Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szaporító fejés kinek vált be?

Szaporító fejés kinek vált be?

Figyelt kérdés

7-7, 5-5, 3-3, 1-1 perces szaporító fejés közvetlen szopi után kell vagy 1 óra múlva? Miért kell váltogatni, nem elég ha 16 percet fejem a jobbat, aztán 16 percet a balt?

Mennyi idő mire látok javulást?



2022. jún. 29. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk most van a 3 hónapos növekedési ugrás, így ezzel segítek rá, hogy hamarabb túl legyünk rajta. 2 nap után már többet fejtem picivel, kb. 1 hétig tervezem csinálni, hogy legyen tartalékom is. Szopik után szoktam, valamint éjszaka 3 óránként, mert akkor alszik.
2022. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is egy növekedési ugrásnál vált be, akkor csináltam, 1-2 nap után már láttam az eredményét, de nem is akartam nagyon sokági tartani ezt a tempót mert nekem sokkal fárasztóbb volt két szopi közben még ezzel is nyúzni a mellem, mint időszakosan többször cicire tenni a babát. A délelőtti és a délutáni alvások alatt fejtem, még kicsi volt a baba, szerintem nem volt olyan, hogy szopi után 1 órával ne kérte volna a cicit, szóval nem vártam vele.


Én örültem neki, hogy váltott mellből csináltam, mert így pihent az, amelyiket előzőleg fejtem (nem tudom, átjön-e, hogy gyűlöltem ezt a fejés dolgot és nem is csináltam sokszor). Illetve úgy tudom, azért érdemes váltott mellből fejni, mert amikor visszatérsz az előzőre, akkor ismét kiváltod a tejleadó reflexet, és tulajdonképpen ezzel stimulálod a nagyobb termelésre a cicit.

2022. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most pont benne vagyok. A babám 2 óránként eszik, mellé egyszerűen azt érzem, hogy nem fér bele. Annyira kiürülnek a melleim tőle, hogy utána vissza kell adnom neki azt a tejet, amit lefejtem. Akkor meg minek kínlódjak vele!?

Egy hete csinálom, komolyabb eredményt nem hozott és én most azt is érzem már, hogy egy hatalmas felesleges nyűg az egész.

A védőnő azt mondja egy nap legalább kétszer csináljam célszerűen reggel és este, közvetlen evés előtt. Na most nem tudom kinek van erre ideje, evés után büfiztetek, napközben nem alszik vissza, igényli a szórakoztatást, hogy a fenébe fejjek több, mint fél órát segítség nélkül közvetlenül szoptatás után?

2022. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!