Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Laktózérzékeny babák anyukái,...

Laktózérzékeny babák anyukái, a babám laktózérzékeny?

Figyelt kérdés

A babám 10 hetes, anyatejes baba. Sajnos eléggé hasfájós a drága, de annyira, hogy sikít a fájdalomtól. Ezért elvittem a gyerekklinikára egy kivizsgálásra, hogy nincs e szervi baja, stb. Ott vetették fel, hogy lehet, hogy laktózérzékeny a baba, így benntmaradtunk kivizsgálásra. Egész nap egy hangja nem volt (kivéve amikor vizsgálták. Bent laktózmentes tápszert kapott, de sose evett eleget belőle, mert mihelyst rájött, hogy nem a cicim befejezte az evést. Ezért kénytelen voltam rászoptatni. Mivel napközben panaszmentes volt, így éjszakára hazaengedtek minket laktózmentes tápszerrel, hogy vagy két napig csak azt egye, plussz espusamin cseppet isjavasoltak. Ez az egyetlen amit még nem próbáltunk. De ahogy hazaértünk, elkezdődött a hasfájás du. 5től hajnali fél 4ig visított, csak a cicin nyugodott meg, de azon is ideiglenesen. Ilyen durva lefolyású hasfájása még nem volt a 10 hét alatt.


Létezik, hogy a tápszer és az anyatej keveréke miatt görcsölt ennyire?

Nektek hogy derült ki a dolog?

Én nagyon szeretném még szoptatni, hisz ő is igényli. Most kísérletezgessek, és lehet, hogy a cumisüveg miatt elfordul a cicitől? Lehet nem is laktózérzékeny. Annak mik a tünetei? Teljesen kétségbe vagyok esve :-(


Bocs, ha hosszúra sikerül. Aki tud írjon tapasztalatokat! köszönöm


2010. okt. 2. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Laktózérzékenyt. vagy tejallergiást mondtak?


Az én babám tejallergiás, ő is visítva sírta át élete első pár hónapját. Aztán egy orvos felvetette ezt a tej-dolgot. A lényeg: ha Te tehéntejet, vagy kecsketejet, vagy bármilyen tejterméket fogyasztasz, akkor ez átmegy az anyatejbe, vagyis a baba is megkapja. Próbáld ki, hogy egy pár napig nem fogyasztasz semmifajta tejterméket. Arra vigyázni kell, hogy nagyon sok dologban (felvágottak, virslik, margarin) van tejpor. Amiben tutira nincs: színhús, zöldség, gyümölcs. Próbáld ki, hogy pár napig csak ilyeneket eszel. Ha a babád nem sír annyit, akkor könnyen lehet a tej a ludas. Ha tényleg erről van szó, és szükséged érzed, írj majd privátot, sajnos-hálisten sok infom van, hogyan lehet tejtermék mentesen étkezni.

2010. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
laktózérzékenységet mondtak, a tejallergia fel sem merült bennük. ha tejallergia, akkor viszont tényleg nem szopizhat, igaz?
2010. okt. 2. 12:06
 3/5 A kérdező kommentje:

nem találom az e-mail címed, így itt az enyém:

orosziwy@freemail.hu

2010. okt. 2. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A tejallergiás szopizhat nyugodtan, csak az anya nem fogyszthat tejterméket. Az e-mail-em: miaju@freemail.hu
2010. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt volt a gond, és azt mondták nem elég, ha tejterméket nem eszem, semmi olyat nem lehet, amiben élesztő van, mert abban is van tejcukor. Ill. én nem ehetek tojást sem, mert ha nem laktózérzékeny, akkor ez a másik ami ilyemi tüneteket okozhat. Az espumisan segít, ill. fektesd mindig hasra,az megnyugtatja, és türelem, idővel jobb lesz!!!
2010. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!