Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai (komfort)szopizás...

Éjszakai (komfort)szopizás elhagyása elsőként? Főleg ha cumit nem fogad el...?

Figyelt kérdés

Babám 7 hónapos iszsz, hozzátáplálásban most kezdtünk napi 2 etetést. Megfogalmazódott bennem, hogy a következő 1-2 hónap során elválasztanám őt fokozatosan. Problémamentesen szoptattam, bőséges mennyiséggel, sosem kapott tápszert, nagyon szép élmény volt az egész miután az első pár hét nehézségei elmúltak, de nekem lett sok mostanában fizikailag.


Nappal nem szükséges mell az elalváshoz neki. Este vagy mellen alszik el, vagy hordozóban. Éjszakai megébredéskor viszont gyakran csak a cici jó, még a cumis időszakában is így volt.


Az éjszakai komfortszopizást pár hete nagyon nehezen élem meg fizikailag, valamint a hajnali hasfájásához is nagyban hozzájárul szerintem, a kezdetek óta. A 4 hós alvásborulásig átaludta az éjszakát, azóta ébred 4-6 alkalommal, így szinte biztos nem éhség miatt kel, viszont a sok tejem és erős tejleadó reflexem miatt gyakran evésbe csúszik az éjszakai ébredés (és így hajnalra fáj is a hasa). Ha kap cicit, 2-5 perc alatt visszaalszik. Elkezdtem azt csinálni, hogy ülve, vállon visszaringatom 1-2 p alatt, ez eddig az esetek felében működik, a többi esetben ciciig sír és ott alszik vissza gyorsan.


Cumit próbáltam adni neki, de cumisüveget és cumit kb. 5 hós koráig fogadta el, volt olyan időszaka amikor kifejezetten kérte a cumit (nem lett cumizavar sosem) de az utóbbi időben már nem tolerálja (rágcsálja), tehát ha el kell mennem, kiskanállal vagy pohárral tudják a tejet adni neki. Az ujjszopást is abbahagyta kb. 6 hós korában.


Megfordult a fejemben, hogy én az éjszakai cicizést hagynám el először, holott ha jól tudom, azt szokták utoljára elhagyni - de talán nem véletlenül? Valamint így, hogy a cumit, ujjszopást most épp nem gyakorolja, nem is nagyon tudom kiváltani. Szóval lehet hogy nem reális az elképzelés.


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, hogy az éjszakaival kezdte, vagy ez őrültség? Ha igen, mi segített? Alvó kellékek, nyunyókák bevezetése ennyi idősen lehet opció?



2023. febr. 13. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ez javítani fog az éjszakákon.


Nekem mind a 2 gyerekem 8hónapos korában "megzavarodott" éjjelre. Addig átaludta éjszakákat felváltotta az óránként kelés.

Az első gyerekemet cicire tettem, aludt tovább. 13honapos koráig bírtam, addig a legjobb éjszakán is 2óránként kelt. 13 hónapisan vettem el, de totál a cicit, nekem cumis lett helyette (elötte ő sem fogadta el). Vidzont a nemalvás 18honaois koráig megvolt


Lányom az első pectől cumis. 10hónapisan egyedül elhagyta a cicit. Mégis 8hónapos korától a mai napig számtalanszor kel.

16 hónapos, 2 óránként tuti fenn vagyunk. Nem akarom elkiabálni, talán látom a végét, az utóbbibpár este "csak" 3x kelt.


Szoval nem biztos az, hogy ha elveszed tőle nem fog felkelni.

2023. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk meglepően könnyen ment a leszoktatás, legalábbis én sokkal rosszabbra készültem.


Amikor felkelt cici helyett víz volt. Megkínáltam, persze nem kellett neki. 2-3 éjszaka volt sírás, de utána már tudta, hogy nem érdemes felkelni, mert nincs cici. Amíg szoptattam, addig botrányosak voltak az éjszakák, volt, hogy 15ször is felébredt.

2023. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Lehet, hogy nem voltam egyértelmű a posztban: nem maga az éjszakai kelés a gond, mármint nyilván meglennék és kisimultabb lennék nélküle, de tudom, hogy ez idegrendszeri fejlődés/alvásciklusok/biztonságérzet összetett kérdése, és elringatom akárhányszor ha ébred. Konkrétan a szoptatás visel meg éjszaka, ezért ringatom vállon helyette amikor lehet, de a cumi is jó opció lenne... tehát a szopizást szeretném elhagyni, és ami rendhagyó, az az, hogy nem nagyon hallottam a környezetemben olyat, aki elsőként pont az éjszakai cicizést hagyta volna el, és a nappalit hagyja tovább meg. Ez ugye még pont az a kor, hogy nem olyan nagy a baba, hogy már csak az esti maradt.

2023. febr. 13. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Benne vagyok egy babás csoportba, ahol 16hónapos babák vannak.

Ez régóta téma "nálunk".


Az a "tapasztalatom", vagyis azt a következtetést tudom az olvasottakból levonni, hogy aki elhagyta az éjjeli szoptatást, ott a nappalit is elhagyta a baba.


Mindenhol azt mondják, hogy az éjjeli az utolsó, amit el "kell" hagyni.

2023. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Es akkor tapszert adsz ?

1 eves korig az anyatej / tapszer a fo taplalek, es min. napi 500 ml-nek meg kell lennie.

2023. febr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es! Igen, valószínűleg nem véletlenül alakult így, hogy az éjjeli az utolsó, hasznos hallani, amit írtál.

5-ös, bár lazán kapcsolódik a kérdésed de nyilván kipótolnám igen, mint mindenki, akinek elapadt magától vagy önkéntesen elválaszt ilyen korban... elsősorban lefejt tejjel szeretném mert van bőven, csak a szoptatás fizikai része visel meg egy ideje. De ha nem elég, akkor tápszerrel. Így is sokkal több ideig lesz kizárólag anyatejes, mint amire valaha számítottam, ha fokozatosan jövünk le a szopizásról akkor 9-10 hónapos lesz addigra.

2023. febr. 15. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!