Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet tejfeherje allergia?

Lehet tejfeherje allergia?

Figyelt kérdés
3hónapos baba nehezen kakilt aztán megtanulta hogy kell elengedni és már sikerült neki 1,5 hónapos kora óta csak akkor volt gond ha kapott pótlásnak egy kis tápszert. Már 1 hónapja nem kap csak anyatejet de kb 2 hete megint segíteni kell neki néha. Zöldes kicsit habos, nyálkás és sok széklet jön ilyenkor. Talán azóta amióta iszok megint tejet. Napi 1 liter is elfogyott nálam. Valakinél volt már ilyen ? Mástól nem tudná a széklet néha kinyomni?

2023. ápr. 24. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a tejtől, tipikus tünet, amit írsz. Én rápróbálnék, 2-3 héten belül javulnia kell a diétától, de akár 6-8 hétig is eltarthat.
2023. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zöldes-habos széklet tudtommal a túl sok laktóztól van. Laktáz cseppet próbálnék előbb. Aztán a tejmentes diétát is ha a laktáz nem segít.
2023. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Vettem magamnak növényi tejet a babának fél normaflort adok azt is javasolták. Majd megírom mi lett hátha másnak is segít.
2023. ápr. 25. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogyha a laktózzal van a gond, azon nem segít, ha te növényi tejet (vagy laktózmentes tejet) eszel. Ugyanis az anyatejbe kerülő laktózt a te szervezeted állítja elő. Tehát ebben az esetben mindenképp a babának kell pótolni a laktáz enzimet. Erre vannak a laktáz cseppek.


Ha a tejfehérje a gond, akkor valószínűleg nem úszod meg csak a növényi tejjel, hanem minden tejterméket el kell hagynod vagy helyettesítened, és valószínűleg az összetevők címkéjét is böngészned kell. Gyakran jár együtt szója allergiával is, kerüld a szójás helyettesítőket. A helyettesítésre ajánlom a Happy kókusztejet (az nem vészesen édes és nem is vészesen drága), de persze végigkóstolhatod a kínálatot. Sajt helyett a Lidl árul MozzaMio és Trapi néven helyettesítőt, de gyorsan penészedik felbontás után. Rakott étel tetején szépen olvad, magában ízre nekem nem jött be. Tejfölre is van Vegaföl a Lidl-ben, vagy Creme vega (Dr. Oetker), utóbbi szójás, viszont szerintem sokkal finomabb (és drágább). A Sparban kapható néha egy tasakos tejfölhelyettesítő, igazából az ízlett a legjobban, és állagra is jó. Tejszínre kipróbálhatod az Alpro cuccait, bár szerintem sokat nem érnek, tkp. liszt+zsír+víz van benne arany áron. Tejszínhab (hajtógázos) Schlagfix márka van, én a Herbaházban tudtam venni.

2023. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól le van szerintem írva a különbség a tejfehérje- és a laktózérzékenység között, és hogy mire kell figyelni.

2023. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!