Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szeretnék felhagyni a...

Ha szeretnék felhagyni a szoptatással, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Tápszerünk van itthon (Hipp).

Olvastam ilyen-olyan elapasztási módokról, mivel tejem az van. Ezek mennyire hatékonyak, milyen gyorsan fejtik ki a hatásukat?

Mert pl. gyógyszerről is hallottam korábban, de ha lehet, talán jobb lenne először ilyesmi nélkül... Vagy ezzel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata? Volt, aki azt választotta? Voltak mellékhatások, vagy minden rendben ment?


2023. jún. 21. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megpróbálnám először gyógyszer nélkül.

Nem tudom mennyi tejed van, mennyit/meddig szoptattál.

Én úgy csináltam, szép fokozatosan alapból hagytuk el a szopzatasok számát, ahogy haladtunk az ételek kiváltásával. Mikor már nappal csak 1-2x (éjjel 100x🥴) szoptattam, abbahagytuk. Nem kapott többet és ennyi.

Nekem magától apadt el a tejem.



Ha érzed, hogy feszül, fejj belőle. De csak annyit, amíg muszáj. Ha nincs kereslet, elfog fogyni a kínálat is.

A hideg vizes törölközőt mondják még rengetegen.


Azt ha ezek nem jönnek be, utána lehet a háziorvossal iratni gyógyszert.

2023. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Minek a tápszer, ha már időszerű abbahagyni?
2023. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

5 hetes, úgyhogy még a hozzátáplálás, rendes étel messzebb van.

Tejem van, eddig csak a hajnali szoptatást váltottuk le tápszerre, hogy tudjak aludni picit többet, mint az első egy hónapban.

2023. jún. 21. 22:37
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ami nálam elapasztotta a tejem: 3 hónapos volt a kisbabám, mikor epeproblémák miatt bekerültem a kórházba. Folyamatosan jeges borogatást kaptam a hasamra, közvetlenül a mellem alatt. 4 napig voltam bent, ezalatt teljesen elapadt a tejem a jegelés miatt. Pedig próbáltam fejni, ahogy tudtam, mert nem akartam, hogy bedurranjanak a melleim, se higy elapadjon a tejem. Mégis elapadt..
2023. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Bocsi de tényleg durva, hogy ezen kiakadsz hogy az 5 hetes babát szoptatni kell (kéne) és fáradt vagy hozza. Ki nem volt az? De szülés után változnak a prioritások. Jó esetben.

Mondjuk már az is gáz, hogy tapszerezted, mikor nem lett volna muszáj.

2023. jún. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Hatékony, gyengéd leválasztásban egy szoptatási tanácsadó kompetens személy.


Ítélkezőkkel ne foglalkozz, nem ők vannak a helyzetedben.


Nem hiszem el, hogy magyarázkodnia kell valakinek a döntése miatt.


( ezt abszolút szoptatáspárti anyukaként írom a másik véglet pédajaként, aki évekig szoptatott és tandem is .. stb)



A kora valóban nem mindegy, hiygen egész más a menete egy 5 hetes , egy 5 hónapos vagy egy 1,5 éves gyereknél.


Én úgy csinálnám, hogy csak addig adnék cicit, amg fejném, tehát sima könnyebbülésig, makd az idakészített tápszerhez nyúlnèk.


Szép apránként csökkenne a mennIség éa elapadna magától.

2023. jún. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3 honapos volt a babam, mikor elkezdtunk kegyetlenul szenvedni a szoptatassal, majd a vegere fogyni kezdett a nagy probalkozasban. Egyik naprol a masikra tapszert kapott, egy nap kellett fejnem, majd vegleg elapadt magatol.
2023. jún. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem a miértet.. de ha neki így jó, akkor legyen így. Az ő és a gyereke élete.

Én is a fokozatosságot mondanám. Csak annyit fejj le belőle amennyitől megkönnyebbülsz. Ha nem szopizik annyit, nem ingerlődik a mell és nem lesz tej.

2023. jún. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, ma már nem is próbálkozunk a szoptatással! :)


Nem akadok ki, ugyanis nem KELL szoptatni a babát, ez nem egy kötelező dolog. Egy hónapja szenvedünk ezzel, nem fogok így még hónapokat élni.

Számomra az, hogy "változnak a prioritások" nem egyenlő azzal, hogy tönkreteszem magam olyasmi miatt, ami probléma nélkül megoldható máshogy.

Nem kell erre ennyire ráfeszülni, nem attól függ egy baba boldogsága, hogy éppen anyatejes-e, vagy sem.

Megpróbáltuk, nem ment, váltottunk. Ennyi a történet, nem gondolom, hogy idegen nők beleegyezése kéne azt illetően, hogy MI mivel tápláljuk a SAJÁT gyerekünket.

2023. jún. 22. 13:28
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Hagyjátok már. Ahogy a legtöbb mai ember táplálkozik, olyan mindegy már hogy szoptat vagy tápszerezi a gyereket. Sajnos semmivel nincsenek beljebb a legtöbb esetben az anyatejjel. Nem lesz így sem sokkal rosszabb a mikrobiomjuk. Ha nem bír ki pár hónapot a hölgy úgy, hogy néhány óránként kelni kell, hát istenem. Az ő és a gyermeke szerencséjére már nem KELL szoptatni, mert feltalálták a csodálatos és életmentő tápszert a szoptatni nem tudó vagy nem akaró anyukáknak.
2023. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!