Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért irtózhatok a szoptatástól?

Miért irtózhatok a szoptatástól?

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok még, még pár évem van a gyerekvállalásig, nagyon szeretnék gyereket, mindent megtennék érte, viszont úgy érzem, hogy nem akarok szoptatni. Nem azért, mert jajj megereszkedik a mellem, meg nem olyan lesz (bár nyilván annak se örülnék), hanem egyszerűen irtózok a szoptatástól. Olyan furának vagy "undorítónak" találom, hogy a mellemből egyen a gyerekem, hogy a szájában legyen, meg hogy az legyen neki a kaja, cumi.... azzal semmi bajom, hogy tej lenne benne, de az, hogy abból eszik, attól rosszul vagyok. Kb természetellenesnek érzem, mikor tudom, hogy pont nem az😅 És ne értsetek félre, semmi bajom azzal, ha más szoptat, egyszerűen csak én vagyok rosszul tőle, hogy nekem is szoptatni kelljen... és ezen gondolkozok, hogy ha nem akarok szoptatni, hogy rosszat fogok tenni a gyerekemnek, de közben meg tényleg iszonyodok tőle.. és nem is az, hogy a szexualitást társítom hozzá, ehhez semmi köze... szóval nem tudom. Plusz nagyon érzékeny a mellbimbóm, néha attól is rosszul vagyok, ha csak eppencsak hozzáérek, nemhogy egy gyerek nyúzza vagy esetleg ráharapjon... még a gondolat is fáj😅

Szerintetek ilyenkor mi lenne a helyes döntés? Szoptatni vagy nem szoptatni? És változhat ez még, mire lesz gyerekem?



2022. okt. 23. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven változhat is még akár, de amúgy léteznek már mellszívók is, amivel le tudod fejteni a tejed, és cumisüvegből meg tudod szoptatni majd.
2022. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhességgel meg a szüléssel járó hormonlöket még ezt simán felülírhatja, nyugi. Ha meg mégsem, akkor meg tápszerezel, na bumm. Felesleges ezen rugózni évekkel előre.
2022. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam, most gond nélkül szoptatok. Ne izgulj ezen, ha nem akarsz ott a tápszer is, éhen halni nem fog a gyerek.
2022. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
90%

És gondold el, hogy az elején még fáj is a szoptatás.Nekem kb 3 hétig, olyan érzés volt, mintha a mellbimbómon keresztül akarja kiszívni a gerincemet és a belső szerveimet.

Nem kell szoptatnod, ha nem akarsz.

2022. okt. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Mennyi idös vagy?
2022. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Én is undorítónak tartottam. És nagyon büdös is az anyatej. Magamtól is undorodtam emiatt szülés után. Egyébként nem is volt elég tejem, de szerintem pszichésen is így alakult, hogy az undor gátolta bennem ezt vagy nem is tudom. 3 nap után elengedtem a dolgot. A mai tápszerek még jobbak is, mint az anyatej sok esetben. Azért szerintem annyira egészségesen senki nem táplálkozik,hogy azt mennyiségű vitamint és ásványi anyagokat be tudja vinni, ami a tápszerekben megvan. Ja, és 30 voltam, amikor szültem, szóval nem kor kérdés, hogy az ember undorítónak találja-e. A mai napig, ha utcán vagy bárhol látok mást szoptatni, akkor is undorral fordulok el.
2022. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mellszívó és létezik ám, simán tudod anyatejjel táplálni cumisüvegből is. Bár az is elég nagy munka - szaporító fejés stb, de megoldható. Sőőt, valósággal megkönnyebbülsz amikor a tejjel teli melled kiürül. Nagyon tud ám feszülni, na az iszonyúan fáj, pláne ha még csomóid is lesznek.

Egyébként még valószínűleg fiatal vagy egy babához.

2022. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pont fordítva volt, képzeld. Nagyon szerettem volna szoptatni, hihetetlenül aranyosnak találom a mai napig egy szopizó kisbaba látványát. De az én babám nem tudott rendesen szopizni, lehet, hogy amiatt, de olyan szörnyű érzés volt minden szoptatás, hogy számoltam a másodperceket, hogy vége legyen. Csak morzsolgatta a nyelvével az amúgy is fájó mellbimbóm. Most fejek már hónapok óta, de sokkal több macera, mint szoptatni. Megvan az előnye is mondjuk, hogy sokkal könnyebb utazás közben etetni a picit. Ha fejésben gondolkodsz, nagyon ajánlom a hands free mellszívókat, 3 fejést kibír az akksija, vezeték nélküli és tudsz jönni menni benne, amíg fejsz. Ugyanolyan jól fej, mint egy vezetékes mellszívó, és kb annyiba is kerül. De mielőtt elveted a gondolatot, azért próbáld meg a szoptatást, hátha másképp gondolod szülés után. :)
2022. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Én is így voltam.. mire odakerült a sor meg tök természetes volt..hoaazqn is szoptattam
2022. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Épp most írtam ki egy ugyanilyen kérdést, nem láttam a tied😂

Én is így vagyok

Van már egy lányom, neki is fejtem meg tápszereztünk

Nekem nem változott szülés után se

2022. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!