Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik cumisüvegből adtátok a...

Akik cumisüvegből adtátok a babának az anyatejet hányszor fejtetek egy nap? Meddig volt tejetek?

Figyelt kérdés
12 hetes babám hol elfogadja a mellett, hol elutasítja. Nem tudok rájönni, vajon miért, pedig mármindent kipróbáltam. A cumisüvegből a fejés utáni pillanatban is elfogadja. Van egy 21 hónapos kisfiam is,így elég nagy bajban vagyok, ha szoptatás helyett fejnem kell ésutána még cumiztatni.Nem nagyon maradna időm a nagytesóra..
2010. okt. 7. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bocsi én a választ nem tudom de érdekes nekem is 12 hetes a lányom nekem is elutasítja pár napja a mellem hol elfogadja,ugyanez van ha fejem és üvegből adom.fogalmam nincs mi lehet közben sír...
2010. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Ezt csak úgy lehet visszahozni, hogy egyáltalán nem adtok neki cumiból, pár nap, és valószínüleg helyreállna a rend.


A barátnőm így táplálta a gyermekét, sokáig, és nem volt semmi gond vele.

Bár ő nagyon ügyesen, 5 perc alatt lefeji.

2010. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem már korábban kezdődött, akkor utána menstruáltam, szóval rájöttem az okára. a 2. hónapban a menstruációt szntén végig szenvedtük, de most még nem aktuális, és múlt héten is sztrájkolt, nagy nehezen visszaszokott, ma újra kezdte. NEkem ehhez sajnos már nincs idegzetem, hogy 3-4 nap szenvedés után 4 napig normálisan megy minden, aztán egyszercsak szenvedünk újra. Feladtam, úgy gondolom jobb, ha az ő hasa is tele, én is nyugodt vagyok. mind a hármunk jobban jár. Persze azért nagyon el vagyok keseredve, de már annyit sírtam miatta, hogy elég, én egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyuka szeretnék lenni!
2010. okt. 7. 14:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Etettem fecskendővel is, nincs játszócumija, mégis egyik napról a másikra előtör belőle:(
2010. okt. 7. 14:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hónapja fejem a fiamnak, és semmi jele, hogy elapadna. Napi 6x-7x fejek most már, de a kezdeti időszakban minimum 8x fejtem: ahányszor a babám evett, én fejtem, mintha a mellemből szopizna, hogy a tejtermelés lépést tartson az étvágyával. Éjjel is!


Sikerült: a babám 6 hónapig csak anyatejes volt. Most kezdünk kóstolgatni.


Nagyon fontos, hogy éjszaka is fejj! Ez a tejmennyiség szempontjából meghatározó, még ha fárasztó is. A nappali fejések közben meg lehet pl mesét mondani a nagytesónak.


egy anyatejadó anyuka

2010. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom soha nem akart szopni.Annyiszor fejtem ahányszor evett,még a fagyasztóba is jutott bőven.10 hónapos volt amikor el kellett apasztani a tejem,mert újra babás lettem és gyógyszert szedtem.Ha kitartó vagy és rendesen csinálod a dolgokat sokáig lehet tejed.
2010. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elso 3 honapban minden etetes elott fejtem, tehat 3 orankent, ejjel szerencsere elfogadta a mellem. Aztan napi 4x fejtem csak, majd 3x. 8 hos koraig kapott igy anyatejet.
2010. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szia.

első vagyok.úgy döntöttem hogy én is abbahagyom a szoptatást mert kikészít már a nem evése...mi amugy kórházban is voltunk pár napot mert majdnem kiszáradt...tegnap este óta fejem,sokkal több jön így belőle mint amikor szopizott...igaz éjjel is fejtem 3x elég kitartó vagyok...remélem meg lesz az eredménye.mondjuk már megvan nyugodt evés,babámnak is nekem is jobb.csak azért írtam hogy kitartást!!:))

2010. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia.

Kisfiam 6 hetes korátol cumisüvegböl kapja az anyatejet.Pénteken volt 4 hónapos.Az elején annyiszor fejtem ahányszor evett,ahogy átaludta az éjszakát elhagytam az éjszakai fejést.Most 3x fejek 1 nap kb ezekben az idöpontokban:7-8 óra között,délután 3 óra körül,és este 10-11 óra-kor.Nekem igy állt be,de elöfordul,hogy elöbb telitödik és akkor természetesen fejek.Ennyi fejéssel is elegendö tejem van sőt anyatejleadó is vagyok.

2010. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 2 hónapos korától nem volt hajlandó szopizni,csak üvöltött.ekkor kezdtem fejni.eleinte minden kaja elött fejtem éjjel is,nagy kitartás kellett hozzá,de megérte,visszakaptam a régi nyugodt babámat.pár hét után már éjjel nem kellett fejnem mert betároltam annyit amennyire szüksége volt.most 4 hónapos,most már nagyon kevés tejem van.napi 1 adag.de nem gondolom hogy emiatt mert régen amikor szopizott sem volt sok tejem,már akkor kapott pótlást,sőt mikor elkezdtem fejni több is lett.1 hete jött meg lehet ez is közrejátszott.
2010. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!