Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki antibiotikumot és Algopiri...

Aki antibiotikumot és Algopirint szedett a szoptatás alatt (1,5 hetes a baba), lett valami hosszútávú következménye a gyermek esetén? Tejláz lehet a dologban, nagyon aggódok.

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az antibiotikum egy gyűjtő szó...Ha tudnák, hogy szoptatsz, nyilván olyat irtak volna fel, amit lehet szedni, de mivel Algopyrint nem szabad szoptatás alatt szedni, így nyilván nem tudnak róla....
2022. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Belém egy éve csaszar utan tomtek a korhazban ag albopyrint. 2 hetig voltunk bent kozben szopizott. De Egyebkent nem szabadna. Amugy nem lett baj.
2022. dec. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Csak algopirint szedtem szoptatások alatt (13 illetve 10 hónapig szoptattam). Panadol nekem semmi.

Antibiotikumot is kellett szednem mind a 2x.


Doki tudott róla, a szoptatasról is, ő írta fel őket. Az ég világon semmi baj nem lett.

2022. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudja a gyermekorvos is és a nőgyógyász is, hogy szoptatok. Aktil duót írtak fel antibiotikumnak.
2022. dec. 26. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Aktil duo szedhető terhesség és szoptatás alatt is. Alacsony kockázatú.

Algopirint viszont tilos szedni.

2022. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Így van, ahogy írják előttem. Én sem tudtam egyébként, hogy algopyrint nem szabad,a háziorvosom javasolta meg a kórházban is azzal tömtek szülés után, aztán egy ügyeletes orvos cseszett le, hogy csak paracetamol tartalmút szabad.
2022. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6, ibuprofent is szabad.

Az algopirinnek 2019-ben változott meg az ajánlása az újabb kutatások alapján.

[link]

2022. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!