Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás = tejapadás?

Mellgyulladás = tejapadás?

Figyelt kérdés

Begyulladt a mellem 2 napja, lázam nincs, de nyomásra érzékeny és látszódnak a halvány piros foltok. Csomó nincs, a masszírozás nagyon nem jó (nem csak fáj, hanem érzem, hogy nem jó), meleg vizes zuhany van, de a babám nem akar enni a gyulladt ciciből.

Első babámnál is volt több mellgyulladásom, de akkor a baba leszívta a problémás részt, rendszerint hónaljtartásban. Most viszont ez nem működik. Fejni fejem, de hát az ugye nem ugyanaz. A lefejt mennyiség is egyre csökken, láthatóan apad ott a tej. Ez az apadás átmeneti jellegű vagy vissza tudom még hozni?


2010. okt. 10. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Muszály, hogy masszirozz! Állj meleg vizes zuhany alá, lazitsd fel és kezdd el masszirozni, majd fejd ki, amennyire csak tudod. Tudom, hogy nagyon tud fájni, ha nyomkodod, de csak igy érhetsz el javulást.
2010. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az első kedves válaszoló már minden jótanácsot leírt, én csak megnyugtatni szeretnélek, hogy a tej mennyisége visszaáll. Csak átmenetileg csökken le, ha elmúlik a gyulladás és jól kimasszírozod a csomókat, sokat fejsz-szoptatsz, akkor pár nap és annyi tejed lesz, mint előtte. Ezt sajnos tapasztalatból mondom, 2 mellgyulladás után :-( Minden jót és mihamarabbi jobbulást Neked!
2010. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a borogatás / fejés / borogatás .... vált be legjobban. A váltogatástól nagyon hamar beindult az a rész, napok alatt megszűnt minden tünetem. Egy tetra pelust 3-ba hajtottam és vasalóval jól bemelegítettem, ezt raktam a cicim köré. Ha kicsit lehült, fejtem, majd megint vasalás, borogatás, fejés. Az ágy mellé dugtam a vasalót így fel sem kellett semmihez állni. Remélem neked is beválik ez a módszer. üdv
2010. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaj utolsó vagyok, nekem így növekedett is a mennyiség :) bár az eleje tényleg nem kellemes
2010. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat és a bíztatást is!


A masszírozás azért nem megy, mert nincs csomó és nem is kemény ott a mellem. Egy teljesen puha piros forró területet masszírozok...

2010. okt. 10. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!