Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fáj a szoptatás?...

Meddig fáj a szoptatás? Tényleg megéri?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj a mellbimbóm ha a kicsi eszik, már nem bírom. 10 naposak vagyunk, a tej csöpög a mellemből reggelente pelenkázás közben, este foltban az ágyon van, tehát nem ez az oka. Teljesen kikeményedett a bimbom és az udvar is. Használok rá garmastant de ne segít. A mellbimbóm befelé forduló, mindig kell használnom bimbóvédőt, különben sajnos nincsen bimbóm. Mit tehetnék? Meddig fog fajni? Megéri?
2023. márc. 28. 07:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Lazítani, masszírozni kell, mert különben begyullad. Hívd fel a védőnőt, kioktat, mit hogy kell.

Fáj, nem fáj, a gyerek az első.

Valamit rosszul csinálsz, kérj segítséget.

Persze, hogy érzi az ember, de leginkább a boldogságot és megkönnyebbülést kellene érezned.

Minél tovább szptatod, annál erősebb lesz az immunrendszere, annál szorosabb lesz a kapcsolatod vele. Az én fiam 1 éves, és este, éjszaka, napi kétszer még szopik.

2023. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatig nem kell fájnia.. érzékeny lehet, kb 2-3 nap,de fájnia mem szabadna.



Befeleforduló mellbimbóra nem jó a bimbóvédő. Mire beszívja oda minden alkalommal, addigra kisebesedik.


Bimbókiemelő kell ehhhez.


Kitartás!


Ha meg megéri, ha nem megy így sem, akkor szerintem sem éri meg ( 4 évet szoptattam..)

2023. márc. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívj szoptatási tanácsadót, valószínűleg rossz a technikája a babának. Amúgy nekem kb. 2 hétig fájt, azóta nem is érzem, 11 hetes a babám. Az elsővel ne foglalkozz, nem attól lesz szoros a kapcsolat, hogy szoptatod, és egy tápszeres baba sem betegesebb….. persze, a baba az első, de tönkremenni nem kell a szoptatásért. Szóval kitartást, nyugodj meg, szoptatási tanácsadó, és meg fog oldódni. A védőnő nem feltétlenül ért hozzá.
2023. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
31%
Amikor az enyem “kisebesedett” a vedono itthon,a korhazban is azt mondta,nem baj szoptatni kell ez a “gyogymod” ra. Hasznaltam Lansinoh nevu kremet. Nekem nagyon bevalt. Omlott a tejem,nagyon akartam sokaig szoptatni,de sajnos a fiam 4hetes volt amikor lett egy ingyulladasom, antibiotikum kura,ezzel szoptatni nem lehet sajnos. Plusz kb egy honap mire kiurul. Meg utana is volt tejem,de sajnos mar keves. Utana par hetre mar semmi. :( Megeri-e ,ezt csak te dontheted el! En sosem gondoltam volna ilyenre,hogy megeri-e!? Sajnos a mai vilagban nem divat a szoptatas… Pedig csodalatos dolog…
2023. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1 nem gondolnám hogy ilyen módon kellene írnod. Mi az hogy kellene éreznem?!

Elnézést hogy megfordult a fejemben a dolog úgy hogy 39 órás vajúdáson vagyok túl, egy császáros seb van a hasamon és ezek után még a szoptatás is sírás mindig mert a mellbimbóm nem alkalmas...

Kértem segítséget, a védőnő jött, látta, a kórházban szintén, ott adtak ilyen mammos bimbóvédőt vagy mit, amit ráteszek és ha szopizza kiemeli a mellbimbóm csak kissé vákumos érzést kelt és rettenetesen fáj. Kerdeztem de nem tudnak ezzel mit csinálni. Annyit mondott a védőnő, hogy szokni kell a fájdalmat.

Attól hogy lett gyerekem, EN IS EMBER VAGYOK, NEKEM IS VANNAK FAJDALMAIM AMIKKEL IGENIS FOGLALKOZNI KELL. Nem egy robot vagyok aki mindent tud tűrni.


#2

Utánanézek mi a különbség a kettő közzött, bár neten amikor rákerestem akkor bimbókiemelőre olyant dobott be ami nekem van.


Köszönöm igyekszem kitartani még egy kicsit.

2023. márc. 28. 08:01
 6/19 A kérdező kommentje:

#3,#4

Köszi, keresek egy tanácsadót, lehet akkor a kisfiamnak rossz a technikája tényleg, illetve veszek ma Lansinoh krémet hátha.

2023. márc. 28. 08:04
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon fajt, pedig eleg magas a fajdalomkuszobom a sebesz baratunk szerint. Szinten konnyen ellaposodo mellbimbo, es a gyerek kicsit extran voltozatos szajpadlasa miatt. Szoptatasi tanacsado megtanitott a helyes mellretetelben, bimbovedot is hasznaltam mert esetemben igy tudott csak a gyerek eleinte vakumot kepezni. Kb egy honap volt mire el tudtuk hagyni a bimbovedot. Gyerek is nott, arcizmai erosodtek es kb addigra szokta meg a mellem is az extra terhelest. Szoval igen, van akinek nagyon faj, de vegul elmult.
2023. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb a jó technika, akkor nem kellene fájnia pár nap/hét után. Annyira azért normális, hogy hozzá kell szoknia ennek a testrésznek, hiszen eddig nem érte ilyen inger. Kicsit olyan, mint amikor mittudomén evezel vagy gitározol vagy bútort csiszolsz... stb. és hát addig fájni fog a kezed eléggé, amíg meg nem keményedik a bőröd.

Ez egy jó kép, mennyire kellene bekapnia a babának a bimbót:

[link]

Ha nem kapja be elég mélyen, hanem a végét szorítja össze, akkor szokott kisebesedni. Míg ha szinte az egész udvar eltűnik a szájában, akkor az érzékeny rész olyan mélyre kerül, ahol nem tudja "csócsálni".

2023. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

1#


Hatalmas tévedésben vagy.

Nem lesz jobb az immunrendszere, nem lesz több se kevesebb egy tápszeresnél, te sem leszel jobb anya mert x évig szoptatsz.


Nem kell meghalni a szoptatás oltárán. Bűntudatot és rossz érzést meg pláne nem kell másban kelteni, mert nem alél el a szoptatástól.


Azt az ősanya felfogást meg végképp el kellene felejteni, hogy fogcsikarva mindent el kell viselni, mindenről le kell mondani a gyerekért.

Tudod.. Boldog anya, boldog baba.

2023. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon fájt az elején pedig bimnóvédővel sikerült csak a babának szopni, de elmúlt pár hét után a fájdalom. Nekem sokat segített a kenegetés, rossmann sajátmárkásat vettem amit nem kell lemosni, de lehetséges hogy a drágábbak még jobbak.

Amúgy ne gondolj rá kötelezőként, hanem úgy, hogy ha nagyon nem bírod akkor fejheted is ha van időd vagy válthatsz tápszerre, ami ugyanúgy jó a babának. Engem legalábbis ez a kényszeres erőltetés csak jobban befeszített, hogy márpedig csak úgy jó. Egyébként én tapasztaltam az anyatej előnyét is hamar, mert télen 2x is nagyon beteg voltam kis szünettel, a babának meg semmi baja nem volt csak egy icipici orrfolyás. Nagyon megijedtem hogy elkapta most fog elkezdődni nála is, de nem, csak ennyi volt az egész. Úgyhogy annak örülök hogy még akkor tejet kapott, mert ott és akkor védtem vele. De nyilván később nem ettől lesz valaki egészségesebb.

Az a legfontosabb hogy a baba kapjon enni és kiegyensúlyozott legyen az anyukája.

2023. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!