Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek korán elválasztotta...

Akinek korán elválasztotta magát a baba, hogy érintett titeket a dolog?

Figyelt kérdés
10 hónaposom 2 hete leválasztotta magát. Tudom, ilyenkor még lehet szopisztrájk is, és vissza lehet szoktatni, de őszintén én már nem akartam. Sose volt nagy szopis, mostanában már egész nap elutasította a cicit, csak estére kérte, de 2 hete az esti szoptatásnak is nagy sírás lett a vége, a tejem is kevés volt, mivel alig szopizott, így azt mondtam ennyi volt. Amúgy is 1 éves koráig akartam szoptatni, ha most önként elhagyja, akkor legyen. Látszólag nem hiányzik neki, viszont bennem néha hiányérzet van, nem gondoltam volna, de hiányzik a szoptatás. Járt még valaki így? Ti hogy életetek meg mikor abbahagyta a babátok a szopit?
2023. márc. 27. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónaposan leválasztotta magát egyik napról a másikra. Pár napig furcsán éreztem magam, kifejezetten érzékeny voltam, sokat sírtam, pedig egy részem megkönnyebbült. Aztán pár hónappal később már teljesen természetesnek érzem, szépen eszik felnőtt ennivalót, büszke vagyok rá, hogy ilyen nagylány. :)
2023. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
A lányom is 10 hónaposan hagyta abba a szopizást, nálunk fokozatosan alakult így. Először este pótoltuk tápszerrel 5 hónaposan, aztán jött a hozzátáplálás és végül csak a reggeli szopi maradt meg, de az is olyan kínszenvedés volt a végére (nem volt sok tejem, csak vergődött rajta), hogy egy nap eldöntöttem, hogy akkor elég volt, holnaptól reggel is tápszert kap. Kicsit elgyászoltam magamban (1 évet céloztam meg kb.-ra én is), de közben meg meg is könnyebbültem, mert sose szerettem igazán szoptatni, ez egy szükséges feladat volt nekem, amit megtettem a gyerekemért. Sose kereste vagy kérte a cicit utána. Utólag azt gondolom, hogy így volt a legjobb, már nem kisbabák ilyenkor.
2023. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik utolsó szoptatásom megkönnyeztem egy picit, imádtam szoptatni. Tudtam,hogy az az utolsó,mert már nem akarta,így nem erőltettem tovább. Lányom 12 hónapos volt, fiam 14. Azzal vigasztaltam magam,hogy azt sem szerettem volna, hogy 2-3 évesen még szopizzanak, nekem az már nem tetszik. Így egy pillanatra megkönnyeztem és elengedtem.
2023. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi baj, annyi, hogy egy-másfél éves koráig pótolva legyen a tej valamivel. De ha nem lesz, akkor sincs semmi baj. Én a másik véglet vagyok, a lányom 3 éves lesz és még mindig szopizik. Már minimálisan keveset ugyan, de még kéri. Azért még nekem is fog hiányozni, pedig már azért jócskán "kifutottunk" az időből. Szerintem ez normális, hogy valaki így érez.
2023. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hónaposan adta fel, nem volt vele gondom, megszűnt az etetés körüli szenvedés legalább
2023. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
3 hónapos lassan, és alig várom, hogy abbahagyja, utálok szoptatni. Fél év nálam a cél, ha akkor leválasztja magát, borzasztó boldog leszek. Ha nem, akkor 1 éves korában fogom én elhagyni.
2023. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan jártunk így, 2 hét alatt egyre kevesebbszer fogadta el, majd teljesen elutasította, én feladtam. Rengeteget küzdöttem azért, hogy bármennyire is tudjam szoptatni a kislányomat, nekem ebből kifolyólag elég nagy stresszforrás volt az, hogy tőlem függ a táplálása. 2-3 napig furán éreztem magam, ezerszer megkérdeztem magamtól, hogy akkor tényleg ennyi volt? De végülis nem bánom. Csak 3 hónap telt el, de most az a fura, hogy egyáltalán valaha is szopizott. Különös élmény volt, de mivel nem ment jól, én nem voltam beleszerelmesedve a szoptatás élményébe. Örülök, hogy 7 hós koráig tudtam szoptatni, azóta meg egy kis zabagép. :)
2023. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Első gyermekem 2 hónapig,

második és a harmadik is 4 hónapig szopott csak.

Nekem megváltás volt, egyáltalán nem bántam és eszem ágában sem volt erőltetni, hogy újra szopjanak.

2023. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt, addig igény szerint szoptattam, egyik napról a másikra elutasította, megértettem hogy az igény szerintiben az is benne van, hogy nincs rá igény és elengedtük. Örültem hogy szenvedésmentesen sikerült és nem kellett egy már tudatos gyereknél trükközni meg vergődni ezen.
2023. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rosszul érintett testileg és lelkileg is, hogy 10 hónaposan elhagyta.


Testileg azért, mert többször is mellgyulladásom lett utána, és a mai napig nem apadt el a tejem. (22 hónapos most)


Lelkileg meg azért mert nagyon sok energiát fektettem bele, hogy tudjam szoptatni. Sokat küzdöttünk az evéssel, a súlygyarapodással, de mire belejöttünk normálisan, hirtelen vége lett. Úgy éreztem, mintha ezzel engem is kicsit elutasítana. Voltak sírós napjaim miatta.

2023. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!