Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fáj a szoptatás?...

Meddig fáj a szoptatás? Tényleg megéri?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj a mellbimbóm ha a kicsi eszik, már nem bírom. 10 naposak vagyunk, a tej csöpög a mellemből reggelente pelenkázás közben, este foltban az ágyon van, tehát nem ez az oka. Teljesen kikeményedett a bimbom és az udvar is. Használok rá garmastant de ne segít. A mellbimbóm befelé forduló, mindig kell használnom bimbóvédőt, különben sajnos nincsen bimbóm. Mit tehetnék? Meddig fog fajni? Megéri?
2023. márc. 28. 07:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Addig fájt amég szoptattam. Ha sírt h éhes, már én is sírtam h mellre kell tennem.

Iszonyú volt.

2 szoptatási tanácsadó, gyerekorvosok, nőgyógyász, védőnő állt értetlenül a dolog felett.

Besokaltam. 3 hónapig szenvedtem. Próbáltam mindent.

Sajnos nem derült ki hogy mi a baj 😔

A fejés is rohadtul fájt sajnos.

Így utólag ha nem tömi még ndenki a fekemet az anyatejkell, szoptatnikell csak az a jó dologgal, sokkal előbb lett volna elégedett boldog babám. Mert bizony a gyerek is frusztrált volt attól mert én az vok.

Másodszorra nem követtem el ezt a hibát.

Megpróbáltam. 1 hónapig ugyan az volt a szitu. Átálltam tápszerre. Megváltás volt, és nincs bűntudatom emiatt.


Maga a jelenség a dokik szerint nagyon ritka, de létező probléma. Fogalmuk sincs h mi okozza

2023. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Jajj még hogy nem fáj 😂de fáj nem kicsit van akinek akkor is mikor jó a baba technikája. Nekem is fájt, mindenkitől kérdeztem sóvárogva, hogy na meddig még???!! Szerintem nekem kb egy hónap volt ami kegyetlen volt utána amikor már kb minden idegszálam feladta elkezdett jobb lenni.:D ettől függetlenül kérj tanácsot nyugodtan és minden baba más, de nyugi el fog múlni a fájdalom! Vegyél két méjlevegőt nekem is hosszu valjodásom volt 36 óra majd s.császár felállni is szenvedés volt mert az is fáj (nagy hasi műtét és még az ember kiheverni se tudja normálisan)😂 de túl leszel rajta az eleje kegyetlen nehéz tud lenni pihenj sokat vigyázz magatokra és bimbóvédőkrém!!!!
2023. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen a kiemelő

2023. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél a 6 hetes kontrollra mentem úgy, hogy már nem zavart _annyira_ a melltartó, de amúgy nem volt még komfortos, még kellett 1-2 hét, mire tényleg elmúlt a fájdalom. Az első hetekben nekem iszonyú volt, egy nagy lila karfiolra emlékeztetett a mellbimbóm, még a szülőszobán először rosszul tapadt rá a baba a mellemre, és szívott egy sebet rá, még most is ott a nyoma, egyszerűen "kiharapott" belőle egy darabot. Vérzett meg minden. De 6-8 hét után elmúlt. Utólag, miután már van egy második babám, akivel a szoptatás egy másodpercig sem fájt (kivéve, amikor még nem tanulta meg jól bekapni, de ez pár alkalom volt csak), látom, hogy a nagyobbiknak le volt nőve a nyelve, amikor sírt is másképp nézett ki a kis szája, nem olyan volt, mint most a kicsinek. Ezt is esetleg meg lehetne néznetek, egy pillanat alatt felcsípi neki a gyerekorvos, és onnantól sokkal hatékonyabb, ügyesebb a baba is. Viszont tény, hogy az elején tényleg meg kell szoknia még a mellnek az ingert, nekem azt mondták, hogy 2-3 hétig teljesen normális, ha fáj. Hát, én kitartottam amúgy, nekem más bajom nem volt és bár voltak pillanatok, amikor meginogtam, még mindig könnyebb volt így szenvedni, mint tápszerezni (együtt aludtunk, éjszaka fekve szoptattam, fájdalom ide vagy oda, nem csak, hogy kényelmesebb volt, mert tudtam közben aludni, de biztonságosabb is- most a kicsinél is akkor váltottam erre, amikor zsinórban riadtam arra, hogy kiesik a telefon a kezemből az éjszakai szopiknál, mert bealudtam- hát még jó, hogy csak a telefon, és nem a baba). Aztán egyszer csak elmúlt. Már nem fájt. A nagyot 2 éves koráig szoptattam, olyan 20-22 hetes terhes voltam már a kicsivel, amikor olyan szinten lett kellemetlen, hogy inkább leválasztottam.


Ennek ellenére nem foglalok állást a "megéri-e" kérdésben. A gyereknek első sorban az anyjára van szüksége, és éppen elég nehéz ez a gyereknevelés dolog meg szülés utáni felépülés anélkül is, hogy kínoznád magad a bűntudattal. Ha már túl sok meló, túl nehéz, nem akarod, akkor szerintem nem éri meg. Nekem sem a "megéri" faktor volt/van jelen, hanem a kényelmi: nekem, nekünk ez így jobb, így nyilván felesleges lenne tápszerre váltani. A kötődés, kettőtök kapcsolata, a gyerek immunrendszere meg minden ilyesmi totál független a táplálás módjától. És könnyebb jól kötődni, ha az anya minél több terhet lead a válláról.

2023. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.


4 éve szültem első gyerekem.

Elsőre nem tudta bekapni valamiért a bimbómat. A kórházban jött a szoptatási tanacsadó, ő mondta a bimbó kiemelőt.

Utána miután hazamentünk, 2 különböző szoptatasi tanácsadó is megnezett minket, jó volt a technika. Ennek ellenére 2 hónapig sebes, véres volt a mellbimbóm. Sokszor sírva szoptattam, annyira fájt. Ekkor hívtam egy 3.szoptatási tanácsadót, ő sem látott hibát. Ő mondta, hogy sok ilyennel találkozott már. Felázik a bimbó, amiatt sokkal sérülékenyebb.

Kb a 3.hónapban értük el azt, hogy nem fájt. 13hónapig szoptattam.


2.gyerekemmek (1.5éves) kb 2-3 hét volt az, ami fájt, sebes volt.

2023. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én az éjszakai elázásra válaszolnék. Aludj szoptatós melltartóban és tegyél be melltartó betétet. Szoptatás közben meg a tejgyűjtő kagyló nagyon hasznos tud lenni, ha csepeg a tej. Az egyik mellből eszik a baba, addig a másik csepeg. A kagyló összegyűjti, majd kiöntöd tasakba vagy valamibe. Mehet a fagyóba tartaléknak. Én így töltöttem meg a fagyasztó tejjel, pedig nem is fejtem, csak összegyűlt.
2023. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kb.1 hónapig fajt..a kislanyom folyton a melleim csungott.

9 honapos iszsz baba anyukaja

2023. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Befelé forduló vagy lapos bimbónál nyúlnak a szalagok, amik behúzzák a bimbót és ez fáj egy darabig. De lehet, hogy más gond is van, szoptatási tanácsadót jó ötlet hívni. Ha semmi sem segít, akkor ne kínozd magad, fejés vagy tápszer megoldja.
2023. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 3 hónapos koráig fájt a szoptatás, hetekig lehetőleg fedetlen keblekkel járkáltam, de rossz volt a baba technikája, sehogy sem tudtam megoldani, hogy ne csak a bimbót, hanem az udvarát is kapja be. Ahogy nőtt, úgy javult ez. 5 hónapos koráig volt más gond is (rendszeres tejcsatorna-elzáródás), aztán már csak a kényelem és a csöpögő tej maradt. Hogy mi éri meg, nem tudom, ha ennél jobban fájt volna nekem vagy nem rendeződik 5 hónapos korára, akkor hamarabb feladtam volna. Anya vagyok, nem mártír (így viszont 23 hónapos koráig szopott).
2023. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!