Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? Ne haragudjato...

Mi lehet a baj? Ne haragudjatok,hogy hogy hosszú lett!

Figyelt kérdés

ziasztok! ❗3 hetes lesz a kislányom eleinte tápszert kapot 3 óránként, mivel le voltak tapadva a kis izmai és nem tudta be kapni a mellbimbóm így a cicire tétel mindig ordításal telt. De a masszírozás és a sok próbálkozás méghozta az eredményét így kb az 5 napra sikerült! Nagyon ügyesen szopizik azóta! A kérdések amik kételyekbe ejtenek.

Vajon jön tejcsi? Vajon elég neki? Vajon jól lakik?

Ha megnyomom a mellem jön belőle! Minden nap volt széklete eleinte napi 6x is akár. Na de hogy elkezdett cicizni mondom elhagyom a tápszert akkor. Nem is adtam neki minden rendben is volt egésznap evett-aludt na de estére keserves sírás nyomta a pukit,erőlködött tornáztatam nem volt széklete egésznap. Pár óra elteltével adtam is neki tápszert mert nem bírtam nézni ahogy szenved egy fél óra múlva volt is széklete és el is aludt. Két napig újra adtam neki tápszert IS minden rendben volt de akkor meg azt vettem észre, hogy keservesen keresi a cicit próbálom a szájába adni de nem szívja meg keresi tovább jó mondom akkor gyakorlunk , mondom lehet megszokta a cumisüveget ugye abból könnyen jön így megint le álltam a tápival egésznap minden rendben is volt de széklet megint nem volt este jött is a sírás na mondom akkor kap tápit attól volt is széklete aludt is!!!! Na mondom akkor estére mindig kap tápit azaz napi 1x. Szép és jó eddig de ami most a problémám. Hétfőn reggel 8.40 kor kelt fel folyton cicin akart lenni ha le akartam rakni sírt ha bealudt cicin és be raktam a kiságy 5 perc múlva sírt is kb egy háromnegyed órát aludt de azt is kb 10 felosztásban vagy hogy írjam ilyen 5 perceket a leghosszabb 15 perc volt kb utána kelt is és igényelte a cicit ezt játszottuk estig végül 18.40kor sikerült neki elaludnia. Nem tudtam eldönteni mi lehet a baj nem jön a tejcsi? Vagy még is mi? Szívni szív,nyelni nem hallom/ láttom szerintem amióta megszületett vagy 4 alkalommal hallotam 4-5 nagy nyelést. Na visszatérve elaludt 18.40 kor 4 óra múlva kelt evett 60 ml tápszert majd cicizet egy 30 percet és aludt is. Ezt követően 1.55 kelt cicizet majd 3.38kor raktam le aludni 3.50 kor már sírt ezt játszottuk 9.00 óráig folyton cicin volt ha leraktam sírás egyből vagy ilyen 10-20 perces alvás 1-2 alkalommal. 9.00-12.30 ig aludt majd cicizet folyton majd végül kapot 15.15 kor 90 ml tapit meg is ette. De ennyi cicizés után még be tudna vágni 90mlt??? Hogy van ez? 😥 Ezután jól aludt 19.55kor kelt szopizott megint de én nagyon fáradt voltam már így 21.36kor kapott tápszert és aludt is jól.p de azóta megint sírás van ha lekerül a ciciről...nem lenne neki tápláló vagy mi lehet a baj?? 😥 A védőnőm azt mondta ne hagyjam 20 percnél tovább szopizni és csak óránként adjam neki a cicit mivel ez komfort cicizés és csak cumizik rajtam...de hát akkor keserves sírás van valamint ha az lenne akkor nem enné meg a tápszert ennyi cicizés után nem???



2022. okt. 19. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadót keress fel. Vagy legalább fb szoptatási tanácsadás kérdezz felelek csoportba lépj be és oda írd ezt ki. Sok dolog tévesen él a fejedben
2022. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most nem kéne a tápszer hanem folyamatos ciciha az kell. Növekedési ugrása van. Most szeretné felszaporítani a tejet. Kaka nem kell legyen minden nap. Az anyatejet nagyon jól hasznosítja. Az se baj ha heti 1szer van.

Dönts mennyire fontos a szoptatás. Ha az akkor el kell viselni hogy sokat akar cicin lenni

2022. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes növekedési ugrás, most szaporítaná magának a tejet. Ha szoptatni szeretnél a jövőben, akkor valóban ne adj neki tápszert. Ilyenkor ez normális, hogy állandóan cicin akar lenni. Pár nap és visszaáll minden a régibe.

A védőnőre pedig ne hallgass, mert teljesen hülyeség amit mondott. Egy szoptatási tanácsadó sokat tudna segíteni.

2022. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a hasfájás miatti sírás ebben a korban pedig elég általános dolog, abszolút nem biztos hogy a tápszer oldja meg a kaka-puki gondot, mert magától is rendeződne.
2022. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Állandó cici, a 20 perc hülyeség igenis kell a komfort szopi is,de itt csak növekedési ugrás miatti tejszaporítasról van szó. A hasfájás anyatejes babánál normális ahogy az is hogy nem kakil. Nekem heti egyszer kakilt amíg anyatejes volt. Ami segít ilyenkor az a baby biogaia és az espumisan cseppből 3-5 csepp.

Sajnos ez ilyen az elején hogy éjjel-nappal cicin van, de ez kell a növekedéshez. A hasfájás pedig majd egyszer elmúlik.

Ajánlom a szoptatás támogatás nevű facebook csoportot ahol szoptatási tanácsadók adnak tanácsot. Nekem sokat segítettek csak a kalauzaik is.

2022. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg, úgy tűnik egy kicsit kapkodsz. Nem kell. Minden rendben lesz. A többiek már írtak jó tanácsokat. Van tejed, ne aggódj. Az én gyerekem is kb. bármennyit evett volna 3 hetesen. Ha mégis tápszert adsz, inkább használj szoptanít készüléket, így a melled is kap plusz ingert. A komfortszopi, cicin cumizás csak jó, és szaporítja a tejet, hagyd nyugodtan :-)
2022. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

A heti 1 kaki CSAK akkor érvényes, ha NEM ZAVARJA a babát!


Attól a perctől, hogy sír, húzza a lábát, segíteni kell neki kakilni.


Nálunk a gyerekorvos mondta,hogy a határ 4 nap legyen. Negyedik nap kapta mindig a Laevolacot, ha kellett. Az segített kakilni neki.


Hasfájásra jó a torna,a has hajszárítózása (nálunk rengeteget segített), lajhár póz.

2022. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!