Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben más a szaporító fejés...

Miben más a szaporító fejés és a sima?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a szaporító fejés hogy működik, de ettől hogyan lesz több tej?

#anyatej #fejés #Szaporítófejés
2023. jan. 27. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minnél többet fejed mondjuk..azt hiszi a szervezeted a baba annyit eszik és gyorsabban termel.
2023. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A sima meg evés után a maradékot lefejed amikor szükséges
2023. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tej nem mágikus csodaitaloktól meg csokitól lesz több, hanem attól, ha többször ürül ki teljesen a mell. Alapvetően a mell ugyanis tejtermelő, és nem tároló szerv, vagyis szoptatás/fejés közben lesz tej, és a mechanikus ingerre (értsd: tej kiszívása ilyen-olyan módokon) reagál a többlet tej termelésével. Szóval így működik a szaporító fejés is- rákényszeríti a mellet a tejtermelésre akkor is, amikor nem a baba szívja, így úgy értékeli, hogy többre van szükség, vagyis többet fog általánosságban termelni.
2023. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még azt tenném hozzá, hogy elsősorban szaporításra a komfort szoptatást ajánlják. Ha a baba erre nem hajlandó vagy nem eleget, akkor a szaporító célú fejésnél felváltva javasolt fejni a két mellet, 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percig. Nem baj, ha nem jön tej. Másképp is lehet, elvileg így hatékonyabb.


Ezzel szemben, mikor nekem volt elég tejem de akartam félretenni, 15 percig az egyik, majd ugyanennyi ideig a másik mellemből fejtem.

2023. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!