Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes zacskó lejárati...

Anyatejes zacskó lejárati ideje számít?

Figyelt kérdés

Kaptam ismerőstől anyatej gyűjtő zacskót, megmaradt neki jó pár darab viszont a dobozán lejárati dátumként 2022. November van

(ha minden jól megy 1-2 héten belül szükségem lesz rá) Számít ilyen esetben a lejárati idő?



#szoptatás #anyatej #Anyatej zacskó #Gyűjtő zacskó
2023. márc. 20. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem szamitana.
2023. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

A sterilitas miatt van rajta datum, de hacsak nem koraszulott, vagy sulyos beteg babad van, teljesen mindegy, foleg, hogy novemberi a datum.


Korhazban dolgoztam Mo.-n, egyetemi klinika, es ha tudnatok mennyi esetben van evekkel ezelott lejarva pl. tu, fecskendo,muteti eszkozok ...

2023. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Elozo vagyok, veletlen elkuldtem. 6-8 evvel (!) ezelotti lejart tuvel ugyanugy adnak injekciot, kb. senki nem figyeli a lejarati idot ezeken.
2023. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre azért írják rá hogy kidobd :)

Amugy semmi baja nem.lesz!

2023. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akartam egyenlőre venni, még nemtudom hogy lesz-e rá szükségem. Ha kell akkor úgyis veszek,kezdésnek meg jó lesz ez.
2023. márc. 20. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszertechnikai eszközökkel is foglalkozok és az egyszerű műanyag zacskón keresztül még az üveg (!!) is lejáratozva van…. Nevetséges, nem kell ezeket komolyan venni!!!
2023. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es a sterilitas miatt van, de persze nem erdekes
2023. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sterilitás a tároláson múlik, ami egy ilyen környezetben alapvető, ha sterilitással van probléma akkor az nem a zárt steril környezetben történt meg, hanem maximum a felhasználás során, így nem a lejárat számít, hanem az adott termék kezelése…bár ha ezzel probléma adódna akkor az már rég rossz egy ilyen környezetben.
2023. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!