Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka, akinek a...

Van olyan anyuka, akinek a ,,cicimániás" gyereke hirtelen abbahagyta a szopizást?

Figyelt kérdés

Akit zavar a cici, szopi stb szó, gorgessen tovább.

A 16 hónapos lányom imád cicizni úgyis, hogy már mindent eszik.

Napközben csak úgy odaul az olembe, és elkezdi huzni a polom, pedig éhes nem igazán lehet, mert előtte evett. Persze sokszor csak nyammog rajta. Próbálok ilyenkor neki adni valami nasi szeruseget, joghurt, babapiskota, gyümölcs, gyumolcspure, de nem fogad el semmi ilyesmit. Azt is kipróbáltam már ,hogy osszebujunk csak egy kicsit, de neki mindenáron cici kell. Itthon nem is lenne akkora baj, bár már nem bánnám ha elhagyná magától, de ha elvagyunk valahol, akkor őszintén nagyon terhes tud lenni, hogy óránként igényelné.

Nem tartom valószínűnek,hogy magától elhagyná, de ha mégis volt köztetek ilyen, kíváncsi vagyok mikor és hogy tortent.



2023. febr. 24. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Igaz a fiam 2éves, kicsit idősebb de én 2hónapja elvettem a cicit nappalra. Egyik napról a másikra. Reggel hagyom neki az ágyban, utána ha próbálkozik akkor azt mondom, hogy nincs tejcsi vagy alszik, pihen a cici. Néha mondkm hogy megsimogathatja, adhat neki puszit pólón keresztül, ráfeküdhet. Ezt szívesen csinálja. A déli altatás kicsit tovább tart, türelmesnek kell lenni, hogy a sírás ne törjön meg ha már elhatároztad magad. Nálunk viszonylag egyszerűen ment, pedig előtte sose aludt el cici nélkül.

Ilyenkor is segít, hogy odabújhat, simogathatja.

Napközbe egyszerűbb elterelni a figyelmét és ahogy telik az idő azt látom, hogy mióta napközbe nincs cici, többet bújik, többször ölelget.

Éjszaka még ugyanúgy engedem neki.

A határozottság fontos. Lesz néhány rosszabb nap de hozzászoknak az új rendszerhez.

2023. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta szeparációs szorongás is lehet. Az én másfél évesem is ilyen, bár ő csak akkor akar kicsomagolni, ha a karomban vagy az ölemben van. Ha tolom a babakocsiban, akkor sosem jut eszébe. Nálunk ez a megoldás, kerülöm az ölbe vételt, ha nem otthon vagyunk.
2023. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyi idősen, de az én gyerekem is egyik napról a másikra hagyta el.
2023. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
“Alszik a cici adhat neki puszit meg simogathatja”. Te jó Isten, gyere le!
2023. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még csak 14 hónapos, de már én is azon agyaltam, hogy majd hogyan kell leválasztanom, mert ő magától biztos nem hagyja el. Hát tévedtem. Egyik napról a másikra nem kérte. Elfordult, nem is hisztizett érte. Hát megmondom őszintén nagyon boldog vagyok, hogy ezt ő megoldotta magának.
2023. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orankent az azert tulzas... Nekem ikreim vannak es 26 honapos kurkig cicztek. Ettek is es ciciztek is. Ahogy az egyes irta nappal probald cici nelkul.
2023. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!