Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevesebb tej - tudnátok...

Kevesebb tej - tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A babám ma 3 hetes, kicsit túlhordott, de egészséges, kiegyensúlyozott, jó ütemben fejlődik. A héten voltunk az első kontrollon, nap 24 grammot gyarapodott eddig.

Most két napja szinte csak cicin akar lenni, amivel nincs is gond, gondolom a meleg meg a 3 hetes növekedési ugrás.

A probléma az, hogy pár napja még dőlt a tejem szó szerint ha csak a babára néztem és be voltak durranva a melleim, most pedig a balból csak minimális jön... Lehet az én hibám, mert 1-2 nap elblicceltem a fejést, gondoltam eléggé kiürítette a baba.

A történethez hozzá tartozik, hogy a szoptatás bimbóvédővel megy - szoptatási tanácsadó sem tudott jobb ötletet, hosszú sztori és kissé problematikus adottságok, ezt nem is részletezném, flottul működött minden eddig. A bal mell első naptól problematikus, így az kevesebbszer "került terítékre", ez vitathatatlan.

Egyébként ügyelek a folyadékbevitelre, rendesen étkezem, mondjuk a pihenés nem a legtöbb, de holnaptól ez is kicsit rendezettebb lesz.

A kérdés tehát az, hogy hogyan tudnék kicsit visszább kanyarodni a kezdeti állapotokhoz? Tudom, a mellnek nem kell szétcsattannia ahhoz, hogy elegendő tej képződjön benne, de ma a balból konkrétan alig tudtam pár cseppet kifejni géppel... Ettől függetlenül a babát ma is többször rátettem, de kicsit megijeszt ez a helyzet.

Előre is köszönök minden segítséget!

(A szoptatási tanácsadóhoz fordulás most nem játszik, akiben megbízom és aki eddig rendelkezésemre állt, sajnos most 1-2 hétig nem elérhető.)



2022. jún. 5. 15:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami még fontos információ lehet, az az, hogy nagyon jó alvó, éjszaka van, hogy 6-7 órát is alszik, persze előzőleg bőségesen "megvacsorál". :) Szóval a tej tápértékével nincs gond. Nap közben is hosszabbakat alszik, a kórházban erőltették a 2 óránkénti szoptatást, de a babám kb. ébreszthetetlen, át is öltöztethetem, ha nem aludta ki magát, nem lesz semmitől olyan éber, hogy szopizzon. Nem, nem sárga és nincs semmilyen betegsége.
2022. jún. 5. 15:53
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Fejni kell.

Ha nincs tej, akkor is.

Ha csak a ballal van gond, akkor azt.

2022. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem fejésre nem jött semmi,a gyerek ennek ellenére megeszi belőle amit kell. A gépi fejés nem mindig ugyanannyi tejet fej le mint egy kisbaba. Géppel semmi a gyerek viszont gyarapszik tehát tej van.Ha pedig beall a kereslet kínálat akkor nem feszül már pattanásig a cici🤷‍♀️
2022. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat mérd le a gyereket evés előtt aztán evés után és látni fogod mennyit eszik. Addig is a Szoptatási tanácsadó-kérdezz felelek csoportot ajánlom a facebookon, szakértők felelnek a kérdésedre és jó kalauzaik vannak.
2022. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugiiii


Ez a növekedés ugrás miatt van.


2. Babával fejőm sem volt, mégis kizárólag szoptattam a hozzátáplálásig.

Tápszert utána sem kapott.

És 2 évesen èn választottam le, nem a tej ment el.


Tehát ne ostorozd magad.


Emeld a folyadékbeviteledet.



Gondold el, szoptatnánk vajon röbb évig, ha az összes kellemetlen tünet, ami az elején fennál meglenne?


Nahugye…


Beáll a kereslet kínálat.. aztàn nem feszülget csak ha kimarad szoptatás..


3 hónaposan még durvább volt nálunk..


Normál esetben már 5 ótánként szoptattam, este 2 h éjjel pedig egyszer.



Aztán óránként kérte.

Addig szopott, míg a hónaljamnál is fájt..



Fog kibújas előtt szintén maratoni éjjelek.

( máskor se, de akkor…..)


Szóval normális..

most állítja be a nagyobb mennyiséget..

2022. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
No para. Simán lehet, hogy a baba abból is vesz ki tejet. Eleinte én is fejtem pluszban (bimbóvédő itt is, tartottam az apadástól), de igazából nem volt szükséges. Amúgy én fejéssel 2-3 nap alatt vissza tudom szaporítani. Elvileg akkor is szaporít a fejés, ha nem jön semmi.
2022. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sosem fejtem túlzottan. Igény szerint szoptatok a kezdetek óta, max akkor nyúltam a géphez, ha nagyon feszült a mellem, hogy könnyebb legyen a picinek bekapni.

Simán lehet,hogy kezd beállni a kereslet-kínálat, ezért érzed kevesebbnek

2022. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hű, lányok, nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ! Segítettetek megnyugodni, és ez mindennél többet ért.

Kezd helyre állni a rend. :)

Kedves 4-es, jelentkeztem már a csoportba, de még várok az admin jóváhagyására, ezért kerestem itt "tűzoltást".

2022. jún. 7. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!