Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem jó a bimbóvédő...

Miért nem jó a bimbóvédő hosszútávon?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom meg a szoptatási tanácsadó is mondta hogy nem a legjobb meg ne használjuk hosszú távon, de indoklásnak csak azt találtam hogy kevésbé stimulálódik a mellbimbó és így csökkenHET a tej mennyisége. De nem az a lényeg hogy kiürüljön a mell, mert akkor termelődik?
2022. nov. 21. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig használtam (5 hónapos koráig) és semmi hátránya nem volt, azon kívűl hogy a sterilizálással mindig bajlódni kellett. Az egyik oldalon sokáig kifejezetten csak bimbóvédővel tudtam rendesen szoptatni a lányom. A technikát is könnyebben megtanulta vele. Tejem végig sok volt.


Nekem egyébként a szoptatasi tanácsadó, gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy nyugodtan használjam ameddig akarom.

2022. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1. Pacs, 4 hónapig használtuk gond nélül, akkor pedig kb. egyik napról a másikra ment már anélkül is.

Mondjuk én csak 1X sterilizáltam naponta, sőt később csak simán elmostam.

Tejem így is volt, van bőven.

A gond nálunk a lapos mellbimbó volt.

Azért még nem tettem el messzire, ha véletlenül a fogzásnál is úgy látom, hogy hasznát vennénk.

2022. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hónapokig használtam, egyrészt mert nagyon pici a mellbimbóm. Másrészt brutál módon kisebesedett, potyogtak a könnyeim minden szoptatásnál. A bimbóvédővel jobban tudott gyógyulni, fájt így is, de elviselhető volt.

Nem lett kevesebb a tejem.

2022. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 1.5 évig használtam, minden alkalom előtt megmostam szappanos vízzel, a védőnő azt mondta ez elég.
2022. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én 3 hónapja használom és minden használat után sterilizálom. Nagyon szeretem, az én babámnak is ezzel megy csak. Ezzel is fáj a szoptatás néha, de legalább megy. Szerintem még mi is sokáig fogjuk használni.

Nem értem miért állítják be akkor negatívnak, ha nektek sem volt vele rossz tapasztalat.

2022. nov. 21. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Most meg leszek kövezve, de szerintem azért, mert olcsóbb, mint egy konzultáció egy szoptatási tanácsadóval. És ezt úgy mondom, hogy kettőt is elhívtam, a másodikat többször is. Végül mégis a bimbóvédő lett a megoldás.

Persze igen, értem én a 'hivatalos' magyarázatot, hogy cumizavar meg minden, de a cumizavar tüneteit láttam én a családban olyan babán is, akinek az anyja puszta mellbimbóján kívül más garantáltan nem járt a szájában. Szóval ez a tüneteggyüttes azért koránt sem ennyire egyértelműen jelez cumizavart... (2. voltam)

2022. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy minimális hátránya van, és azok ellensúlyozhatóak. Pl. kevesebb ingert kap a mell, de ez gyakori szoptatással ellensúlyozható. Szerintem a macera, mosogatás stb. a legnagyobb hátrány. Mi kezdettől használtuk és 4 hónaposan tudtuk elhagyni. Kicsi volt a baba szája, nekem nagy a mellem, sok volt a tej és a bimbóm meg kicsit laposabb, kisebb méretű.
2022. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ni cs olyan, hogy kiürül a mell. A tej folyamatosan termelődik szoptatás közben. Bimbóvédővel más technikát kell a babának alkalmazmi, ez mashogy ingerli a mellet, ez vezethet a tejtermelés csökkenéséhez.
2022. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!