Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szükseges-e tápszert erőltetne...

Szükseges-e tápszert erőltetnem a gyerekbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislanyom pár nap mulva 11 honapos lesz. Eddig napkozben szilárd étel mellett minimum 3x szopizott+ este, éjszaka, viszont jópar napja sziv parat, és menne a dolgara, egyszerűen nem nagyon akar mar szopizni. Se éjszaka, se félalomban. A vizet szepen iszogatja 360° os pohárbol, viszont a pisi mennyisege is lejjebb csökkent igy, hog mar tejjel nem egesziti ki a folyadekot.

Sajnos érzem, hogy meg is csappant mar a tej mennyisege.

Kérdesem,hogy masnak is volt ilyen? En még korainak éretnem abbahagyni, es tudtommal 1 eves korig vagy tapszert, vagy anyatejet fogyasztania kell. Mar nem akarnám cumisuveghez es tapszerhez szoktatni, de ha sajat magátol hagyja el a szopást mit tehetek?

Illetve ha megiscsak szopisztrajkja van, vissza tudom vajon hozni a tej mennyiseget?

Akinek csak reggel es este igenyli a babaja annak megis, hogy marad eleg teje ha nem éri inger a mellet egesz nap?


2023. jún. 10. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is voltak időszakai, amikor türelmetlen volt szopizni, ivott annyit, hogy éhen ne pusztuljon, aztán ment a dolgára. Kész küzdés volt megetetni, de én próbáltam lekötni a figyelmét és "erőltetni", mert ha nem evett annyit, amennyivel tényleg jól lakott, akkor üvöltött, vergődött, nem aludt. Viszont ő szilárdat alig evett. Ha a tied jó kedvű, jól lakik a szilárddal és tényleg csak nem igényli a tejet, akkor szerintem el lehet hagyni amennyi nem kell neki. Én miután abbahagytam a szoptatást, még hetekig volt bőven tejem, és pár csepp még mindig van, pedig már 6 hónapja nem szoptatok. Szerintem vissza lehetne hozni a pár cseppből is, a lecsökkentet meg végképp. Képes a melled tejet termelni, ha szükség van rá, termel, ha nincs szükség, abbahagyja, ha megint szükség van rá, megint termel. Fel van készülve, hogy ingadozik a baba igénye a tejre.
2023. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Kislányom is ennyi idős volt mikor szépen elválasztotta magát. Először csak reggel és este fogadta el már, aztán már reggel sem ért rá, csak az esti maradt. Aztán ahogy elmúlt 1 éves azt is elhagyta. Próbálkoztam tejitallal, de pár hét után feladtam ,mert épp csak belekortyolt. Max ilyen 40-50 miliket ivott meg este. Szóval szinte 1 éves koráig szopott. Jelentem 15 éves és makk egészséges.

Szerintem ennyi idősen nem fogja már elfogadni a tápszert, tejitalt, de megpróbálhatod. Egyen,igyon sok tejterméket és nem kell ezen aggódni.

A melled pedig napi 1 szopihoz is tud alkalmazkodni, akkor annyi tejet termel.

2023. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk 10 honaposan volt egy szopisztrajk, elutasitotta, ellokte magat. Nagyon feszultek a melleim, le is kellett szivnom, h ne fajjon. 1-2 hétig tartott ez, hogy napjaban keveset es kevesszer szopott, aztan szepen visszaallt a szopirendszer, 2 év 3 hónapos korában választottam el. Én nem adnék tápszert.
2023. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 10hónaposan választotta le magát. Nem adtam tápszert.
2023. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem adnèk tàpszert. Próbàlkoznèk mèg kìnàlni a mellem, bàr ìrtad, nem vevő rá egyelőre. Adnèk lèdùsabb èteleket.
2023. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
11 hónapos, nem kell tápszer. Ha kér, kapjon cicit. Vissza is szaporodik a tej, ha többet kéri. Ne aggódj, gondolom egészségesen táplálod, fogja kérni a cicit, ha szüksége lesz rá.
2023. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Én nem adnék tápszert, az étrendjét bővíteném. Ha nem kell neki a mell, minek erőltetni, akkor kapjon többször tápláló ételeket. Lehet ő egész egyszerűen ilyen, hamarabb ért meg az elválasztásra. A gyerekek nem egyformák.
2023. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

10 honaposan fogta magat a fiam es kikopte a mellem .nem kellett neki tobbet..bolti tejetbkezdtem neki adni .

Mehet a lepontozas

2023. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem 9,5 hónapos a fiam, már csak reggel-este szopik, de akkor igényli is.

Ezen én is gondolkoztam, hogy ha most apadna el a tejem, akkor mit csinálnék egy éves koráig.

Én egyébként pont ezért fejek (jelenleg 1x napközben és 1x éjszaka), aztán ha véletlenül sok lenne, akkor fagyasztó, de általában következő etetésnél megkapja a kisfiam a szopcsi mellé.

Próbáltam nemrég kihagyni a fejést este, első két nap még szép mennyiséget szopott reggel, utána drasztikusan lecsökkent, kb. 190ről 100ra. Ez persze csak azért derülhetett ki, mert pont megállt a gyerkőc gyarapodása és elkezdtem reggelente mérni, hogy mennyiket szopik, az lehet-e a probléma.

Szóval 2 nap után elkezdett feltűnően fogyni a tej, viszont mikor újra nekiálltam fejni, akkor kellett több, mint egy hét, hogy újra normális mennyiséget tudjak fejni. Ezt azért írom, hogy vissza lehet hozni, de jóval lassabban, mint ahogy elkezd csökkenni...

2023. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem erőltetném a cicit, ha kér adj ha nem nem elég nagy már, esetleg veszel tejitalt és azt adsz neki, eszik rendesen nincs semmi probléma. Biztos nem nyúznám sem magam, sem a gyereket egyértelműen el akarja választani magát,nem lesz semmi baja tőle.
2023. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!