tudom milyen.

En is szenvedek a szoptatással az eleje óta. Mindig volt valami. Most pl kevés a tejem ezért tapszert is kell adnom.

Oszonten sokszor orulnek ha elapadna és nem kene kinlodnom. Most is ég, csíp a mellbimbom.

2022. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen,elfehéredik a mellbimbóm.A szoptatás is fáj,de inkább utána szar,meg amikor már kezd tele lenni a mellem.Nem örülök nyilván,hogy más is szenved de jó tudni hogy vannak sorstársak.Megmondom őszintén én egyelőre a 6 hónapot céloztam be,remélem addig javul a helyzet,ha nem,akkor nem szenvedek tovább...

Ha jön a tanácsadó és ad tippeket,megosztom veletek😀Amúgy ma reggel fejtem,meg most is fogok,így egy picit elviselhetőbb a fájdalom.

2022. okt. 18. 12:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. 3 hónaposan egyik pillanatról a másikra elmúlt, azóta vissza se tért. Azóta egyáltalán nincs fájdalmam, se sebesedés. Valószínűleg akkor tudta a babám megtanulni a jó technikát.
2022. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek segítség úgyhogy leírom most mi újság.6 hónapos a kisfiam még szoptatom.Nagyjából másfél hónapig szenvedtem az érgörccsel de aztán egyik napról a másikra elmúlt.Azóta sem jött vissza😀Szóval anyukák akik hasonló szituban vagytok éppen, ne adjátok föl!Nagyon szar, rohadtul fáj de el fog múlni!😀
2023. márc. 21. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy megosztottad a tapasztalataid. Mikor én keresgéltem a témában, magyarul 0 infót találtam, és angolul se sokat. Valaki lehet, hogy hálás lesz :-)
2023. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!