Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz baba? Komfort cumizás?ki...

Iszsz baba? Komfort cumizás?kinek mi a véleménye ezekről?

Figyelt kérdés
Nekem pl egyáltalán nem szimpatikus az, hogy órákat legyen állandóan cicin, mert csak ott nyugszik meg. Szerintem ez nonszensz, nem mellesleg baromira irigylem azokat az anyukákat akik erre ráérnek napközben. Ez az én véleményem,várom a tiéteket is NORMÁLIS hangnemben :)
2022. ápr. 2. 22:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Attòl, hogy neked nem tetszik, ez a normàlis. Mi màs feladat lehet fontosabb egy kisbaba anyukàjanak? Nagyobb gyerekkel közben is lehet jatszani. Főzès, takarìtàs ràèr.
2022. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Fiammal ezt hagytam. Kb más dolgom sem volt.

Az első 3 hónapban gyakorlatilag 0-24ben elöl volt a mellem. Utana is iszonyúsokat lógott rajtam. Na én akkor besokalltam, nem is tudtam 1 éves kora után szoptatni, annyira elegem lett belőle, hogy csak rajtam nyugodott meg, hogy álandóan tépte le a pólómat, turkált volna benne.


Lányunknál eröltettem a cumit. Nem bántam meg. Az első hónaoban megtanulta, a cici az csak enni van. 6 honapos, kb 3-4x 10percet szoptatom már csak. (2 étkezés kiváltva).


Én maximálisan megértem azt, aki nem megy bele ebbe.


Egyébként igény szerint szoltatom, mert nem óramű pontosan, nem időre, hanem amikor kéri. De csak enni.

2022. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem normális, de kinek mi.. Persze ráér. Majd a nagyobb gyereknek azt mondom várjál kicsim egy pár órát míg a tesód lecuppan a ciciről aztán te is kapsz enni.. Vagy várd meg míg apukád hazaér is csinál kaját. Egyszerűen nem tudom elképzelni így a napi menetrendet. Én benn ülök békességben, teljesen alfába a babával és ciciztetem mindenki más oldja meg?!
2022. ápr. 2. 22:19
 4/31 A kérdező kommentje:
Második: Na ez így sokkal szimpatikussabb hozzáállás, teljesen egyetértek veled :)
2022. ápr. 2. 22:20
 5/31 anonim ***** válasza:
74%

Ja és 2 és fél év van a gyerekeim közt. Szoval idöm sem lenne erre. Háztartás, főzés, a naggyal foglalkozni....


Ne haragudj 1es, de nekem valahogy nincs gusztusom logo csöccsel legozni....


A dolgomat meg nem csinálja senki meg helyettem.


2 voltam.

2022. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%
Normális hangnemben akarsz beszélgetni, de te azt mondod nem normális ez az út. Leszólod aki ezt választja, de neked aztán nehogy beszóljanak. Nem tart senki pisztolyt a fejedhez, ha neked nem jön ne nem kell így szoptatnod, de légyszi te meg ne szóld le azokat akik meg ezt tartják normálisnak.
2022. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem aki egész nap szoptat az szimplán lusta hozzá, hogy kitalálja, hogy mi baja a gyerekének, ha sír, vagy lusta foglalkozni vele. Egyszerűbb órákat szoptatni közben meg nyomkodni a telefont. Aztán csodálkozunk ha már 3 évesen stresszevő a gyerek. Bocs, de ez a véleményem. A komfortcicizés szóról meg már a hideg is ráz. Egyszerűen számomra beteges.
2022. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy vannak akik ezt tartják helyesnek és ebben hisznek (amivel semmi gondom, tényleg!!) attól még szerintem nem ez az út lesz a normális. Mert akkor ennyi erővel aki nem hagyja cicin lógni a babát az már nem is normális? Vagy szar anya?
2022. ápr. 2. 22:45
 9/31 anonim ***** válasza:
57%
Ki mondott ilyet? Itt ti szidjátok a másik oldalt. Nem normális, nonszensz, lusta, beteges. Jézusom. Ti annyira elvagytok telve magatoktól, hogy csak titeket nem lehet bántani, ti meg lehordtok mindenkit. Szerintem minden normális, ami anyának es babának jó. Na megyek lustálkodni meg beteges dolgokat művelni a gyerekemmel. Gyomorforgató, gonosz emberek vagytok. Na pá!
2022. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem sikerült meglepni, erről van egy sztorim: bent voltunk a kórházban megfigyelésen a 6 hós babával. Kérte a nővér, hogy mérjem evés előtt és után. Amikor meglátta a papírt azt hittem dührohamot kap ott helyben, mert igény szerint szoptattam, és nem evett olyan nagy mennyiségeket, nem létezik, hogy ennyitől gyarapszik! Pedig, de gyarapszik, a hossza kiugróan magas volt így is.

Szóval a kórházban előny, ha 3 óránként és X mennyiséggel szoptatod.


Én úgy látom nem magával az iszsz-el van a probléma, hanem a társadalommal, ami már nagyon elszakadt a természettől, az anyaság és főleg a szülés körüli szakasza pedig maradt az ősi formájában. Nagyon nehéz interpretálni ezt a formát egy iparosodott társadalomba, ahol mindent mérnek és az időd be van osztva.

Ennek a negatívumát én az alvásba, altatásban látom kicsúcsosodni. Nagyon sok anya szenved attól, hogy nem tudja rávenni a gyereket az esti alvásra. Vagy túl sok neki az éjjeli teendő, és reggelre egy zombi lesz, de reggel sem pihenhet. Tele a net kétségbeesett anyákkal, és kipróbálnak az illóolajtól, a szundi barátig mindent csak legyen nyugtuk végre, más meg hülyére keresi magát ebből, hogy megtanítja az anyukákat, hogy a baba természetes programja, hogy fut és mit kell tenni, hogy békesség legyen.

2022. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!