Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Piros folt a...

Mit tegyek? Piros folt a mellemen.

Figyelt kérdés
2napig lázas voltam,de lehet h.mástól,nemtudom,de tegnap a mellem alján kijött egy piros folt,nem fáj különösebben,kicsit kemény ott a mellem.
2010. okt. 6. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád?
2010. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3hetes lesz
2010. okt. 6. 10:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, én megmutatnám a kórházban, ahol szültél. Nekem volt tejlázam, 2 hetesen, bementünk a kórházba (a nődokim mondta), és megnézték, meg piros foltot kerestek. Ne aggódj, biztos nincs nagy baj, de szerintem dokinak látnia kell, főleg, ha lázad is volt a napokban. Ha időben kezelteted, nem lesz baj.

Jobbulást!

2010. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ezt hogy kezelik?Vagy én hogy kezeljem?
2010. okt. 6. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Te sehogy..pihenéssel addig maximum. A kórházban megmondják, mit tegyél..vagy szedjél. Ők tudják..
2010. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha lázas vagy, levert, fájnak a végtagjaid, piros és meleg a cicid, vagy annak egy része, akkor irány a doki!

Jobb mielőbb tisztázni mi ez, mert ha "csak" mellgyulladás, attól még szoptathatsz, de ha tályog van benne, akkor nem. Nem csak a pangó tej miatt gyulladhat be a cici, lehet fertőzés miatt is. Minél előbb látja orvos, annál jobb!

De remélem semmi gáz nem lesz!

Jobbulást!

2010. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Egyébként ha tályog van benne azt honnan látják,mert én nem látok semmit.Amugy igen tegnapelőtt olyan tuneteim voltak amiket az utolsó leirt,de mára szerencsére elmult.
2010. okt. 6. 12:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! 12.09-es vagyok.

A tályogot Ultrahangos vizygálattal tudják megnézni, de szerintem az lehet, amit egy előttem szóló belinkelt. Ha szerencséd van, és jó dokit fogsz ki, akkor komolyan is vesznek, és hamar segítenek. Két mellgyulladáson vagyok túl, nagyon nem kívánom senkinek sem. Szerintem neked nem az van, de nem vagyok orvos, így azt javaslom nézesd meg mielőbb. Ha tejcsatorna elzáródás, akkor is lehet belőle komoly baj, nem árt odafigyelni. Kipróbálhatod, hogy meleg tus alatt finoman, körkörösen maszírozod. Ne nyomkodd, az nem segít. Ha tudsz kézzel fejni, próbáld meg masszázs után kifejni a tejet. Ha szép tiszta tejcsi jön belőle, nemigen lehet baj.

Ha gyulladás áll a háttérben, akkor viszont nem segít a meleg. Akkor a fájdalmas területet jegelni kell. Ez arról szól, hogy fogsz egy jégakkut, belerakod textilpelenkába, és így teszeb a piros, meleg, gyulladt területre. A lényeg, hogy nem közvetlenül.

A mellgyulladás iszonyúan fáj, ebből is gondolom, hogy neked nem az van, de azért jobb, ha ezt orvos mondja meg. :-))

2010. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem az...bármi is ez (vagy csak volt,remélem) fura egy dolog,először volt a mellfájdalom,utána 2 napos láz,aztán piros folt a mellen,most meg semmi...a tejem végig szép tiszta volt,nem volt gennyes.Remélem ennyivel le is tudhatom magam mögött...köszi.
2010. okt. 6. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!