Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy többé ne...

Mit tegyek, hogy többé ne tömődjön el a tejcsatorna a mellemben?

Figyelt kérdés
A tegnap eltömődött, elég sokat kínlodtam vele, még most sem teljesen fájdalom mentes, de nem tudom mit tegyek, hogy többé ne forduljon elő. 3 hónapja szoptatok, és nem egyszer volt olyan, hogy nem ürítette ki teljesen a mellett. Meg is lepődtem mikor tegnapelött lázasan és fájdalmas mellekkel ébredtem.Azt olvastam valahol, hogy nem kötelező kifejni a megmaradt tejet a mellből.Amúgy a babám egyre hosszabban alszik éjszaka, és nem fejtem ki, hanem és is örültem, hogy végre pihenhetek egy kicsit. mit tegyek, hogy többé nem forduljon elő?
2008. dec. 28. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindig kifejtem és nem volt soha a mellemmel gond. Amit kifejsz rakd el a fagyasztóba, nagyon jó fog jönni a későbbiekben.
2008. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig kifejtem, és így ezt nem tapasztaltam. Minden szopi után a maradék ment a fagyóba. Fárasztó piszkosul, de megérte.
2008. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár mi még csak most egy hetesek vagyunk de nekem ő már a második gyerköcöm, és mindig lefejem a maradék tejet, és soha nem volt semmi a melleimmel. Szerintem fejd le te is, biztossan jobb lesz! én legalábbis miután lefejem, sokkal jobban érzem magam, :)kellemes ünnepeket!
2008. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy ha minden szoptatás után fejek, végül tejcsarnok leszek. :) Ez ugyan jó, de mivel a fagyasztóban nincs több hely, és errefelé tejleadás sincs, ráálltam arra, hogy csak a reggeli és esti (ekkor mindkettőt) etetés után fejek, napközben nem. Persze nem azonnal hagytam abba a nappali fejést, hanem egyre kevesebbet fejtem ki, így kicsit apadt a tejemből. Sajna nekem alapból szűk tejcsatornáim vannak, és sokszor bedurran, de a meleg vizes borogatás, zuhany és masszázs segíteni szokott. Na meg a jó mellszívó. Bár a legjobb maga a baba, de ha egyszer nem eszi ki mindet, nem marad más. :) Éjszaka egyébként én sem kelek fel fejni, mert pár nap alatt beállt, hogy nem medicinlabdákkal ébredek. Bizony az első reggel, amikor a kicsim átaludta az éjszakát, azt hittem, leszakad a plafon, mert hát a zombi-léttől én is átaludtam, nem keltem fel fejni. Most már jobb. Szerintem próbáld meg te is, hogy az esti utolsó szopi után kifejed mind a két melled, így nem lesz őskövület reggelre. :)
2008. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont ezt csinálom én is. Az esti szopizás után, miután jól belakott, kifejem mindkettőt és akkor nem durran be annyira a mellem. Amúgy pont így van ahogy utolsó válaszoló írtad, hogy a fejem még több lessz....és nekem nem kell több....ugyis sok van....mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2008. dec. 30. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!