Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szabad tejet innom...

Miért nem szabad tejet innom amíg szoptatok?

Figyelt kérdés
A laktóz miatt? És ha laktózmentes tejet innék?
2008. dec. 28. 19:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
96%

Akkor most mondom az én variációmat.

Csakis azoknak a szoptató anyáknak nem tanácsos tejet inni, akiknek a családjában halmozottan fordul elő allergiás megbetegedés. Ugyanis a tej allergizáló és nem csak a "szín" tej, hanem az összes tejtermék. Mindezt onnan tudom, hogy a babám 3 hónaposan atópiás lett. A hajlataiban már véres volt a bőre.

Több orvosnál jártunk, míg az egyik kikérdezett minket allergiáinkról. Én porallergiás és aszthmás vagyok a férjem szénanáthás. Azt tudni kell a történethez, hogy az atópiás dermatitisz ennek az allergiatípusnak egy válfaja, amiből később bármilyen allergia vagy akár aszthma is kialakulhat. Ha szerencsés a gyerek, akkor ki is nőheti.

A tej és tejtermék valamint a tojás kiiktatását ajánlotta az étrendből. Egy hét múlva javulás következett be, 3 hét múlva olyan szép lett a bőre mint amilyennek lennie kell. Egy éves kora után kapott először a kicsi tejterméket és én is apránként visszavezettem az étrendembe. Most lett két éves és most kapott először tejet. A bőre a lábszárán pici foltokban néha nagyon száraz, de ezt már a testápoló is megoldja. És a legfontosabb, hogy 7 hós koráig kizárólag csak anyatejet kapott, nem fogadott el szilárd ételt és még mindig szopizik napi 3x.

Akik nem élték át, hogy a gyermekük éjjel is fél óránként felsír a fájdalomtól, mikor a kis véres bőre még mindig viszket és anyaként tehetetlen vagy, a szíved szakad meg, azok nem állíthatják itt biztosra, hogy a tej nem felelős semmiért.

Így a tapasztalattal a hátam mögött azt mondom: ha Te vagy a férjed allergiában szenved, akkor inkább hanyagold a tejet és tejterméket, mert jobb félni mint megijedni. Ne kelljen azt a poklot átélni mint nekünk 5 hónapon keresztül. És amit a babánknak át kellett élnie...

2008. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!