Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejgyűjtő tasak használata?

Anyatejgyűjtő tasak használata?

Figyelt kérdés

Ha kisebb mennyiségű tejeket akarok összegyűjteni fagyasztásra, akkor...

a hűtőben tároljam a zacskót és öntögessem hozzá az újabb adagokat, majd a végén (1-2 nap múlva) fagyasszam le

vagy

a mélyhűtőben tároljam a zacskót és a már fagyott részre öntsem a következőt?



2021. szept. 8. 14:16
A kérdező szavazást indított:
első módszer
második módszer
egyéb (hozzászólásban)
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőben tárold, de ne közvetlen arra öntsd a következő adagot, hanem először azt is tedd külön a hűtőbe és majd utána öntsd össze, ha már az is hűtő hideg.
2021. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Egy felől a hűtött tejhez ha keverni szeretnél le kell hűteni az új adagot is (tavaly ez volt az ajánlás, pár hete mintha láttam volna újabb verziót egy külföldi oldalon, de most nem találom)

Én hasznosabbnak találtam kis mennyiségben fagyasztani (mikor elment a tejem utána minden nap tudtam neki egy kicsit adni pár hétig) mert amikor kiolvasztod keverheted. Illetve ha főzelékhez hasznalod fel, akkor is hasznosabb a kisebb adag.

Laposan fagyaszd, kevesebb helyet foglal és langyos folyó víz alatt pillanatok alatt kiolvad.

2021. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az első írta
2021. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De úgy nem nő meg a szennyeződés veszélye? Gondolom, azért steril a zacskó, mert ez fontos. Tehát először a gyűjtőedényből áttöltöm egy tárolóedénybe - minden adagot külön? - majd onnan a zacskóba összeöntöm őket.
2021. szept. 10. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!