Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretném az anyatejes...

Ha nem szeretném az anyatejes táplálást, van valami külön teendőm? Vagy csak magától elmúlik a tejtermelés?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm azt mondta, hogy 'írassak fel gyógyszert rá'. Viszont a nőgyógyászom a héten nem dolgozik, ha a gyerekorvosunkkal beszélek, ő felírhatja, tudni fogja, milyen gyógyszerről van szó? Vagy egyszerűbb, ha a háziorvosunknak szólok (őt könnyebben elérem)? Egyáltalán, kell gyógyszer, vagy ha nem szoptatok, magától is eltűnik a tej?


Köszönöm a segítséget, szép napot nektek!



2022. dec. 5. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem szükséges gyógyszer, de az elején mindenképpen le kell fejni, mert nagyon be fog durranni 2-3. nap szülés után, és nagyon fog fájni, ha nem szívja ki a baba. Szépen lassan le kell fejni, amíg nem feszül, minden nap kevesebbet és akkor szépen elapad.
2022. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Elmúlik magától. 1-es mindenkinek a saját döntése, hogy szoptat e vagy sem. Nem mindenki áldozza fel magát a Szentanyatej oltárán, írom ezt úgy, hogy én feláldoztam.
2022. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es, szerintem vegyél be egy nyugtatót. :)

Olyan szép napsütéses ez a mai nap, ne rontsd el a kedvedet ennyi negatív energiával.


Köszönöm szépen a válaszokat, akkor csak simán átállunk tápszerre.

2022. dec. 5. 10:21
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azt javasolták, hogy ne nyúljak hozzá és elapad. El is apadt.


1-es, nem tudhatod mi az oka. És nem is kell. Magánügy, saját döntés, az anyatej nem csodaszer, és nem pótolhatatlan. A mentális egészség és az anya egészsége is fontos, fontosabb mint mártírkodni vérző mellekkel.

2022. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy az 'eredeti' 1-es komment törölve lett. Nem a mostani válaszolónak szólt, amit írtam nyilván!
2022. dec. 5. 10:36
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Az legelső napokban mindenképp le kell fejni, mert ha begyullad, akar műtét is kellhet hozzá.

Engem is megijesztettek vele.

Nekem fokozatosan elapadt, mondjuk nekem eleve kevés volt (ezért hagytam fel vele), de akinek sok teje van, nem tudom, hogy elapad-e gond nélkül magától.


Arra viszont készülj, hogy lehet okoskodni fognak a kórházban, és erőltetni fogják, hogy de csináld.

Nekem is így volt, nem fogták fel, hogy nem szívja a babám, és egész nap üvöltött az éhségtől, szóval jobb ha készülsz bentre cumisüveggel és tápszerrel, ha akadékoskodnának, én így csináltam.

2022. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Első pár napban fejnem kellett minimálisakat hogy ne durranjon szét a mellem. Éjszakára vizesruháztam. 2 hét alatt elapadt az a minimális mennyiség is ami volt.
2022. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már itthon vagyunk, 3 hetes a babánk.

A kórházban az elején kapott tápszert is, senkitől nem kaptunk semmilyen megjegyzést emiatt. Bár tény, hogy a Maternityben szültem, ott inkább úgy állnak hozzánk, hogy ők vannak értünk és nem fordítva...

2022. dec. 5. 10:53
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógyszer nélkül apasztottam el. Mindig akkor fejtem csak, amikor már éreztem hogy nagyon tele van, és mindig csak keveset.

(Erős gyógyszerek szedése miatt volt rá szükség, mielőtt bárki megkövezne)

2022. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Én a világért sem hagytam volna el az anyatejet,de csak mert már az elején brutál sok tejem volt egy kín lett volna elapasztani, ennél a szoptatás is jobb volt számomra. Csak akkor ítélem el ha valaki nem szoptat, ha csak azért teszi mert jaj az olyan macera. Viszont minden más esetben megértem,hisz fontos az anyuka lelki békéje is.
2022. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!