Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szabad tejet innom...

Miért nem szabad tejet innom amíg szoptatok?

Figyelt kérdés
A laktóz miatt? És ha laktózmentes tejet innék?
2008. dec. 28. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem szabadott innom, ilyet en meg nem hallottam, de persze ettol lehet hogy nem szabad tejet inni szoptato mamanak. Ki mondta ezt neked?

Nyugodtan igyal, es egyel laktato eteleket. Asvanyvizet is igyal sokat, hogy minel tobb tejed legyen. Bar arra valaki azt mondja, hogy akkor pedig vizes lesz a tejed. En ittam mindent, es ettem is, kivetel volt a bab. 22 honapig szoptattam.

2008. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A védőnőm mondta. Sőt pl madártejet sem ihatok állítólag.
2008. dec. 28. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A vedonod? Es ha 3 evig szoptatsz, akkor nem iszol tejet? Egyes vedonok komolyan mondom, szerintem a Holdrol jonnek! Igyal, egyel nyugodtan mindenfele tejes dolgot, ne higgyel el ilyen hulyeseget. A babanak ne adjal 1 eves koraig, de te nyugodtan igyal, es egyel is minel tobbet, hogy legyen sok tejed.

Ha mesz a gyerekorvoshoz, tole pedig kerdezz ra, mert ha ez igaz lenne, marmint hogy ne igyal tejet, akkor o mondta volna, nem pedig a vedono.

Ne is foglalkozz vele, mondd majd neki, hogy nem iszol. Kesz. Jo szoptatast!

2008. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem meg pont a védőnőm mondta, hogy sok madártejet egyet, mert tejszaporító hahahaha.:) Egyébként úgy hülyeség ahogy van, eszedbe ne jusson, hogy nem iszol tejet. Ennyi erővel egy deka tejfölt sajtot semmit ne egyél..
2008. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Nekem a dokinénink mondta amikor mondtam neki,hogy néha rendesen hallani ahogy zuborog a pici pocakja,hogy igyak kevesebb tejet. Azt igaz nem mondta,hogy miért,de nem azt mondta,hogy egyáltalán ne igyak. Szerintem ez is baba függő.Én pl. nem ihatok őszi levet mert kiütéses lesz a pofija a kisfiamnak.
2008. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
wow en eletembe nem ittam annyi tejet mint mikor szoptattam a lanyomat es igen sok tejem volt tole! ez hulyeseg hogy nem lehet szoptatas alatt tejet inni soot kell is mert meginditsa a tejcsit!
2008. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Egy ismerősömet tényleg eltiltottak a tejtől, mert a babája tele lett kiütéssel, tejérzékeny lett.
2008. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Szoptatás alatt van egy-két dolog, amit nem tanácsos enni,pl. káposzta, karfiol, bab. Ilyen a tej is, mert fájhat tőle a baba hasa. Allergiás nem hiszem, hogy lesz. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy reggel, este 1-1 pohárral megihatok, de annál ne többet.
2008. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
A védőnő azt javasolta hogy 2 hónapig csak forralva igyak tejet. A laktózérzékenység miatt. Madártej minden mennyiségben mehet.
2008. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok reakciót. Akkor szerintem kipróbálom és iszok, egyenlőre foralva.(A kisfiam már 2,5 hónapos)
2008. dec. 29. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!